Przekierowanie myluckysites.com

Znany również jako: myluckysites.com porywacz przegladarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do myluckysites.com?

Czym jest myluckysites.com?

myluckysites.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa podobna do trotux.com i amisites.com. Oferując lepsze wyniki wyszukiwania, myluckysites.com często oszukuje użytkowników do uwierzenia, że jest uzasadnioną i użyteczną stroną internetową. W rzeczywistości, programiści promują ją poprzez oszukańcze narzędzia pobierania/instalacji, które porywają przeglądarki internetowe i modyfikują różne opcje bez zgody użytkownika. Ponadto myluckysites.com zbiera różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu przez użytkowników..

myluckysites.com browser hijacker

Złośliwe konfiguratory porywają Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox oraz przypisują URL nowej karty i ustawienia strony domowej/domyślnej wyszukiwarki do myluckysites.com. Konfiguratory dołączają myluckysites.com do każdego skrótu docelowego przeglądarki. Zmiany te mogą nie wydawać się znaczne, jednak użytkownicy nie są w stanie ich przywrócić, ponieważ konfiguratory instalują kilka aplikacji/wtyczek przeglądarki stron trzecich, tak zwanych "obiektów pomocniczych". Te aplikacje/dodatki automatycznie przypisują z powrotem wyżej wymienione opcje do myluckysites.com, gdy próbuje się je zmienić. Dlatego przywrócenie swoich przeglądarek do poprzednich stanów staje się niemożliwe, a użytkownicy nieustannie napotykają niechciane przekierowania do myluckysites.com, znacznie zmniejszające przeglądanie Internetu. Ponadto myluckysites.com i obiekty pomocnicze stale zapisują różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników, w tym adresy IP, odwiedzane adresy URL, wprowadzone zapytania, przeglądane strony itp. Dane te mogą zawierać dane osobowe, które deweloperzy udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody poprzez nadużywanie danych osobowych. Dlatego śledzenie danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli wystąpią niepożądane przekierowania do myluckysites.com, usuń wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia przeglądarki i już nigdy ponownie nie odwiedzaj tej fałszywej strony.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek internetowych, z których wszystkie są bardzo podobne. Poprzez oferowanie poprawionych wyników wyszukiwania i innych tak zwanych „użytecznych funkcji" (skrótów do popularnych stron internetowych, prognozy pogody itp.), strony internetowe, takich jak myluckysites.com próbują sprawiać wrażenie uzasadnionych. W rzeczywistości fałszywe wyszukiwarki są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla twórców, natomiast regularni użytkownicy nie otrzymują żadnej istotnej wartości. Fałszywe wyszukiwarki internetowe powodują niechciane przekierowania przeglądarki i stale zapisują informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

Jak zainstalowałem myluckysites.com na moim komputerze?

W celu promowania myluckysites.com programiści wykorzystują oszukańczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana", ponieważ wiedzą, że większość użytkowników pośpiesza procesy pobierania/instalacji i pomija ich kroki. Dlatego też informacje dotyczące zmiany ustawień przeglądarki są ukryte w ramach „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień tych procedur. Pominięcie tej sekcji przypadkowo udziela konfiguratorom uprawnień do zmodyfikowania różnych opcji. Takie zachowanie może doprowadzić do infekcji komputera wysokiego ryzyka i/lub poważnych problemów związanych z prywatnością.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec takiej sytuacji należy zachować ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Uważnie analizować każdy krok „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień i anulować wszystkie dodatkowo dołączone aplikacje. Kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania myluckysites.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

myluckysites.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i potencjalnie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę myluckysites.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.


Download program do usuwania myluckysites.com porywacz przegladarki
1) Pobierz i zainstaluj   2) Uruchom skanowanie systemu   3) Ciesz się swoim czystym komputerem!

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage.

Usuwanie porywacza przeglądarki myluckysites.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków powiązanych z myluckysites.com z Internet Explorer:

Removing myluckysites.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Removing myluckysites.com from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj i wyeliminuj tekst pola docelowego (hxxp://www.myluckysites.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing myluckysites.com from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing myluckysites.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.myluckysites.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing myluckysites.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "myluckysites".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem myluckysites.com porywacz przegladarki, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z myluckysites.com z Google Chrome:

Removing myluckysites.com related Google Chrome extensions

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing myluckysites.com from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki modyfikuje pole „docelowe" skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.myluckysites.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing myluckysites.com from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing myluckysites.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "myluckysites" i wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana twojej strony domowej:

Removing myluckysites.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "myluckysites" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem myluckysites.com porywacz przegladarki, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z myluckysites.com z Mozilla Firefox:

Removing myluckysites.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon  w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

 

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing myluckysites.com from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie go kliknij prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.myluckysites.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing myluckysites.com from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing myluckysites.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefoxfirefox menu icon a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.myluckysites.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing myluckysites.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "myluckysites.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem myluckysites.com porywacz przegladarki, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia myluckysites.com porywacz przegladarki ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat myluckysites.com porywacz przegladarki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10813-myluckysites-com-redirect