FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy 123HD-Plus

Znany również jako: 123HD-Plus (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania 123HD-Plus

Czym jest 123HD-Plus?

123HD-Plus to nieuczciwe rozszerzenie przeglądarki, które obiecuje zwiększyć jakość filmów YouTube, które użytkownik ogląda. Ten dodatek jest kompatybilny z Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox. Twórcy 123HD-Plus wykorzystują oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować tę złośliwą wtyczkę do przeglądarki w przeglądarkach internetowych użytkownika bez jego zgody. Sprzedaż wiązana jest sposobem dystrybucji aplikacji wraz z innym oprogramowaniem. Z tego powodu zdecydowana większość użytkowników nieumyślnie instaluje 123HD-Plus podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania pobranego z bezpłatnych stron internetowych. Chociaż takie wtyczki przeglądarki mogą się wydawać uzasadnione i użyteczne, użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że 123HD-Plus jest faktycznie uważane za adware i potencjalnie niechciany program (PUP).

Ponadto warto zauważyć, że 123HD Plus jest identyczny, jak inne wirusy o nazwie 123HD-Ready, które były wcześniej dystrybuowane przez tego samego producenta. Po udanej infiltracji w przeglądarkach internetowych użytkownika, ten PUP generuje różne formy natrętnych reklam internetowych, takie jak kupony, pop-up/under, przejściowe, śródtekstowe i reklamy porównania cen. Kliknięcie na wymienione reklamy może spowodować infekcje adware lub wysokiego ryzyka malware. Co więcej ten złośliwy dodatek do przeglądarki stale monitoruje przeglądanie Internetu użytkownika poprzez nagrywanie różnego rodzaju informacji o oprogramowaniu i sprzęcie, w tym Protokołu Internetowego Internet (IP), unikalnych numerów identyfikacyjnych, położenia geograficznego, URL odwiedzanych stron www, plików cookie i innych podobnych informacji, którymi mogą być dane osobowe. Takie zachowanie może w konsekwencji prowadzić do poważnych problemów prywatności i kradzieży tożsamości, a tym samym wysoce zalecane, aby odinstalować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware 123HD-Plus

Wyniki badań pokazują, że 123HD-Plus jest bardzo podobne do innych PUP, które używaj sprzedaży wiązanej jako metody instalacji. Niektóre przykłady to obok wielu innych Search Donkey, You-Bar i Feven. Do tej pory, ani 123HD-Plus, ani żaden inny z tych dodatków nie przyniósł żadnej rzeczywistej wartości dla użytkownika, gdyż ich celem jest generowanie przychodów poprzez wyświetlanie irytujących reklam online. Internauci powinni wiedzieć, że duża część obecnych stron z freeware do pobrania, takich jak download.com, softonic.com i soft32.com używa małych programów do pobierania, aby zarabiać na swoim ruchu i bezpłatnych usługach. Te małe programy (zwane menedżerami pobierania, instalatorami i klientami pobierania) oferują użytkownikom instalację reklamowanych, jak twierdzą "100% legalnych i wolnych od wirusów" rozszerzeń przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Jednak lekkomyślne pobieranie i instalowanie freeware naraża użytkowników na ryzyko zainfekowania komputerów adware i malware. Sytuacji tej można łatwo zapobiec poprzez ścisłą obserwację każdego etapu procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i odrzucenie każdej oferty instalacji dodatkowych programów. Ponadto, instalując oprogramowanie pobrane z Internetu - pamiętaj, aby wybrać „Niestandardowe" lub "Zaawansowane" opcje instalacji, ponieważ ten etap ujawni wszystkie ukryte aplikacje, które są wymienione w instalacji i pozwoli na ich odrzucenie. Internauci, którzy już zainstalowali 123HD-Plus powinni się zapoznać z dołączonymi instrukcjami usuwania i odinstalować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania używany w dystrybucji adware 123HD-Plus:

Instalator 123HD-Plus

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware 123HD-Plus:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware 123HD-Plus poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "123HD-Plus", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy 123HD-Plus), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie adware 123HD-Plus z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "123HD-Plus", wybierz ten wpis i kliknij „Usuń". Zauważ, że reklamy 123HD-Plus mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „Zarządzanie dodatkami" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem 123hd-plus (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "123HD-Plus" i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy 123HD-Plus mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie "Rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem 123hd-plus (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "123HD-Plus". Zauważ, że reklamy 123HD-Plus mogą być generowane przez inne adware. W oknie "Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam 123HD-Plus z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem 123hd-plus (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware 123hd-plus (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat 123hd-plus (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8215-ads-by-123hd-plus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
123HD-Plus (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania 123HD-Plus (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.