FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy CutThePrice

Znany również jako: CutThePrice (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania CutThePrice

Czym jest CutThePrice?

Jak twierdzą deweloperzy, CutThePrice zwiększa doświadczenie użytkowników podczas zakupów online i pomaga zaoszczędzić pieniądze - "CutThePrice jest wtyczką przeglądarki, którą można łatwo dodać do twojej przeglądarki, i która umożliwia dostęp do tysięcy kuponów oszczędzających pieniądze i otrzymywanie specjalnych kuponów na zakupy online. Najlepsze jest to, że wszystko to jest całkowicie darmowe". Zdecydowana większość użytkowników nie jest pewna, czy ta wtyczka jest uzasadniona i poręczna, jednak w rzeczywistości jest ona traktowana jako adware. Te negatywne skojarzenia są wykonane z powodu nieuczciwego zachowania CutThePrice. Po infiltracji Internet Explorer, Google Chrome, Safari i Mozilla Firefox, ten dodatek zaczyna generować różnego rodzaju irytujące reklamy online i śledzić nawyki przeglądania Internetu.

CutThePrice adware

CutThePrice zatrudnia wirtualną warstwę graficzną, która pozwala programistom na wyświetlanie różnych treści graficznych na każdej odwiedzanej stronie. Należy pamiętać, że wyświetlane treści nie pochodzą z odwiedzanej witryny. Problem z tymi reklamami jest to, że zmniejszają doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników, ponieważ zawartość odwiedzanych stron jest ukryta. Ponadto, użytkownik musi unikać klikania wyświetlanych reklam. Jest bardzo prawdopodobne, że kliknięte reklamy przekierują do komercyjnej strony internetowej (np. sklepu internetowego), jednak przez te reklamy użytkownik nieustannie naraża swój komputer na ryzyko zainfekowania - reklamy mogą również przekierować do zainfekowanej strony. Co więcej, ta aplikacja typu adware zbiera różnorodne informacje oprogramowania i sprzętu, którymi mogą być dane osobowe. Polityka prywatności tej aplikacji twierdzi, że informacje adresów protokołów internetowych (IP), odwiedzane strony internetowe, wprowadzone zapytania, przeglądane strony, etc.) są zapisywane z zamiarem wykorzystania ich do tworzenia reklam, które spełniają potrzeby użytkowników. Jednak może to być nadużywane przez strony trzecie, które mają na celu osiągnięcie zysku. Takie zachowanie może skończyć się poważnymi problemami ochrony prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości. Adware CutThePrice jest potencjalnym zagrożeniem dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu, i powinien być natychmiast usunięty.

Oświadczenie Polityki Prywatności CutThePrice w zakresie gromadzenia danych:

UWAGA: Ta wtyczka i inne usługi zbierają i przechowują informacje dotyczące odwiedzanych stron internetowych oraz twoją aktywność na tych stronach, taką jak wyświetlenia, kliknięcia i hasła. W niektórych przypadkach, informacje zbierane przez wtyczkę i inne usługi mogą być danymi osobowymi, a w niektórych przypadkach informacje (w tym informacje o odwiedzanych stronach lub strony mediów społecznych) mogą być stosowane lub udostępniane stronom trzecim dla celów wyświetlania ukierunkowanych reklam, materiałów promocyjnych i marketingowych dla ciebie.

Istnieją setki wtyczek do przeglądarek, które obiecują zaoszczędzić czas i pieniądze użytkownika podczas zakupów online, w tym Sale Clipper, PriceFountain, PriceLess i OffersWizard. Wszystkie te aplikacje mają jedno podobieństwo z adware CutThePrice - nie zapewniają żadnej realnej wartości dla użytkownika. Obiecując włączyć funkcje, tylko próbują zwabić do instalacji i są całkowicie fałszywe. Prawdziwym celem CutThePrice i innych aplikacji typu adware jest wyświetlanie natrętnych reklam internetowych (za pomocą modelu reklamy "Pay Per Click" (PPC)), a także sprzedaży zebranych danych osobowych stronom trzecim, w tym deweloperom generującym dochód.

Jak zainstalowałem CutThePrice na moim komputerze?

CutThePrice jest rozpowszechniany za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". W ten sposób, jest bardzo prawdopodobne, aby zainstalować go bez zgody użytkownika. Sprzedaż wiązana jest sposobem dystrybucji aplikacji firm trzecich (głównie złośliwych) wraz z regularnym oprogramowaniem (często bezpłatnie). Głównym problemem tej metody jest to, że większość użytkowników nie wyraża wystarczająco ostrożności podczas pobierania/instalacji oprogramowania. Oprogramowanie stron trzecich jest często ukryte w "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach, które zazwyczaj są pomijane, dlatego użytkownicy najprawdopodobniej instaluję tę złośliwą aplikację, nawet o tym nie wiedząc.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Niektóre strony internetowe z freeware wciąż zapewniają bezpośredni link do pobrania, który zawsze powinien być używany zamiast menedżera pobierania. Niemniej jednak, prawdopodobnie będziesz zmuszony do skorzystania z menedżera pobierania, a więc powinieneś zwrócić szczególną uwagę i odrzucić wszelkie nierozpoznane oprogramowanie wymienione w instalacji. W rzeczywistości, pożądane oprogramowanie powinno się pobierać (jeśli to możliwe) na pierwszym miejscu na jego oficjalnej stronie. Zawsze używaj "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" opcji instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to ujawni każdą ukrytą aplikację i pozwoli ją anulować.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania stosowane w dystrybucji adware CutThePrice:

CutThePrice adware installer Installer set-up used in CutThePrice distribution CutThePrice distributing installer CutThePrice distributing installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie CutThePrice (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się CutThePrice (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware CutThePrice:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

CutThePrice adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "CutThePrice", "bestadblocker", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy CutThePrice), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware CutThePrice z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing CutThePrice ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "CutThePrice" ani "bestadblocker", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing CutThePrice ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem cuttheprice (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing CutThePrice  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "CutTHePrice" i "Chrome to Phone Extension" wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing CutThePrice ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem cuttheprice (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing CutThePrice ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "bestadblocker" i "CutTHePrice".

Removing CutThePrice ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem cuttheprice (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware cuttheprice (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat cuttheprice (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9115-cuttheprice-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
CutThePrice (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania CutThePrice (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się CutThePrice (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.