FacebookTwitterLinkedIn

Wirus V9.com

Znany również jako: V9.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

V9.com – jak wyeliminować przekierowanie przeglądarki na search.v9.com?

Czym jest V9.com?

V9.com to popularna strona internetowa, która może być używana jako strona startowa dla przeglądarek internetowych. Ta strona przedstawia swoim użytkownikom pasek wyszukiwania i linki do popularnych stron internetowych oraz serwisów społecznościowych. Jest to legalna strona, niezwiązana z wirusami komputerowymi i złośliwym oprogramowaniem. Jednak właściciele serwisu wykorzystują oszukańcze techniki promocji w celu przyciągnięcia ruchu w sieci na swojej stronie internetowej. Najczęściej przekierowania na V9.com są konsekwencją instalowania przez użytkowników komputerów różnych dodatków, pasków narzędzi i wtyczek do swoich przeglądarek internetowych.

Dodatki przeglądarki, które przekierowują użytkowników komputerów na różne strony internetowe są dystrybuowane za pomocą bezpłatnego oprogramowania, które użytkownicy pobierają z Internetu. Zauważ, że jest to popularna technika monetyzacji, polegająca na dołączaniu dodatku przeglądarki wraz z darmowym oprogramowaniem. Zawsze należy sprawdzić każde okno instalacji bezpłatnego oprogramowania i odznaczyć każde pole, które jest związane ze stroną głównej przeglądarki internetowej lub domyślnej wyszukiwarki. Ostatnie przekierowania na V9.com były spowodowane zainstalowaniem bezpłatnego oprogramowania Foxit Reader. Pasek wyszukiwania, który jest używany w witrynie V9.com to dostosowana wyszukiwarka Google – każde kliknięcie użytkownika internetowego na sponsorowane linki generuje dochód, który jest dzielony pomiędzy wyszukiwarkę oraz stronę internetową, która wysyła ruch trafień w sieci.

przekierowanie v9.com

Korzystanie z V9.com jako strony głównej przeglądarki internetowej nie powinno powodować żadnych problemów z bezpieczeństwem lub infekcją złośliwym oprogramowaniem. Jednak, jeśli uważasz, że przekierowanie do tej strony nastąpiło bez Twojej zgody i chciałbyś wyeliminować V9.com z głównej przeglądarki Internetowej oraz nowych kart, możesz użyć dostarczonego przewodnika usuwania.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania V9.com i search.v9.com

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki z przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Sprawdź powiązane rozszerzenia dla V9.com: Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". Sprawdź powiązane z V9.com wpisy i wyłączy je (Foxit Reader itp.). Aby zmienić stronę główną z V9.com na preferowaną: kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer). Wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń V9.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie się otwierała przy każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem v9.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome). Wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź wpisy związane z V9.com, zaznacz je i kliknij na ikonę kosza. Aby zmienić stronę główną z V9.com na preferowaną przez Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony". Umieść kursor myszy nad niechcianym adresem i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Po usunięciu przekierowania V9.com, przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wszelkich niepożądanych lub pozostałych możliwych części infekcji złośliwego oprogramowania. Zalecane oprogramowanie antyspyware.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem v9.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie przekierowania V9.com i search.v9.com z FireFox:

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i wyłącz wszystkie wpisy związane z V9.com. Aby zresetować swoją stronę, kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje”. W otwartym oknie usuń V9.com i wprowadź preferowaną domenę.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem v9.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem v9.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Instrukcje usuwania przekierowania V9.com prezentowane na jego stronie głównej:

Internet Explorer:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę "IEXPLORE"
 2. Właściwości strony IEXPLORE, kliknij na zakładkę skrót
 3. Otwórz lokalizację pliku
 4. Znajdź dwa pliki: iexplore.exe i old_iexplore.exe
 5. Usuń i zmień nazwę IEXPLORE.EXE old_iexplore.exe: IEXPLORE.EXE
 6. Wyślij skrót do tego nowego obszaru pracy
 7. Usuń ikonę IEXPLORE

 

Mozilla FireFox:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę “FIREFOX”
 2. Strona właściwości FIREFOX, kliknij na zakładkę skrót
 3. Otwórz lokalizację pliku
 4. Znajdź dwa pliki: iexplore.exe i old_iexplore.exe
 5. Usuń i zmień nazwę firefox.exe old_firefox.exe: firefox.exe
 6. Wyślij skrót do tego nowego obszaru pracy
 7. Usuń ikonę Firefoksa

 

Google Chrome:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę “CHROME”
 2. Strona właściwości CHROME, kliknij na zakładkę skrót
 3. Otwórz lokalizację pliku
 4. Znajdź dwa pliki: iexplore.exe i old_iexplore.exe
 5. Usuń i zmień nazwę chrome.exe old_chrome.exe: chrome.exe
 6. Wyślij skrót do tego nowego obszaru pracy
 7. Usuń ikonę CHROME

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia v9.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat v9.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6896-remove-v9-com-redirect

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
V9.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania V9.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.