FacebookTwitterLinkedIn

Ads by Shop Smart

Znany również jako: ShopSmart (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Shop Smart

Czym jest Shop Smart?

Smart Shop to fałszywe rozszerzenie przeglądarki, obiecujące zaoszczędzić czas i pieniądze użytkownika, umożliwiając porównania zakupów, kupony, promocje i wyświetlanie specjalnych zniżek/ofert dostępnych w sklepach internetowych. Choć takie funkcje wydają się uzasadnione i przydatne, prawda jest taka, że ta aplikacja jest w rzeczywistości skategoryzowana jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Główną przyczyną tych negatywnych skojarzeń jest podstępna metoda marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", która jest używana do dystrybucji aplikacji Shop Smart. Sprzedaż wiązana umożliwia programistom potajemną dystrybucję swojego oprogramowania wraz z regularnym, dlatego użytkownicy często niechętnie instalują potencjalnie niechciane programy, takie jak Smart Shop podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware. Po zainstalowaniu programu Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, ShopSmart natychmiast zaczyna wyświetlać natrętne reklamy w Internecie, które często przekierowują do fałszywych stron internetowych. Ważne jest, aby wiedzieć, że większość z tych stron zawiera zainfekowane treści, w związku z tym klikanie generowanych reklam naraża komputer na infekcje.

Co ważne, Smart Shop gromadzi różnego rodzaju informacje dotyczące przeglądania Internetu. Chociaż większość z zebranych danych (np. adresy IP, wprowadzone zapytania, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony) jest związana z oprogramowaniem lub sprzętem, to nadal mogą zawierać dane osobowe, więc posiadanie Smart Shop zainstalowanego w systemie może ostatecznie zakończyć się poważnymi problemami prywatności, a nawet kradzieżą tożsamości. Warto zauważyć, że istnieje wiele aplikacji typu adware, które oferują taką samą funkcjonalność jak ShopSmart. PriceMinus, Find-A-Deal, PayYou to tylko kilka przykładów z długiej listy nieuczciwych aplikacji obiecując włączyć funkcje, które w jakiś sposób poprawią jakość przeglądania Internetu. Mimo, że aplikacje te mogą wydawać się odpowiednie, żadna z nich, w tym Smart Shop, rzeczywiście nie zapewnia żadnej wartości dla użytkownika - są opracowane w celu generowania zysku dzięki wyświetlaniu natrętnych reklam online i udostępnianiu zgromadzonych danych stronom trzecim. Z tego powodu zaleca się odinstalowanie ShopSmart z systemu tak szybko, jak to możliwe.

ShopSmart adware

Dokładniejsza analiza Smart Shop odkryła, że to adware jest często rozpowszechniane za pomocą małych programów pobierania zwanych "instalatorami", "menedżerami pobierania", "klientami pobierania" itp., które są wykorzystywane przez strony z freeware. Twierdzi się, że wyżej wymienione aplikacje ułatwiają proces pobierania przez użytkownika, jednak ich prawdziwym celem jest zarabianie na ruchu i bezpłatnych usługach stron internetowych (np. download.com, soft32.com, softonic.com), oferując użytkownikowi instalację aplikacji stron trzecich wraz z wybranym oprogramowaniem. Czasami dodatkowe programy są ukryte pod "Zwykłymi" lub "Szybkimi" ustawieniami pobierania/instalacji. Deweloperzy zapewniają, że oferowane aplikacje są "100% legalne i wolne od wirusów", jednak są one najbardziej narażone na infekcje typu malware lub adware. Infekcji komputerowych można uniknąć zwracając szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i upewniając się, aby usunąć zaznaczenia każdej dołączonej aplikacji. Co więcej, każdy pobrany program musi zostać zainstalowany za pomocą "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień instalacji. W przeciwnym razie wszystkie aplikacje firm trzecich pozostaną ukryte, a użytkownik nie będzie mógł z nich zrezygnować. Użytkownicy, którzy zainstalowali ShopSmart powinni postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami i odinstalować tę złośliwą aplikację.

Natarczywe reklamy online generowane przez adware Smart Shop:

shop smart inject ads sample 2 Ads by ShopSmart adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Shop Smart:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

ShopSmart adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Shop Smart", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Shop Smart), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Shop Smart z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, ShopSmart nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek na Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer

Removing ShopSmart ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing ShopSmart ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem shopsmart (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing ShopSmart  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing ShopSmart ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem shopsmart (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing ShopSmart ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing ShopSmart ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem shopsmart (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware shopsmart (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat shopsmart (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8955-ads-by-shopsmart

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
ShopSmart (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania ShopSmart (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.