Przekierowanie trotux.com

Znany również jako: trotux.com (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do trotux.com?

Czym jest trotux.com?

Trotux.com to podstępna strona, która podaje się za uzasadnioną wyszukiwarkę internetową. Jest całkowicie identyczna z nuesearch.com, maniihome.com, youndoo.com i wieloma innymi stronami. Poprzez fałszywe obietnice generowania najlepszych wyników wyszukiwania, trotux.com często oszukuje użytkowników do myślenia, że jest zupełnie odpowiednią stroną internetową. Niemniej jednak, użytkownicy muszą być poinformowani, że trotux.com jest promowana za pomocą złudnych instalatorów aplikacji, które porywają przeglądarki internetowe. Co więcej, ta fałszywa strona stale gromadzi różne rodzaje informacji związanych z aktywnością przeglądania stron internetowych przez użytkowników.

trotux.com browser hijacker

Podstępne konfiguracje instalacji porywają Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox - najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Po przypisaniu opcji do URL nowej zakładki, strony internetowej oraz domyślnej wyszukiwarki do trotux.com, instalatorzy dodają ten sam adres jako rozszerzenie do skrótu docelowego wszystkich istniejących przeglądarek. Z tego powodu użytkownicy są zmuszeni do doświadczania niechcianych przekierowań przeglądarki za każdym razem, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę przeglądania lub po prostu próbują wyszukiwać w Internecie. W ten sposób jakość przeglądania stron internetowych przez użytkowników znacząco maleje. Dodatkowo, użytkownicy nie są w stanie cofnąć tych zmian. Podczas instalacji konfiguratory instalują szereg „obiektów pomocniczych" (aplikacji/dodatków przeglądarki innych firm), które są przeznaczone do automatycznego przywracania ustawień za każdym razem, gdy użytkownicy próbują je zmienić. Tym samym przywrócenie przeglądarek do poprzedniego stanu staje się niemożliwe. Warto też wspomnieć, że trotux.com jest przeznaczona do zbierania zapytań, odwiedzanych stron internetowych, adresów Protokołu Internetowego (IP) i innych podobnych informacji o aktywności przeglądania stron internetowych przez użytkowników. Problemem jest to, że dane te mogą być danymi osobowymi. Dlatego też użytkownicy muszą być informowani, że twórcy trotux.com udostępniają większość zebranych danych stronom trzecim. Osoby te mogą nadużywać prywatnych danych. Dlatego śledzenie danych może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli ciągle doświadczasz niechcianych przekierowań przeglądarki do trotux.com, odinstaluj wszystkie niedawno zainstalowane i/lub podejrzane aplikacje i nigdy ponownie nie odwiedzaj tej strony internetowej.

Fałszywe wyszukiwarki internetowe są bardzo podobne. Wszystkie zobowiązują się do generowania najbardziej trafnych wyników wyszukiwania. Jednak rzeczywistym celem takich stron, jak trotux.com, jest generowanie przychodów dla twórców. Dlatego zamiast zapewniania jakiejkolwiek rzeczywistej wartości dla użytkownika, strony te powodują niechciane przekierowania przeglądarki (a tym samym zwiększają ruch innych stron internetowych), gromadzą dane osobowe (które są później sprzedawane stronom trzecim) i czasami dostarczają natrętne reklamy internetowe (za pomocą modelu reklamy „Pay Per Click" (PPC)). Należy zauważyć, że niektóre z fałszywych wyszukiwarek internetowych generują wyniki, które prowadzą do zainfekowanych stron internetowych. Dlatego też korzystanie z nich w celu wyszukiwania w Internecie może prowadzić do dalszych infekcji komputerowych.

Jak zainstalowałem trotux.com na moim komputerze?

Jak już wspomniano, trotux.com jest promowany za pomocą fałszywych instalatorów oprogramowania. Deweloperzy używają zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie „sprzedaż wiązana". Ukrywają oni wszystkie szczegóły na temat zmiany ustawień przeglądarek w ramach sekcji „Własnych" lub „Zaawansowanych" procesów pobierania/instalacji. Wyniki badań pokazują, że zdecydowana większość użytkowników nieostrożnie pomija tę sekcję. Dzięki temu użytkownicy nie tylko przyznają uprawnienia do zmiany różnych ustawień, ale również narażają system na ryzyko różnych infekcji, jak również swoją własną prywatność na ryzyko.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa główne kroki, które należy podjąć w celu zapobiegnięcia infiltracji komputera przez PUP. Przede wszystkim należy uważnie analizować każdy etap procesu pobierania/instalacji poprzez korzystanie z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, odrzucić wszystkie oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych programów, odrzucić już uwzględnione i nie pozwolić konfiguratorom na modyfikację ustawień, które są całkowicie bez znaczenia dla instalacji.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie trotux.com (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się trotux.com (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania trotux.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

trotux.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane, podejrzane aplikacje (na przykład "trotux - Uninstall"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę trotux.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki trotux.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków powiązanych z trotux.com z Internet Explorer:

Removing trotux.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Removing trotux.com from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj i wyeliminuj tekst pola docelowego (hxxp://www.trotux.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing trotux.com from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing trotux.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.trotux.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer. Możesz również wprowadzić about: blank, aby otworzyć pustą stronę przy uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing trotux.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "trotux".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem trotux.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z trotux.com z Google Chrome:

Removing trotux.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing trotux.com from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki modyfikuje pole „docelowe" skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.trotux.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing trotux.com from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing trotux.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://www.trotux.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing trotux.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "trotux" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem trotux.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z trotux.com z Mozilla Firefox:

Removing trotux.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie inne ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki (jak na przykład "GsearchFinder").

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing trotux.com from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie go kliknij prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://www.trotux.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing trotux.com from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing trotux.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.trotux.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing trotux.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "trotux"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem trotux.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia trotux.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat trotux.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10142-trotux-com-redirect