Nielegalne reklamy w wynikach wyszukiwania Google

Znany również jako: Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Nielegalne reklamy w wynikach wyszukiwania Google – instrukcje usuwania

Czym są dziwne reklamy, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google?

Nasz zespół testowy widzi wzrost adware, które wykorzystuje warstwę graficzną nad internetowymi wynikami wyszukiwania Google do wyświetlania reklam. Użytkownicy komputerów doświadczający tego adware będą obserwować różne reklamy i linki do podejrzanych stron internetowych (które promują potencjalnie niechciane programy - PUP, wątpliwe produkty lecznicze, usługi randkowe itp.) podczas przeszukiwania Internetu za pomocą Google. Te oszukańcze taktyki są wykorzystywane przez wielu deweloperów adware (lub potencjalnie niechcianych aplikacji). Dlatego użytkownicy, którzy doświadczają niekonwencjonalnych wyników wyszukiwania Google powinni sprawdzić każdy zainstalowany niedawno dodatek przeglądarki - może on być przyczyną fałszywych reklam. Reklamy te same w sobie nie są klasyfikowane jako wirusy lub malware, jednak kliknięcie ich może spowodować poważne naruszenia prywatności i problemy bezpieczeństwa komputerowego.

Zwykle reklamy te prowadzą do wątpliwych witryn i nie jest zalecane, aby do nich przechodzić. Wielu użytkowników komputerów zgłasza, że nie zainstalowali żadnych wtyczek do przeglądarek, jednak nadal obserwują niechciane reklamy w wynikach wyszukiwania Google. Taka sytuacja może wystąpić, gdy użytkownicy komputerów niedawno pobrali i zainstalowali bezpłatne oprogramowanie. Wiele stron internetowych zatrudnia "klientów pobierania", które zarządzają procesem pobierania i oferują (w pewien zwodniczy sposób) instalację dodatkowych (promowanych) bezpłatnych rozszerzeń przeglądarki. Internauci, którzy nie zwracają wystarczająco dużo uwagi na etapy pobierania lub instalacji freeware ryzykują nieumyślnym zainstalowaniem adware, które następnie powoduje nieuczciwe reklamy podczas przeszukiwania Internetu za pomocą Google.

Nielegalne reklamy pojawiające się w wynikach wyszukiwania Google - spowodowane przez adware

Należy pamiętać, że Google ma własną platformę reklamową – wszystkie reklamy dostarczane przez tę wyszukiwarkę są oznakowane i wszechstronnie sprawdzone. Google jest najbezpieczniejszą wyszukiwarką internetową, a kliknięcie reklam w Google nie uszkodzi twojego komputera. Deweloperzy adware są jednak zdolni do nałożenia wirtualnej warstwy graficznej na wyniki wyszukiwania Google, a następnie wyświetlania losowych reklam z linkami do podejrzanych stron internetowych. Aby uniknąć zainstalowania potencjalnie niepożądanych aplikacji powodujących wątpliwe reklamy w Google, bądź uważny podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, poszukaj przycisku "odrzuć" i zrezygnuj z instalacji jakichkolwiek promowanych programów lub dodatków przeglądarki. Jeśli obserwujesz niecodzienne reklamy podczas przeszukiwania Internetu za pomocą Google, użyj dostarczonych instrukcji usuwania, aby wyeliminować adware, które je powoduje.

Podczas próby ustalenia przyczyny niezwykłych reklam w wynikach wyszukiwania Google, spójrz na reklamy, które są "zaznaczone". Na przykład na poniższym zrzucie ekranu widać porwane wyniki wyszukiwania Google. Jasne jest, że w tym przypadku komputer jest zainfekowany przez adware "browsers+apps+adware" (reklamy oznaczone jako "Powered by browsers+apps+").

Nielegalne reklamy, które są wprowadzane do wyników wyszukiwania Google są czasem nieoznaczone - w tym przypadku poszukaj podejrzanych aplikacji za pomocą panelu sterowania. W czasie testowania, nieoznakowane nieuczciwe reklamy pojawiające w wynikach wyszukiwania Google były spowodowane adware Veba Search. To adware jest znane z instalowania się na przeglądarkach internetowych wraz z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym z Internetu. Po udanej infiltracji, adware to wyświetla nieuczciwe reklamy w wynikach wyszukiwania Google, które przekierowują internautów na następujące strony internetowe:

  • vebasearch.com
  • rapidsearch123.com
  • search.beesq.net
  • getmylistings.net
  • google.aaclik.com

Przykład porwanej strony rezultatów wyszukiwania Google (przez adware zwane "Browser Apps+"):

Przykład adware powodującego nielegalne reklamy w wynikach wyszukiwania internetowego Google

Inny przykład porwanej strony rezultatów wyszukiwania Google (przez adware zwane "Browser Warden"):

Nielegalne reklamy w wynikach wyszukiwania Google spowodowane przez adware Browser Warden

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie dziwnych reklam z rezultatów wyszukiwania Google:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware powodującego nielegalne reklamy w Google poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń". Na przykład: "HQ-Video-Pro-2.1V27.10", "HC-PRO 1.2V27.10", "VebaSearch" i "videosMediaPlayerversion2.1".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware, które porywa wyniki wyszukiwania Google z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie zainstalowane ostatnio podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń". Zauważ, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania google, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie adware powodującego podejrzane reklamy w wynikach wyszukiwania Google:

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania google, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki. Zauważ, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie adware powodującego dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania google, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania google ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania google lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8358-rogue-ads-in-google-search-results

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Dziwne reklamy w wynikach wyszukiwania Google dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.