Reklamy BrowserProtector

Znany również jako: Browser Protector (wirus)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania BrowserProtector

Czym jest BrowserProtector?

Opracowany przez firmę o nazwie "Intriguing Apps", BrowserProtector jest nieuczciwym rozszerzeniem przeglądarki obiecującym chronić przeglądanie Internetu poprzez zapobieganie infekcjom spyware i malware z zainfekowanych stron internetowych. Mimo, że ten dodatek do przeglądarki może jawić się jako uzasadniony i użyteczny, należy pamiętać, że znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych programów (PUP), ponieważ wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" (podstępna instalacja dodatkowych aplikacji wraz z wybranym oprogramowaniem), aby zainstalować się na przeglądarkach bez zgody użytkowników. Po udanej infiltracji na Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome, Browser Protector generuje natrętne reklamy w Internecie i śledzi aktywność przeglądania Internet przez użytkowników.

Te natrętne reklamy obejmują kuponowe, banery, śródtekstowe, pop-up, ukierunkowane wideo i oferty pobrań innych nieuczciwych wtyczek do przeglądarek, również uważanych za adware. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie tych reklam spowoduje adware lub wysokiego ryzyka infekcje malware. Ponadto, ta potencjalnie niechciana aplikacja stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników, ponieważ rejestruje informacje oprogramowania i sprzętu, w tym adresy IP, geolokalizacje, unikalne numery identyfikacyjne, wprowadzone zapytania do wyszukiwarek (Bing, Google etc.), adresy odwiedzanych stron URL, przeglądane strony i inne podobne szczegóły, którymi mogą być dane osobowe. BrowserProtector jest podobny do innych potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki. Browser Guard, Browser Secure, Protect Surf i Surf Safely to tylko kilka przykładów spośród wielu innych. Żaden z nich nie dodaje żadnej realnej wartości dla użytkownika - ich celem jest generowanie przychodów przez wyświetlanie uciążliwych reklam online. Zachowanie tych PUP może spowodować poważne problemy ochrony prywatności i kradzież tożsamości. Z tego powodu zaleca się wyeliminować adware BrowserProtection ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware BrowserProtector

W momencie badania, BrowserProtector był dystrybuowany na kilka sposobów. Na przykład: fałszywe pliki do pobrania (aktualizacje Javy, aktualizacje przeglądarki itp.) i inne potencjalnie niechciane programy, takie jak Browser Guardian, Safe Browse i coupons and savings related adware. BrowserProtector jest najczęściej dystrybuowany podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania za pośrednictwem małych programów zwanych "menedżerami pobierania" na stronach z freeware do pobrania, m.in. download.com, soft32.com i softonic.com. Menedżerowie pobierania są wykorzystywani jako bezpłatne narzędzie monetyzacji usług tych stron, ponieważ oferują instalację promowanych (według Intriguing Apps, "100% wolnych od wirusów") rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja programów freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Instalacji BrowserProtector lub innych potencjalnie niepożądanych aplikacji można zapobiec poprzez ścisłą kontrolę każdego etapu procesu pobierania bezpłatnego oprogramowania i klikając „Odrzuć", gdy jest oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych programów. W przypadku instalowania pobranego oprogramowania, wybierz "Zaawansowane" lub „Własne" opcje instalacji – ujawni to wszelkie dołączone do instalacji programy i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowane adware BrowserProtector, wykorzystaj ten przewodnik usuwania, aby wyeliminować je ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania używany w dystrybucji adware BrowserProtector:

Instalator adware browserprotector

Adware Browser Protector generujące natrętne internetowe reklamy ('Ad by BrowserProtector'):

Adware browserprotector generujące natrętne internetowe reklamy

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Browser Protector (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Browser Protector (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

 

Usuwanie adware BrowserProtector:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware browserprotector poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "BrowserProtector" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje) – w czasie testów, reklamy BrowserProtector były generowane przez różne adware wyświetlające reklamy kuponowe), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy BrowserProtector), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware BrowserProtector z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam BrowserProtector z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "BrowserProtector", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Pamiętaj, że reklamy BrowserProtector mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam BrowserProtector z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem browser protector (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam BrowserProtector z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "BrowserProtector", wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza. Pamiętaj, że reklamy BrowserProtector mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie "Rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam BrowserProtector z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem browser protector (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam BrowserProtector z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "BrowserProtector". Pamiętaj, że reklamy BrowserProtector mogą być generowane przez inne adware. W oknie "Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam BrowserProtector z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem browser protector (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware browser protector (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat browser protector (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8093-browser-protector-ads

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Browser Protector (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Browser Protector (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Browser Protector (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.