FacebookTwitterLinkedIn

Adware DNS Unlocker

Znany również jako: Reklamy DNS Unlocker
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania DNS Unlocker

Czym jest DNS Unlocker?

DNS Unlocker, aplikacja, która rzekomo umożliwia użytkownikowi dostęp do zablokowanych stron, jest kwalifikowana jako adware. Twórcy wybrali zwodniczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", jako sposób dystrybucji DNS Unlocker, który sprawia, ze DNS Unlocker jest potencjalnie niechcianym programem (PUP). Tego typu aplikacje często są dołączane do bezpłatnego oprogramowania pobieranego ze stron internetowych z freeware - zdecydowana większości użytkowników nie zwraca szczególnej uwagi podczas pobierania i instalowania programów, dlatego cyberprzestępcy korzystają z ich braku ostrożności w celu osiągnięcia zysku. DNS Unlocker infiltruje popularne przeglądarki internetowe (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i generuje natrętne reklamy w Internecie. Aplikacje typu adware (takie jak DNS Unlocker) dostarczają reklamy przy użyciu wirtualnej warstwy, która pozwala na wyświetlanie zawartości strony trzeciej na każdej odwiedzanej stronie internetowej. Ponadto, niektóre z reklam są otwierane w nowych kartach/oknach przeglądarki internetowej. Reklamy wyświetlane przez Unlocker DNS (banery, pop-up, ukierunkowane wideo, kupony) oferują zainstalowanie innego oprogramowania) i mogą powodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. W związku z tym, nigdy nie powinno się klikać na nierozpoznane podejrzane reklamy online.

DNS Unlocker, jako zwykłe adware, zbiera różnorodne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu. Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż Polityki Prywatności większości aplikacji typu adware twierdzą, że nie śledzą danych osobowych, nie ma sposobu, aby mieć pewność pozostania anonimowym. Zebrane informacje mogą obejmować adresy Protokołu Internetowego (IP), lokalizację geograficzną, informacje przeglądania (odwiedzane strony, oglądane strony, wprowadzone zapytania, historię przeglądania, cache, web beacon, zapisane hasła), kliknięcia myszy/klawiatury (aby na przykład zapisywać dane kart kredytowych) i tak dalej. Zebrane informacje są przesyłane do serwerów i udostępniane stronom trzecim. Jest szansa, że ​​zbierane dane będą udostępniane cyberprzestępcom, powodując poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Z tych powodów, aplikacje typu adware, takie jak DNS Unlocker, powinno się odinstalować jak najszybciej.

DNS Unlocker adware

DNS Unlocker jest całkowicie identyczny jak adware CloudScout Nie wspominając już, że istnieją setki innych PUP, które są podobne do tej podstępnej aplikacji. Podobnie jak DNS Unlocker, PriceFountain, BaselineTV Media Manager, thirteen degrees i Application Nation również oferują użyteczne dla użytkownika możliwości. Aplikacje typu adware są jednak rozwijane do generowania zysku dzięki wyświetlaniu reklam i udostępnianiu zgromadzonych danych - nie dodają żadnej wartości dla użytkownika. Często spotykaną praktyką jest zmuszanie użytkownika przez strony internetowe z freeware (np. downloads.com, softonic.com, soft32.com, itd.) do korzystania z małych programów pobierania. Programy te są zwane "instalatorami", "menedżerami pobierania", "narzędziami pobierania", "klientami pobierania" i tak dalej) i służą zarabianiu na pobieraniu wybranego oprogramowania.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaReklamy DNS Unlocker
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Stwierdza się, że pobieranie aplikacje pomagają użytkownikowi pobrać oprogramowanie bez wysiłku, jednak nie jest do końca prawdziwe. Problemem z tymi aplikacjami jest to, że oferują użytkownikowi instalację oprogramowania firm trzecich wraz z wybranym. Co więcej, twierdzi się, że oferowane aplikacje są legalne i wolne od wirusów. Są one najprawdopodobniej fałszywe, ponieważ prawie wszystkie z nich są sklasyfikowane jako adware i malware - należy odrzucić wszystkie oferty zainstalowania dodatkowych aplikacji. Użytkownicy, którzy już zainstalowali Unlocker DNS, powinni się zapoznać z instrukcją i wyeliminować to zagrożenie.

Jak zainstalowałem DNS Unlocker na swoim komputerze?

DNS Unlocker jest rozpowszechniany za pomocą metody sprzedaży wiązanej - podstępnej instalacji aplikacji firm trzecich wraz z regularnymi. Badania odkryły, że zwykły użytkownik często pomija etapy pobierania oprogramowania i instalacji, co sprawia, że ​​ta metoda jest bardzo skuteczna. Instalacja dodatkowych aplikacji jest zwykle ukryta pod "Własnymi" lub "Zaawansowanymi" ustawieniami instalacji, a tym samym sprawia, że ​pomijając ten krok, użytkownik nie może zrezygnować, a nawet zobaczyć dołączonego oprogramowania wymienionego do instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Zawsze upewnij się, że zwracasz szczególną uwagę i obserwujesz proces pobierania wolnego oprogramowania - każda nierozpoznana aplikacja powinna zostać odrzucona. Ponadto, po pobraniu oprogramowania, powinno się zainstalować je za pomocą "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień - to ujawni i pozwoli odrzucić wszystkie ukryte aplikacje. Ważne jest, aby nie spieszyć się z instalacją oraz być ostrożnym. Inaczej może się to skończyć instalacją potencjalnie niechcianych programów.

Zrzut ekranu aplikacji DNS Unlocker:

dns unlocker application

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware DNS Unlocker:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

DNS Unlocker adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "DNS Unlocker version 1.3", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy DNS Unlocker), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware DNS Unlocker z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, DNS Unlocker nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarkach Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing DNS Unlocker ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij “Usuń”.

Removing DNS Unlocker ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy dns unlocker, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing DNS Unlocker  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu ChromeGoogle Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing DNS Unlocker ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy dns unlocker, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing DNS Unlocker ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefoxfirefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing DNS Unlocker ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy dns unlocker, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy dns unlocker ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy dns unlocker lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9079-dns-unlocker-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy DNS Unlocker kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy DNS Unlocker na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.