FacebookTwitterLinkedIn

Ads by PriceMinus

Znany również jako: PriceMinus (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania PriceMinus

Czym jest PriceMinus?

Wtyczka PriceMinus może wydawać się doskonałym narzędziem, aby zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów online. Mimo że niektórzy użytkownicy mogą uznać ją za uzasadnioną i poręczną, ważne jest, aby wiedzieć, że w rzeczywistości jest skategoryzowana jako adware i potencjalnie niechciany program ( PUP). Deweloperzy rozpowszechniają ten wątpliwy dodatek przy użyciu zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", co jest jednym z powodów dla takich negatywnych skojarzeń. Sprzedaż wiązana jest potajemną instalacją aplikacji firm trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem. Z tego powodu użytkownicy często instalują PriceMinus wraz z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym ze stron z freeware. Po potajemnej infiltracji Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, PriceMinus natychmiast zaczyna dostarczać różne rodzaje natrętne reklamy (zazwyczaj oznaczone jako 'By Similar Items' i 'By PriceMinus'), które mogą przekierować do fałszywych stron internetowych. Należy pamiętać, że kliknięcie na reklamy kuponowe, przejściowe lub inne generowane przez to adware może spowodować dalsze infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware.

Na dalszym planie ten potencjalnie niepożądany program monitoruje i gromadzi informacje dotyczące przeglądania Internetu, które mogą zawierać dane osobiście identyfikowalne (np. adresy IP, zapytania, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony itp.). Użytkownicy muszą wiedzieć, że obecność programu śledzącego dane osobiście identyfikowalne może prowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności lub kradzieży tożsamości. Ponieważ PriceMinus jest regularnym dodatkiem adware, jest niemal identyczne jak każde inne w swoim rodzaju. Find-A-Deal, Crazy Score, Joomiweb również wszelkie inne regularne aplikacje adware, obiecują przydatne funkcje. Problemem jest to, że żadna z nich nie oferuje żadnej z obiecanych. Aplikacje typu adware, takie jak PriceMinus generują dochód poprzez wyświetlanie natrętnych reklam online i udostępnianie zgromadzonych informacji stronom trzecim. Z tych powodów zaleca się odinstalowanie PriceMinus z przeglądarek internetowych, tak szybko jak to możliwe.

PriceMinus adware

W czasie badań, PriceMinus było dystrybuowane głównie przez instalatorów (zwanych również "menedżerami pobierania", "klientami pobierania") wykorzystywanych przez strony z freeware. Soft32.com, softonic.com, download.com i wiele innych stron internetowych zatrudnia instalatorów w celu zarabiania na ruchu i bezpłatnych usługach, oferując instalację programów lub aplikacji stron trzecich wraz z wybranymi rozszerzeniami przeglądarki. W niektórych przypadkach, te aplikacje są po prostu ukryte pod "Własnymi" lub „Zaawansowanymi" ustawieniami instalacji. Mimo, że deweloperzy gwarantują, że oferowane aplikacje są „100% legalne i wolne od wirusów", pośpieszne pobieranie i instalacja freeware nadal często kończy się infekcjami adware lub malware. Aby uniknąć tej sytuacji, użytkownik musi uważnie sprawdzać każdy etap procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i upewnić się, że żadne inne programy nie są dołączone. Poza tym ważne jest, aby wybrać "Niestandardowe" lub „Zaawansowane" ustawienia podczas instalacji już pobranego oprogramowania. W przeciwnym razie wszystkie dołączone w pakiecie aplikacje pozostaną ukryte i nie będzie można z nich zrezygnować. Użytkownicy, którzy już zainstalowali PriceMinus, powinni postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami i wyeliminować to adware.

Natrętne reklamy internetowe generowane przez adware PriceMinus ('Ads by PriceMinus' i 'By Similar Items'):

Ads by Similar Items

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania stosowane w dystrybucji adware PriceMinus:

PriceMinus adware installer sample 1 PriceMinus adware installer sample 2 PriceMinus adware installer sample 3 PriceMinus adware installer sample 4

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware PriceMinus:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PriceMinus adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "PriceMinus" "CableFix", "bestadblocker" i "Instagram for Chrome Tabs Instatabs", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy PriceMinus), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware PriceMinus z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing PriceMinus ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "PriceMinus" i "bestadblocker", wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing PriceMinus ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem priceminus (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing PriceMinus  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj „PriceMinuso" i "Instagram for Chrome Tabs Instatabs", wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Removing PriceMinus ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem priceminus (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing PriceMinus ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "PriceMinuso" i "bestadblocker".

Removing PriceMinus ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem priceminus (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware priceminus (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat priceminus (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8944-ads-by-priceminus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
PriceMinus (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania PriceMinus (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.