FacebookTwitterLinkedIn

Adware Olcinium Browser

Znany również jako: Przekierowanie intent.clara-labs.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Olcinium Browser

Czym jest Olcinium Browser?

Olcinium Browser to przeglądarka na bazie Chromium, która podobno znacznie poprawia aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Według twórców, aplikacja zwiększa szybkość przeglądania Internetu, a także chroni system, kiedy użytkownik odwiedza szkodliwą stronę. Początkowo Olcinium Browser może wydawać się uzasadniona i poręczna, jednak ze względu na to nieuczciwe zachowanie jest klasyfikowana jako adware, a także potencjalnie niechciany program (PUP). Olcinium Browser przeznaczona jest do przedostania się do systemu bez zgody użytkownika. Po udanej instalacji, generuje ona natrętne reklamy online, śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników i powoduje niepożądane przekierowania przeglądarki.

Olcinium Browser adware

Olcinium Browser stale przekierowuje użytkowników do strony intent.clara-labs.com. Ponadto, aplikacja ta generuje natarczywe reklamy online, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od regularnych. Zdecydowana większość tych reklam przekierowuje użytkowników do stron internetowych e-commerce (albo sklepów internetowych lub stron oferujących niektóre usługi). Jednak użytkownicy mogą również być skierowani do stron zainfekowanych. Dlatego, kliknięcie jednej z reklam generowanych przez Olcinium Browser może prowadzić do dalszych infekcji adware lub malware. W celu wyświetlenia tych reklam, Olcinium Browser wykorzystuje wirtualną warstwę, która umożliwia umieszczenie zawartości graficznej strony trzeciej. W ten sposób reklamy, które nie pochodzą z odwiedzanych przez użytkowników stron, ukrywają podstawowe treści. Wyświetlanie natrętnych reklam online i niechciane przekierowania przeglądarki znacznie zmniejszają aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Olcinium Browser gromadzi różne rodzaje informacji związane z przeglądaniem Internetu przez użytkowników (na przykład adresy IP, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp.). Niektóre z tych danych mogą zawierać dane osobowe. Z tego powodu użytkownicy muszą być informowani, że zebrane dane są udostępniane firmom trzecim. Istnieje prawdopodobieństwo, że dane osobowe zostaną wykorzystane z intencją generowania dochodu, zatem obecność aplikacji śledzącej informacje może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zalecamy, aby rozważyć odinstalowanie Olcinium Browser jak najszybciej.

Istnieje wiele przeglądarek internetowych opartych na Chromium, które również udają legalne, na przykład Qword Browser, eFast Browser, BrowserAir, Chedot Browser itp. Chociaż na pierwszy rzut oka aplikacje te wydają się właściwe, żadna z nich (a tym samym Olcinium Browser) nie zapewnia użytkownikom obiecanych funkcji. Są one przeznaczone do generowania zysków dla deweloperów. W związku z tym, zamiast umożliwiać oferowane funkcjonalności, te podejrzane programy dostarczają natrętne reklamy online, powodują niechciane przekierowania przeglądarki i zbierają dane osobowe.

Jak zainstalowałem Olcinium Browser na moim komputerze?

Jak wspomniano wcześniej, Olcinium Browser infiltruje system bez zgody użytkowników. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - potajemną instalację dodatkowych programów wraz z regularnymi. Problemem jest to, że wielu użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Z tego powodu deweloperzy ukrywają potencjalnie niechciane programy w ramach „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawień. Badania ujawniły, że większość użytkowników nie spodziewa się, że PUP będą ukryte, dlatego nieostrożnie pomija tę sekcję. Dzięki temu, użytkownicy często kończą nieświadomą instalacją nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Instalacji programów adware typu można łatwo zapobiec poprzez dwa proste kroki. Po pierwsze, użytkownicy muszą zdać sobie sprawę, że kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność. W związku z tym, ani procesy pobierania, ani instalacji nie powinny być pośpieszane. Zawsze wybieraj „Własne" lub "Zaawansowane" ustawienia i dokładnie analizuj każdy krok. Ponadto, bardzo ważne jest, aby zrezygnować z każdego programu innej firmy, który znajduje się na liście do pobrania i/lub instalacji, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że dołączone oprogramowanie będzie nieuczciwe.

Przed deinstalacją Olcinium Browser musisz wyjść z programu za pomocą paska zadań:

Ending Olcinium Browser task in the task manager

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Olcinium Browser:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Olcinium Browser adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Olcinium Browser", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Olcinium Browser), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Olcinium Browser z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Olcinium Browser nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Olcinium Browser ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Olcinium Browser ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie intent.clara-labs.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Olcinium Browser  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Olcinium Browser ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie intent.clara-labs.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Olcinium Browser ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Olcinium Browser ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie intent.clara-labs.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware przekierowanie intent.clara-labs.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie intent.clara-labs.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9553-olcinium-browser-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie intent.clara-labs.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie intent.clara-labs.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.