FacebookTwitterLinkedIn

Wirus Key-find.com

Znany również jako: Key-Find.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania wirusa Key-find.com

Czym jest Key-find.com?

Wirus key-find.com jest terminem używanym do opisania potencjalnie niechcianej aplikacji, która zmienia ustawienia przeglądarek internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox), zmieniając ich ustawienia domyślnej wyszukiwarki i strony domowej na stronę key-find.com. Ten porywacz przeglądarki jest rozprowadzany za pomocą oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Dlatego właśnie najczęściej internauci instalują tego porywacza przeglądarki bez swojej zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Najnowsze badania pokazują, że to zmieniające ustawienia przeglądarki adware jest rozpowszechniane za pomocą fałszywych pobrań (fałszywe aktualizacje przeglądarki, nieuczciwe pobrania java i odtwarzaczy flash). To adware jest szczególnie nieuczciwe ze względu na fakt, że instaluje Browser Helper Object "Wsys Control", który nie pozwala użytkownikom ustawić ich preferowanych ustawień przeglądarki, a ponadto modyfikuje skróty docelowe wszystkich zainstalowanych przeglądarek internetowych.

Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niechcianych aplikacji komputerowych użytkownicy powinni pobierać aktualizacje programu tylko z witryn internetowych ich twórców, nie ufać reklamom pop-up, które twierdzą, że zainstalowane programy (Java, Flash, itp.) są przestarzałe. Internauci powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z podejrzanych klientów pobierania, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach. W ten sposób lekkomyślne pobieranie bezpłatnego oprogramowania może łatwo skończyć się instalacją różnych adware. Strona key-find.com obiecuje, że przeglądanie Internetu użytkownika bardzie bardziej wydajne poprzez zapewnienie najlepszych wyników wyszukiwania z czołowych wyszukiwarek internetowych, jednak nie dodaje żadnej realnej wartości. Ponadto cyberprzestępcy, którzy są odpowiedzialni za stworzenie tego porywacza przeglądarki mogą łatwo przekierować użytkowników Internetu na pewne złośliwe źródła, a tym samym zainfekować komputery malware wysokiego ryzyka. Zaleca się, aby wyeliminować key-find.com ze swoich przeglądarek internetowych.

Wirus key-find.com

Porywacz przeglądarki key-find.com jest identyczny z wcześniej odkrytymi adware, który przekierowywały użytkowników Internetu na strony internetowe istart.webssearches.com, awesomehp.com i sweet-page.com. Przekierowanie do wspomnianych stron internetowych może prowadzić do infekcji malware (po kliknięciu na podejrzane sponsorowane wyniki wyszukiwania) oraz kradzieży tożsamości (wtyczki te znane są ze śledzenia przeglądania Internetu przez użytkownika). Aby uniknąć instalacji takich porywaczy przeglądarki użytkownicy komputerów powinni być bardzo uważni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania należy zrezygnować z instalacji reklamowanych rozszerzeń przeglądarki, klikając na przycisk odrzuć. Podczas instalacji już pobranego oprogramowania należy użyć "niestandardowych" lub "zaawansowanych" opcji instalacji, zamiast "szybkich" lub "typowych". Krok ten pokaże instalację dołączonego oprogramowania reklamowego. Jeśli przeglądarki internetowe już przekierowują na stronę key-find.com, użyj dostarczonych instrukcji usuwania i wyeliminuj tego porywacza przeglądarki ze swojego komputera.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa key-find.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja key-find.com z Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "WPM17.8.0.3442" i "key-find uninstaller", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niepożądanego programu, który powoduje "Ads by Media Watch" przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki key-find.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Deinstalacja key-find.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Internet Explorer:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź na pulpicie skrót Internet Explorer i następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.key-find.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Deinstalacja key-find.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 2

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie key-find.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.key-find.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie key-find.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "key-find".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem key-find.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie key-find.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Google Chrome:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Google Chrome użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pole docelowym zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://www.key-find.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie key-find.com ze skrótu docelowego Google Chrome krokp 2

Usuwanie powiązanych rozszerzeń przeglądarki key-find.com:

Usuwanie key-find.com z powiązanych rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź: "Quick Start", wybierz tę pozycję i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie key-find.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony," umieść kursor myszy nad hxxp://www.key-find.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie key-find.com z domyślnych ustawień wyszukiwarki internetowej Google Chrome

Aby zmienić Twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome:

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "key-find" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę internetową.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem key-find.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie key-find.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 1

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarka zmienia pole "docelowe" skrótu Mozilla Firefox użytkownika. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj na pulpicie skrót Mozilla Firefox, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.key-find.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Usuwanie key-find.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 2

Zmiana Twojej strony domowej:

Usuwanie key-find.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.key-find.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się po każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie key-find.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "key-find"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem key-find.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem key-find.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia key-find.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat key-find.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7707-key-find-com-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Key-Find.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Key-Find.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.