FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy PennyBee

Znany również jako: PennyBee (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania PennyBee

Czym jest PennyBee?

Opracowane przez Pay By Ads LTD, Penny Bee jest nieuczciwym rozszerzeniem przeglądarki, obiecującym zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiających kupony, porównywania zakupów oraz wyświetlanie specjalnych ofert/zniżek dostępnych na stronach internetowych sklepów. Choć może wydawać się, że takie funkcje są uzasadnione, należy pamiętać, że PennyBee jest zakwalifikowane jako adware i potencjalnie niechciana aplikacja, ponieważ wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych aplikacji wraz z wybranym oprogramowaniem), aby zainstalować się na przeglądarkach użytkowników bez zezwolenia. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, PennyBee generuje uciążliwe reklamy online, w tym banery, linki sponsorowane, śródtekstowe i pop-up. Jest prawdopodobne, że kliknięcie tych reklam spowoduje infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware.

Co więcej, to potencjalnie niechciane rozszerzenie przeglądarki stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez zbieranie różnorodnych informacji, którymi mogą być dane osobowe. Na przykład: wpisane zapytania do wyszukiwarki, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, ciasteczka, adresy Protokołu Internetowego (IP), lokalizacje geograficzne i inne podobne szczegóły. Takie zachowanie może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości, a zatem zaleca się wyeliminowanie adware PennyBee ze swoich przeglądarek internetowych. To złośliwe rozszerzenie przeglądarki jest podobne do innych potencjalnie niepożądanych aplikacji (takich jak RopeInSavings, Majestic Coupons i Savings Champion), obiecujących zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników poprzez umożliwienie niektórych funkcji. Żadna z nich nie dodaje żadnej realnej wartości dla użytkownika - ich celem jest, aby czerpać zyski z wyświetlania natrętnych reklam online. Podczas badań, PennyBee była rozpowszechniana przez fałszywe pliki do pobrania (aktualizacje Javy, aktualizacje przeglądarek itp.) oraz „menedżerów pobierania" bezpłatnego oprogramowania, zatrudnionych przez strony z freeware do pobrania.

PennyBee virus

Najwięcej użytkowników nieumyślnie infekuje swoje komputery adware podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania na stronach internetowych z freeware do pobrania, takich jak download.com, softonic.com, soft32.com i wiele innych. Małe programy pobierania (menedżerowie pobierania) są wykorzystywani do zarabiania na bezpłatnych usługach tych stron internetowych, oferując instalację promowanych rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Sytuacji tej można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procesu pobierania freeware i klikając "Odrzuć", gdy jest nam oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych programów. Co więcej, użytkownicy Internetu, którzy zainstalowali pobrane oprogramowanie powinni wybrać "Własne" lub „Zaawansowane" opcje instalacji - to ujawni wszystkie ukryte aplikacje, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowany PennyBee i obserwujesz reklamy "Ads by PennyBee" podczas surfowania w Internecie, użyj tej instrukcji usuwania, aby wyeliminować adware PennyBee ze swoich przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie PennyBee (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się PennyBee (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware PennyBee:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PennyBee adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "playnowradio", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy PennyBee) przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników.  Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam PennyBee z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing PennyBee ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "PennyBee", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń".

Removing PennyBee ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pennybee (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing PennyBee ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "PennyBee", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Removing PennyBee ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pennybee (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing PennyBee ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "PennyBee".

Removing PennyBee ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pennybee (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pennybee (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pennybee (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7995-pennybee-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
PennyBee (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania PennyBee (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się PennyBee (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.