FacebookTwitterLinkedIn

Adware Lightning newtab

Znany również jako: Lightningnewtab
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Lightning newtab

Czym jest Lightning newtab?

Lightning newtab to rozszerzenie przeglądarki, które obiecuje szybko załadować nowe karty przeglądarek i pozwolić użytkownikowi wybrać preferowany interfejs. Chociaż niektórzy mogą uznać te funkcje za właściwe i przydatne, Lightning newtab jest faktycznie traktowane jako adware i potencjalnie niepożądany program (PUP). Aplikacja ta jest dystrybuowana za pomocą sprzedaży wiązanej wraz z innym oprogramowaniem, dlatego przenika do systemu bez zgody użytkowników, co jest jednym z powodów dla tych negatywnych skojarzeń. Co więcej, ta aplikacja jest przyczyną niechcianych przekierowań przeglądarki i śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

Lightning newtab adware

Lightning newtab współpracuje i jest dystrybuowana wraz z następującymi porywaczami przeglądarki: omniboxes.com, luckysearches.com, webssearches.com, omiga-plus.com, istartsurf.com, mystartsearch.com, key-find.com, sweet-page.comoursurfing.com i v9.com. Te porywacze przeglądarki modyfikują ustawienia przeglądarek i używają adware Lightning newtab jako obiektu pomocniczego przeglądarek. Adware to promuje wspomniane strony internetowe poprzez generowanie wielu natrętnych reklam online. Co więcej, zarówno Lightning newtab, jak i te porywacze przeglądarki śledzą aktywność przeglądania Internetu i zbierają różne informacje. Należy pamiętać, że adresy Protokołu Internetowego (IP), odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania i inne zbierane dane mogą być danymi osobowymi. Użytkownicy muszą mieć świadomość, że zbierane dane mogą być wykorzystywane przez strony trzecie. W ten sposób, posiadanie Lightning newtab (lub któregokolwiek z wyżej wymienionych porywaczy przeglądarki) może prowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca, aby odinstalować to adware.

Polityka prywatności Lightning newtab w zakresie gromadzenia danych:

Zbieramy pewne informacje, takie jak adresy Protokołu Internetowego (IP), agent przeglądarki użytkownika, odnoszące się strony, datę/godzinę stempla i ciasteczka automatycznie. Używamy tych informacji do analizy trendów, administrowania stroną, śledzenia ruchów użytkowników na całej stronie oraz do zbierania danych demograficznych dla lepszego świadczenia naszych usług.

Badania odkryły, że aplikacje typu adware działają bardzo podobnie. Na przykład Lightning newtab, Shopperz, CrossBrowse, MovieDea i setki innych potencjalnie niechcianych programów również obiecują zapewnić użytkownikom szeroką gamę użytecznych funkcji, które znacząco zwiększą przeglądanie Internetu. Niemniej jednak, te fałszywe twierdzenia jedynie próbują zrobić wrażenie uzasadnionych. Aplikacje typu adware nigdy nie zapewniają obiecanych możliwości - ich prawdziwym celem jest generowanie zysków, wyświetlanie reklam (model reklamy "Pay Per Click" (PPC)) i zbieranie danych osobowych (które są później sprzedawane stronom trzecim).

Jak zainstalowałem Lightning newtab na moim komputerze?

Lightning newtab jest dystrybuowana w pakiecie wraz z wyżej wymienionymi porywaczami przeglądarki. Aplikacje te przenikają do systemu wykorzystując brak uwagi użytkowników w trakcie procesów pobierania i instalacji. Użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że potencjalnie niechciane programy są zwykle ukryte we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach, a tym samym nieostrożnie pomijają tę sekcję, przez co niechętnie instalują fałszywe aplikacje. Ponieważ deweloperom zależy jedynie ilości generowanych przychodów, nie ujawniają prawidłowo instalacji PUP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Takim infekcjom komputerowym można zapobiec ściśle przestrzegając procesów pobierania i instalacji. Podczas pobierania i instalowania oprogramowania zawsze analizuj każdy krok i odrzucaj wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych programów. Poza tym, powinieneś wybrać opcję "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień podczas instalacji pobranego oprogramowania, inaczej dołączone aplikacje firm trzecich pozostaną ukryte i nie będziesz w stanie z nich zrezygnować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Lightningnewtab: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Lightningnewtab. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Lightning newtab:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Lightning newtab adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje (na przykład "oursurfing uninstall", "istartsurf uninstall"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Lightning newtab), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Lightning newtab p z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Lightning newtab ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "GoodTab Class" i "LuckyTab Class" wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Lightning newtab ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem lightningnewtab, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Lightning newtab  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Lightning newtab", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Lightning newtab ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem lightningnewtab, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Lightning newtab ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "deskCut 0.0.10".

Removing Lightning newtab ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem lightningnewtab, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware lightningnewtab ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat lightningnewtab lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9205-lightning-newtab-adware

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Lightningnewtab kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Lightningnewtab na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Lightningnewtab dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.