Relamy Severe Weather Alerts

Znany również jako: Severe Weather Alerts (adware)
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Severe Weather Alerts

Czym jest Severe Weather Alerts?

Stworzony przez Weather Notifications LLC, Severe Weather Alerts jest potencjalnie niechcianym programem (PUP), obiecującym umożliwić użytkownikom sprawdzenie aktualnej prognozy pogody za pomocą widżetu pulpitu. Podczas gdy funkcja ta może wydawać się przydatna i uzasadniona, należy pamiętać, że Severe Weather Alerts znajduje się w kategorii adware, ponieważ wykorzystuje oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych bez zgody użytkownika. Sprzedaż wiązana umożliwia programistom potajemną dystrybucję ich aplikacji wraz z innym oprogramowaniem. Z tego powodu większość użytkowników infekuje swoje komputery Severe Weather Alerts podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania ze stron z freeware do pobrania. Po potajemnej infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, Severe Weather Alerts śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika, jak również generuje natrętne reklamy w Internecie.

Te natrętne reklamy obejmują przekierowania, linki sponsorowane, pop-upy i banery reklamowe z linkami do stron internetowych, które mogą zawierać treści dla dorosłych (na przykład przepełnione przemocą, o tematyce związanej z narkotykami, alkoholem, erotyką itp.). Jest bardzo prawdopodobne, że kliknięcie na te reklamy spowoduje infekcje adware lub wysokiego ryzyka malware. Ponadto Severe Weather Alerts stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników zbierając różne informacje o oprogramowaniu i sprzęcie, w tym informacje o Protokole Internetowym (IP), unikatowe numery identyfikatorów, typy przeglądarek, ciasteczka, adresy URL odwiedzanych stron, przeglądane strony i inne podobne dane, którymi mogą być dane osobowe. Severe Weather Alerts jest podobny do innych PUP, które wykorzystują sprzedaż wiązaną jako metodę instalacji. Na przykład: WeatherBlink, LocalCrimeWatcher, FreeBillPayAlert i Search Safer. Te wtyczki przeglądarki są bezużyteczne dla użytkownika - ich celem jest generowanie zysków poprzez wyświetlanie natrętnych reklam online i przekierowywanie użytkowników na inne strony internetowe. Zachowanie PUP takich jak Severe Weather Alerts może prowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności i kradzieży tożsamości, a zatem zaleca się wyeliminować to adware ze swojego komputera.

Adware Severe Weather Alerts

Dokładne badanie Severe Weather Alerts ujawnia, że tego typu adware jest najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem małych programów zwanych "klientami pobierania" na stronach internetowych z freeware do pobrania, takich jak download.com, softonic.com, soft32.com i wielu innych. Menedżerowie pobierania są wykorzystywani przez te strony jako bezpłatne narzędzia monetyzacji usług, ponieważ oferują instalację promowanych (wg deweloperów "100% zgodnych z prawem") rozszerzeń przeglądarki/widżetów komputerowych wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Tak więc, lekkomyślne pobieranie i instalacja programów freeware często powoduje infekcje adware lub malware. Instalacji Severe Weather Alerts lub innych podobnych PUP można zapobiec zwracając szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania i klikając 'Odrzuć ", jeśli jest nam oferowana instalacja jakichkolwiek dodatkowych programów. Co więcej, wszystkie programy pobierane z Internetu powinny być zainstalowane przy użyciu "Własnych" lub „Zaawansowanych" opcji instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - ujawni to wszelkie dołączone do instalacji programy i pozwoli na ich odrzucenie. Jeśli masz już zainstalowany Severe Weather Alerts i widzisz uciążliwe reklamy podczas surfowania w Internecie, przeczytaj poniższy przewodnik usuwania, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Widżet Severe Weather Alerts na pulpicie:

Widżet pulpitu Severe Weather Alets

Ustawienia instalacji Severe Weather Alerts:

Ustawienia instalacji dla Severe Weather Alerts

Zwodnicze instalatory bezpłatnego oprogramowania użyte w dystrybucji adware Deceptive Severe Weather Alerts:

Instalator adware severe weather alerts przykład 3 Instalator severe weather alerts przykład 2 Ustawienia instalacji Severe Weather Alerts

Adware Severe Weather Alerts generujące natrętne internetowe reklamy pop-up ('This ad served by Severe Weather Alerts'):

Adware severe weather alerts generujące natrętne internetowe reklamy pop-up

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Severe Weather Alerts (adware): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Severe Weather Alerts (adware). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Severe Weather Alerts:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware Severe Weather Alerts poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Severe Weather Alerts", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Severe Weather Alerts), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware Severe Weather Alerts z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "Severe Weather Alerts", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Zauważ, że reklamy Severe Weather Alerts mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem severe weather alerts (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Spójrz na "Severe Weather Alerts", wybierz ten wpis i kliknij "Usuń". Zauważ, że reklamy Severe Weather Alerts mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „rozszerzeń" usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem severe weather alerts (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Severe Weather Alerts". Zauważ, że reklamy Severe Weather Alerts mogą być generowane przez inne adware. W oknie „Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam Severe Weather Alerts z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem severe weather alerts (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware severe weather alerts (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat severe weather alerts (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8146-severe-weather-alerts-ads

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Severe Weather Alerts (adware) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Severe Weather Alerts (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Severe Weather Alerts (adware) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.