FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy CloudGuard

Znany również jako: CloudScout (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania CloudGuard

Czym jest CloudGuard?

CloudGuard to potencjalnie niepożądany program (PUP), który obiecuje chronić użytkowników przed infekcjami malware i programami szpiegującymi podczas surfowania na zainfekowanych stronach internetowych. Chociaż funkcja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, należy pamiętać, że CloudGuard jest sklasyfikowany jako adware. Połączenia te wynikają z oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż łączona" zatrudnionej przez CloudGuard, aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkowników. Sprzedaż wiązana umożliwia programistom potajemną dystrybucję swoich aplikacji wraz z innym oprogramowaniem. Z tego powodu większość użytkowników nieumyślnie instaluje CloudGuard podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, CloudGuard dostarcza wiele natrętnych reklam w Internecie, w tym banery, kupony, ukierunkowane wideo, pop-up, śródtekstowe i oferty pobierania innych aplikacji, również uważane za adware. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie reklam generowanych przez tę fałszywą aplikację doprowadzi do adware wysokiego ryzyka lub infekcji malware.

Ponadto CloudGuard stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu poprzez zbieranie różnego rodzaju informacji o oprogramowaniu i sprzęcie, takich jak unikalne numery identyfikatorów, lokalizacje geograficzne, Protokół Internetowy (IP), wpisane do wyszukiwarki zapytania, adresy URL, przeglądane strony i inne podobne dane, którymi mogą być dane osobowe. Śledzenie takich informacji może doprowadzić do poważnych problemów prywatności i kradzieży tożsamości. CloudGuard jest podobny do innych PUP, które wykorzystują sprzedaż wiązaną, jako metodę instalacji. Są to na przykład wśród wielu innych Browser Guard, Search Safer, Browser Protect i ProtectedBrowsing. Żadne z tych nieuczciwych rozszerzeń przeglądarki nie są przydatne dla użytkownika - ich celem jest generowanie zysków przez wyświetlanie natrętnych reklam internetowych, egzekwowanie niechcianych przekierowań przeglądarki i udostępnianie nagranych informacji stron trzecim. Radzimy, aby wyeliminować CloudGuard ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware CloudGuard

Dokładne badanie CloudGuard ujawnia, że jest dystrybuowany głównie za pośrednictwem małych programów zwanych "menedżerami pobierania" na stronach internetowych z freeware do pobrania, takich jak soft32.com, softonic.com, download.com itp. Menedżerowie pobierania są wykorzystywani przez te strony jako narzędzia zarabiania na bezpłatnych usługach, ponieważ oferują instalację reklamowanych (wg deweloperów "100% legalnych") wtyczek przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. W ten sposób lekkomyślne pobieranie i instalacja freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Instalacji CloudGuard można uniknąć ściśle kontrolując każdy etap procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i klikając "Odrzuć", jeśli jest nam oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych programów. Ponadto, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być zainstalowane przy użyciu "Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" opcji instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to ujawni wszelkie programy dołączone do instalacji i pozwoli na odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowany CloudGuard i obserwujesz uciążliwe reklamy podczas surfowania w Internecie, przeczytaj dostarczone instrukcje usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Podstępne instalatory bezpłatnego oprogramowania użyte w dystrybucji adware CloudGuard (CloudScout):

Instalator adware cloud guard przykład 3 Instalator adware cloud guard przykład 2 Konfiguracja instalacji CloudGuard

Natrętne reklamy pop-up generowane przez adware CloudGuard:

Ogłoszenia generowane przez CloudGuard

Zrzut ekranu z aplikacji CloudGuard:

Aplikacja CloudGuard

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware CloudGuard:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware CloudGuard poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "CloudScout Parental Control", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy CloudGuard), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware CloudGuard z przeglądarek internetowych:

W czasie badań CloudGuard nie zainstalowało żadnych wtyczek do przeglądarek Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak był w pakiecie z innym adware. Dlatego zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie zainstalowane ostatnio podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem cloudscout (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem cloudscout (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie adware powiązanego z CloudGuard z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem cloudscout (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware cloudscout (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat cloudscout (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8280-ads-by-cloudguard

 

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
CloudScout (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania CloudScout (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.