FacebookTwitterLinkedIn

Adware Candle Jar

Znany również jako: Reklamy Candle Jar
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Candle Jar

Czym jest Candle Jar?

Według twórców (SuperWeb LLC), Candle Jar znacznie poprawia aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez dostarczanie kuponów, specjalnych ofert/zniżek w różnych sklepach internetowych, a także umożliwiając funkcje takie, jak porównywanie ofert - "Jesteśmy pasjonatami poprawy sieci, zapewniając najlepsze narzędzia w celu zwiększenia doświadczenia przeglądania, od przeszukiwania sieci w celu porównania ofert online, aby znaleźć najlepsze ceny. Połączyliśmy wszystkie nasze wspaniałe pomysły w pakiet produktów Candle Jar, bezpłatny zestaw narzędzi, które działają, aby uczynić twoje przeglądanie Internetu... lepszym!". Chociaż na pierwszy rzut oka aplikacja ta wydaje się uzasadniona i poręczna, Candle Jar jest faktycznie zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware. Oprócz potajemnej instalacji bez zgody użytkownika, Candle Jar generuje natrętne reklamy w Internecie oraz gromadzi informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

Candle Jar adware

Użytkownicy powinni wiedzieć, że informacje zebrane przez tę aplikację (adresy IP, unikalne numery identyfikacyjne, zapytania wprowadzone w wyszukiwarkach, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony itp.) mogą być danymi osobowymi. Na początku, że SuperWeb LLC udostępnia zebrane dane firmom trzecim. Jest szansa, że ​​będą one nadużywały ich w celu generowania zysku. Dlatego obecność Candle Jar może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Candle Jar generuje reklamy pop-up, śródtekstowe, przejściowe, całostronicowe, transparentne, kuponowe, wyszukiwania i inne podobne natrętne reklamy online. Aby to osiągnąć, programiści używają wirtualnej warstwy, która umożliwia umieszczenie treści graficznej strony trzeciej na każdej z odwiedzanych przez użytkowników stronie internetowej. W związku z tym, żadna z nich nie pochodzi z odwiedzanych stron, co oznacza, że ​​ukrywa podstawowe treści i znacznie zmniejsza aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że część tych reklam przekierowuje do zainfekowanych stron, które mogą zawierać zainfekowane treści, dlatego kliknięcie jednej z reklam wyświetlanych przez Candle Jar jest ryzykowne i może spowodować dalsze infekcje adware lub malware. Z tych względów należy natychmiast odinstalować adware Candle Jar.

Oświadczenie Polityki prywatności Candle Jar dotyczące zbierania danych:

Udostępniamy lub sprzedajemy twoje niepubliczne dane osobowe niepowiązanym stronom trzecim, gdy uważamy, że robienie tego jest dozwolone przez ciebie lub niniejszą Politykę Prywatności. Ponadto, firma może udostępnić dane osobowe naszym firmom nadrzędnym, zależnym lub powiązanym bez ograniczeń.

Candle Jar to nie jedyna aplikacja opracowana przez SuperWeb LLC. W rzeczywistości, ta firma wydała kilkaset całkowicie identycznych PUP. SuperWeb LLC celowo wydaje identyczne, ale inaczej nazwane programy, aby uniknąć wykrycia przez legalne programy antyspyware i antywirusowe. Wszystkie z tych aplikacji obiecują zwiększyć aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. Jednak, zamiast robić to, Candle Jar i inne aplikacje opracowane przez tę firmę (np. Outrageous Deal, Search Know, Primary Color) generują natarczywe reklamy w Internecie i gromadzą dane osobowe. Te aplikacje przeznaczone są do generowania przychodów dla twórców, a tym samym nie zapewniają żadnej rzeczywistej wartości dla użytkownika.

Jak zainstalowałem Candle Jar na moim komputerze?

Każde adware opracowane przez SuperWeb LLC jest rozprowadzany w pakiecie wraz z innym oprogramowaniem. Deweloperzy ukrywają dołączone aplikacje we "Własnych" lub „Zaawansowanych" ustawieniach, ponieważ wiedzą, że większość użytkowników pomija tę sekcję. Przez nieostrożne pośpieszanie procesów pobierania i instalacji, często niechętnie instalują potencjalnie niechciane programy, narażając system na ryzyko dalszych infekcji, jak również narażając ich prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Istnieją dwa główne kroki, które należy podjąć, aby zapobiec instalacji programów typu adware. Przede wszystkim, nie spiesz się podczas pobierania i instalowania oprogramowania - wykuj te dwa procesy za pomocą "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Po drugie, zawsze zrezygnuj z każdego dołączonego oprogramowania, ponieważ aplikacje firm trzecich są najbardziej narażone na zainfekowanie.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Candle Jar:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Candle Jar adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Candle Jar", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Candle Jar), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Candle Jar z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Candle Jar ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Candle Jar", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Candle Jar ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy candle jar, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Candle Jar  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Candle Jar", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Candle Jar ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy candle jar, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Candle Jar ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Candle Jar".

Removing Candle Jar ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy candle jar, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy candle jar ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy candle jar lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9551-candle-jar-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Candle Jar kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Candle Jar na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.