FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Your Windows Computer Has Been Blocked

Znany również jako: "Your Windows Computer Has Been Blocked" (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Your Windows Computer Has Been Blocked

Czym jest Your Windows Computer Has Been Blocked?

"Your Windows Computer Has Been Blocked" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez złośliwą stronę internetową. Użytkownicy są przekierowywani do tej niej przez potencjalnie niechciane programy typu adware (PUP). Te aplikacje często infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Ponadto zbierają informacje umożliwiające identyfikację osób i dostarczają niechciane reklamy online.

Your Windows Computer Has Been Blocked adware

"Your Windows Computer Has Been Blocked" twierdza, że ​​system został zainfekowany i wykryta została podejrzana aktywność. Stwierdza się również, że zagrożone są dane osobowe (dane bankowe, hasła itd.). Aby rozwiązać problem i przywrócić system do poprzedniego stanu, ofiara musi skontaktować się z "Pomocą systemu Windows" pod numerem telefonu (1 888-509-7321). Wtedy prawdopodobnie otrzyma pomoc w rozwiązaniu problemu. Należy jednak pamiętać, że błąd "Your Windows Computer Has Been Blocked" jest fałszywy – to po prostu oszustwo. Cyberprzestępcy starają się oszukać ofiary do zadzwonienia i zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne. Dlatego należy zignorować ten błąd. Aplikacje typu adware często zawierają niechciane reklamy internetowe. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują "wirtualną warstwę" - narzędzie pozwalające na umieszczenie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Reklamy często zakrywają podstawowe treści odwiedzonych stron internetowych, co znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania sieci. Ponadto mogą one przekierowywać je na złośliwe strony - kliknięcie ich jest ryzykowne i może powodować różne infekcje komputerowe. Innym minusem jest śledzenie informacji. Potencjalnie niechciane programy nieustannie zapisują adresy IP, odwiedzane strony, wyświetlane strony, wyszukiwane hasła, lokalizacje geograficzne, kliknięcia myszy/klawiatury i inne podobne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Te zbierane dane są później udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody poprzez nadużywanie danych osobowych. Dlatego obecność w systemie aplikacji śledzącej informacje może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Programy te należy natychmiast odinstalować.

"Your Windows Computer Has Been Blocked" ma wiele podobieństw z innymi fałszywymi błędami, takimi jak Internet Security Damaged, Windows Firewall Security Damaged, You Have A ALUREON Virus itd. Twierdzenia, że w systemie nie ma plików, są zainfekowane lub w inny sposób uszkodzone, są jedynie próbami zastraszania i skłaniania ofiar do zadzwonienia na fałszywe wsparcie klienta i zapłacenia za pomoc. Aplikacje typu adware oferują różne "użyteczne funkcje", ale mają one na celu jedynie generowanie przychodów dla programistów, a zwykli użytkownicy nie otrzymują żadnej znaczącej wartości. Potencjalnie niechciane programy zawierają niechciane reklamy online (za pośrednictwem modelu reklamy PPC) i zbierają różne informacje (które są sprzedawane stronom trzecim).

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

Adware jest zazwyczaj dystrybuowane przy użyciu zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną" - instalacji ukrytych PUP z regularnym oprogramowaniem. Deweloperzy wiedzą, że większość użytkowników pośpiesza proces pobierania/instalacji i pomija większość czynności. Dlatego dołączone programy są ukryte w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach. Pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Po pierwsze, PUP są dystrybuowane przy użyciu metody sprzedaży wiązanej. Dlatego też nigdy nie spiesz się z procesem pobierania ani instalowania. Dokładnie analizuj każdy krok przy użyciu „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, odrzuć wszystkie aplikacje innych firm wymienione do pobrania/instalacji. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany w pop-up:

* TWÓJ KOMPUTER WINDOWS ZOSTAŁ ZABLOKOWANY *

 

Alert Systemu Windows!!!

System mógł zostać zainfekowany w wyniku nieoczekiwanego błędu! Natychmiast skontaktuj się z pomocą techniczną systemu Windows pod numerem 1 (888) 509-7321, aby odblokować swój komputer. Wykryto podejrzaną aktywność. Twoja przeglądarka może zostać porwana lub zhakowana.

 

ANONIMOWA AKTYWNOŚĆ

Dane prywatne i finansowe są ZAGROŻONE:

Dane twojej karty kredytowej i informacje bankowe

Twoje hasła e-mail i inne hasła do konta

Dane twoich chatów Facebook, Skype, AIM, ICQ i innych chatów

Twoje prywatne i rodzinne zdjęcia i inne poufne pliki

Twoja kamera internetowa może być zdalnie dostępna przez stalkerów

NATYCHMIAST ZADZWOŃ POD NUMER WSPARCIA WINDOWS 1 (888) 509-7321

WIĘCEJ INFORMACJI O POTENCJALNEJ INFEKCJI:

 

To, że widzisz to okno pop-up oznacza, że ​​na twoim komputerze może być zainstalowany wirus, który stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa twoich danych osobowych. Zaleca się, aby zadzwonić pod numer powyżej i sprawdzić, czy komputer nie jest w dalszym ciągu używany przez Internet, zwłaszcza w przypadku zakupów lub bankowości. Zadzwoń natychmiast, aby uzyskać pomoc.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Your Windows Computer Has Been Blocked adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem "your windows computer has been blocked" (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem "your windows computer has been blocked" (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Your Windows Computer Has Been Blocked ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem "your windows computer has been blocked" (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware "your windows computer has been blocked" (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat "your windows computer has been blocked" (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10719-your-windows-computer-has-been-blocked-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Your Windows Computer Has Been Blocked (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "Your Windows Computer Has Been Blocked" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.