FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Great Find

Znany również jako: Great Find (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Great Find

Czym jest Great Find?

Great Find jest aplikacją, która obiecuje pomóc użytkownikowi zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniając zniżki w różnych sferach komercyjnych (na przykład sklepach internetowych, usługach podróży i ubezpieczeniach itp.) - "Możliwości programu mogą obejmować bez ograniczeń, rozszerzenia przeglądarki, narzędzia i aplikacje do przeglądania stron internetowych, odniesienia do tekstu, social media, oceny i opinie o stronach, kupony i porównywania ofert dla różnych produktów i usług, w tym podróżnych i ubezpieczeniowych oraz wiele produktów e-commerce.". Pomimo, że taka funkcjonalność może wydawać się uzasadniona i poręczna, użytkownicy muszą mieć świadomość, że w rzeczywistości Great Find jest sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Ta aplikacja często przenika do systemu podczas instalacji regularnego oprogramowania, co jest jednym z powodów dla takich negatywnych skojarzeń. Ponadto Great Find wyświetla wiele uciążliwych rodzajów reklam online, jak również zbiera informacje związane z przeglądaniem Internetu.

Great Find adware

Great Find wyświetla różne natrętne reklamy internetowe, w tym baner, pop-up, kupony, oferty próbne itp. do wyświetlania reklam. Great Find zatrudnia wirtualną warstwę pozwalającą na umieszczenie wszelkich treści graficznych na odwiedzanych stronach internetowych, pomimo, że wyświetlane treści nie pochodzą z odwiedzanej strony. Niektóre reklamy są czasami otwierane w nowych kartach lub oknach przeglądarki. Powszechnie, reklamy wyświetlane przez aplikacje typu adware, takie jak Great Find, prowadzą do stron komercyjnych, takich jak wyżej wymienione sklepy internetowe. Niemniej jednak, istnieje również możliwość, że użytkownik zostanie przekierowany na fałszywej strony zawierającej zainfekowaną treść, więc kliknięcie reklam może spowodować infekcje komputera wysokiego ryzyka. Dodatkowo, reklamy zmniejszają doświadczenia przeglądania ukrywając samą treść. Great Find ponadto zmniejsza doświadczenie przeglądania Internetu i monitoruje użytkowników, a także zbiera różne rodzaje informacji. Zbierane informacje obejmują adresy IP, unikalne numery identyfikatora, system operacyjny i typy przeglądarki, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, dostępne treści itd. Należy pamiętać, że tego rodzaju dane mogą zawierać dane osobowe (np. szczegóły rachunku bankowego lub PayPal). Takie śledzenie informacji może łatwo skończyć się poważnymi problemami ochrony prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości, ponieważ dane są później udostępniane stronom trzecim i mogą być wykorzystywane do generowania przychodów. Great Find stanowi potencjalne zagrożenie dla prywatności, a także bezpieczeństwa przeglądania Internetu - należy odinstalować go natychmiast.

Polityka prywatności Great Find dotycząca udostępniania danych:

Możemy wykorzystywać i udostępniać stronom trzecim informacje, które zbieramy od użytkowników, aby zapewniać oprogramowanie, zarabiać i poprawiać oprogramowanie w celu personalizacji poprzez dostarczanie odpowiednich treści, reklam i marketingu, oraz zapewnić ci obsługę klienta i odpowiedzi na pytania.

Istnieją setki innych aplikacji typu adware, które również obiecują pomóc użytkownikowi zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów online, na przykład PriceChomper, CutThePrice, DealDay, PriceFountain. Aplikacje te zostały opracowane w celu oferowania użytkowników różnych przydatnych funkcji oraz oszukania go do instalacji. Faktycznie wyświetlają one inwazyjne reklamy w sieci (za pomocą modelu reklamowego "pay per click"), a także zbierają dane osobowe (który później są udostępniane stronom trzecim), z zamiarem generowania dochodów dla jego twórców. Aplikacje typu adware nie przynoszą żadnej realnej wartości dla użytkownika.

Jak zainstalowałem Great Find na moim komputerze?

Jako zwykłe adware, Great Find jest często rozpowszechniane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", która umożliwia programistom potajemne zainstalowanie oprogramowania innych firm (zwykle fałszywego) wraz z regularnym (przeważnie bezpłatnym). Problem jest to, że duża część użytkowników nie zachowuje wystarczającej ostrożności podczas pobierania i instalowania oprogramowania. Pomijają większość z tych kroków, w tym sekcję "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, które zwykle są ukryte, więc instalują fałszywe oprogramowanie nie wiedząc o tym.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Podczas pobierania ze strony z freeware do pobrania, wybierz bezpośredni link do pobrania (jeżeli jest). Jednak zdecydowana większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania wykorzystuje menedżerów pobierania, dlatego należy zwracać szczególną uwagę i śledzić każdy krok, aby odrzucić wszystkie dołączone aplikacji strony trzeciej. W rzeczywistości, na pierwszym miejscu należy pobierać odpowiednie oprogramowanie z jego oficjalnej strony. Po pobraniu należy użyć "Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień instalacji, które ujawnią i pozwolą odrzucić wszystkie wymienione aplikacje dołączone do instalacji.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Great Find:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Great Find adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Great Find", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Great Find), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Great Find z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Great Find ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Great Find", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing Great Find ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem great find (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Great Find  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon(w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Great Find", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Great Find ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem great find (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Great Find ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Great Find".

Removing Great Find ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem great find (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware great find (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat great find (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9132-ads-by-great-find

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Great Find (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Great Find (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.