FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy WD

Znany również jako: WD (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Wordinator (adware WD)

Czym jest Wordinator?

Oferowane funkcje (tłumaczenie i wyszukiwanie tekstu) często oszukują użytkowników do myślenia, że ​​Wordinator jest ważnym programem. Jednak ze względu na fakt, że ta aplikacja jest obsługiwana przez reklamy i deweloperzy dystrybuują ją za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", Wordinator jest sklasyfikowany jako adware, a także potencjalnie niechciany program (PUP). Metoda sprzedaży wiązanej pozwala na potajemne zainstalowanie aplikacji/dodatków przeglądarki firm trzecich (w tym przypadku Wordinator) bez zgody użytkownika. Po zainstalowaniu w przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox), Wordinator natychmiast zaczyna generować reklamy (oznaczone jako "Ads by WD"). Wiadomo, że większość reklam generowanych przez tego typu aplikacje jest wyświetlana przy użyciu wirtualnej warstwy, która umożliwia wyświetlanie zawartości strony trzeciej na dowolnej odwiedzanej stronie. Jest też szansa, że ​​reklama pojawi się w nowej karcie lub oknie przeglądarki. Niektórymi z typów reklam wyświetlanych przez Wordinator są kuponowe, śródtekstowe, wyszukiwania i banerowe. Zdecydowana większość tych reklam przekierowuje do sklepów internetowych i innych podobnych stron, jednak wciąż jest prawdopodobieństwo, że użytkownik zostanie przekierowany do niezaufanej i podejrzanej strony internetowej, która zawiera niebezpieczne treści. W związku z tym, klikając na reklamę, która może wydaje się nieszkodliwa, użytkownik może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka.

Badania wykazały, że Wordinator zbierane różne rodzaje informacji najbardziej powiązanych z przeglądaniem Internetu. Takie zachowanie jest bardzo powszechne wśród aplikacji typu adware. Polityka prywatności tych aplikacji zazwyczaj stwierdza, że zbierane dane nie zawierają żadnych danych osobowych, jednak udało nam się udowodnić, że jest inaczej. Złośliwe aplikacje mogą zbierać informacje o odwiedzanych stronach internetowych, obejrzanych stronach, zapytaniach wprowadzonych do wyszukiwarki, historii przeglądania, haseł zapisanych w przeglądarkach, cache, cookies, web beacon, adresach Protokołu Internetowego (IP), położenia geograficznego, a nawet kliknięciach klawiatury i/lub myszy. Oczywiście, zbieranie takich informacji może narazić twoją tożsamość. Problem jest, że zebrane informacje są później udostępniane stronom trzecim, a ponieważ mogą one być cyberprzestępcami, wymiana informacji, takich jak dane karty kredytowej, może spowodować poważne problemy z ochroną prywatności. Z tych powodów, nigdy nie powinno się przechowywać aplikacji typu adware, takich jak Wordinator, zainstalowanych w swoim systemie.

Wordinator adware

Wordinator jest podobny do długiej listy aplikacji, które są dystrybuowane w ten sam sposób - stosując metodę sprzedaży wiązanej. Na przykład PriceFountain, WebSpeed, DNS Unlocker, Shopperz, jak również OverLook, prezentowane są jako całkowicie legalne wtyczki do przeglądarek. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać, że złośliwe aplikacje zawsze obiecują umożliwiać znaczne możliwości, jednak w rzeczywistości są bezużyteczne. Prawda jest taka, że ​​programy typu adware tylko wyświetlają natrętne reklamy w Internecie, zbierają dane, zmniejszają wydajność przeglądarki i powodują inne podobne problemy - są one całkowicie bezużyteczne dla użytkownika. Prawdziwym celem adware jest generowanie zysku - deweloperzy zarabiają na kliknięciu reklam (pay-per-click) i przekazują informacje. Dzisiaj popularne strony internetowe z freeware do pobierania, takie jak downloads.com, soft32.com, softonic.com i wiele innych, zmuszają do korzystania z menedżerów pobierania (zwanych również "Instalatorami", „Klientami pobierania", "Narzędziami pobierania" etc.) w celu pobrania wybranego programu. Powiedziane jest, że menedżer pobierania pozwala użytkownikowi pobrać wybrane oprogramowanie łatwiej i szybciej, jednak jego prawdziwy cel jest nieco inny. Zawsze, gdy użytkownik pobiera bezpłatne oprogramowanie, jest mu oferowane zainstalowanie aplikacji firm trzecich wraz z wybraną. Deweloperzy zapewniają, że oferowane produkty są całkowicie prawdziwe, ale aplikacje te są najprawdopodobniej fałszywe, ponieważ pośpieszne pobieranie i instalacja freeware zwykle skutkuje infekcjami adware lub malware. Nigdy nie powinno się przyjmować żadnej oferty instalacji dodatkowych programów. Użytkownicy, którzy zainstalowali Wordinator, powinni postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami i odinstalować to oprogramowanie adware.

Jak zainstalowałem Wordinator na moim komputerze?

Wordinator, jako zwykłe adware, często jest rozpowszechniane za pośrednictwem menedżerów pobierania na stronach z freeware. Menedżerowie pobierania ukrywają instalację aplikacji firm trzecich w ramach „Zaawansowanych" lub „Własnych" ustawień. W ten sposób użytkownicy, którzy nie są ostrożni, często sami instalują tę aplikację. W celu ukrycia dodatkowego oprogramowania, narzędzia pobierania i konfiguracja instalatora nieprawidłowo ujawnia instalację – użytkownicy nie wiedzą, że korzystając z szybkiej instalacji, przeskakują wszystkie kroki i instalują te aplikacje, nawet o nich nie wiedząc.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Instalacji aplikacji firm trzecich można zapobiec ściśle analizując procedurę pobierania bezpłatnego oprogramowania i decydując o odrzuceniu instalacji dodatkowych programów. Ponadto, instalacja pobranego oprogramowania powinna być zawsze odrzucona - ważne jest, aby używać "Zaawansowanych" lub „Własnych" ustawień, które ujawnią wszystkie ukryte oprogramowanie i pozwolą użytkownikowi na odrzucenie wszystkich nierozpoznanych i podejrzanych aplikacji.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware Wordinator:

Wordinator adware installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Wordinator:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Wordinator adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Wordinator 1.10.0.17", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy WD), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam WD z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Wordinator ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Wordinator", wybierz ten wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Wordinator ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wd (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Wordinator  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome  Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Wordinator", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Removing Wordinator ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wd (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Wordinator ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox  firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń  "Wordinator".

Removing Wordinator ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wd (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wd (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wd (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9082-ads-by-wd

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
WD (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania WD (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.