FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Online Advertising Support

Znany również jako: Przekierowanie asrv-a.akamaihd.net
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam Online Advertising Support

Czym jest Online Advertising Support?

Reklamy Online Advertising Support, które pojawiają podczas przeglądania Internetu, spowodowane są potencjalnie niechcianymi dodatkami przeglądarki. Powszechnie, te potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki poprzez pobieranie bezpłatnych programów i obiecują zwiększyć doświadczenia przeglądania dodając różne przydatne funkcje. W momencie badania, reklamy te spowodowane były wtyczkami do przeglądarek zwanymi "PlusVid", "PluSHD", "HQ-V-Pro", "Friven" i "Fre_Ven_s Pro". Twierdzą one, że zwiększą doświadczenia przeglądania Internetu użytkowników poprzez dodanie różnych przydatnych funkcji, i chociaż te wtyczki mogą wydawać się uzasadnione, są zaklasyfikowane jako adware i potencjalnie niechciane aplikacje. Wynika to z faktu, że instalują się na przeglądarkach (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ) bez zgody użytkownika. Ponadto, te dodatki generują uciążliwe reklamy i śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika. W momencie testów te rozszerzenia przeglądarki były rozprowadzane za pomocą zwodniczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana". Tym samym użytkownicy komputerów często instalują je przypadkowo wraz z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym z Internetu.

Po pomyślnej infiltracji to adware generuje reklamy banerowe, wyszukiwania, pop-up, pop-under i pełnoekranowe, które są wprowadzane lub wyświetlane na części odwiedzanych stron internetowych. Reklamy są oznaczone jako "OnlineBrowserAdvertising" i przekierowują użytkowników na stronę hxxp://asrv-a.akamaihd.net. Złośliwe rozszerzenia przeglądarki, które generują reklamy "Online Advertising Support" znane są również z wyświetlania reklam w tekście - przekształcania wyrazów na stronach przeglądanych na hiperłącza (linki do takich reklam, jak nav-links i InterYield). Ponadto, te potencjalnie niechciane aplikacje monitorują i nagrywają aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników - rejestrując nazwy domen oglądanych stron i reklamy pojawiające się na tych stronach, adresy IP, systemy operacyjne, typy zapytań, historię przeglądania, fizyczne lokalizacje oraz inne informacje. Obecność tych nieuczciwych wtyczek do przeglądarek w systemie może prowadzić do infekcji malware i powodować poważne problemy prywatności. Z tych powodów, zdecydowanie zaleca się, aby wyeliminować adware powodujące reklamy „Online Advertising Support" ze swoich przeglądarek internetowych.

Wirus online advertising support

Platforma reklamowa Online Advertising Support jest podobna do adware DailyOfferService, OnlineBrowserAdvertising, InterYield, Nav-links, "Ads not by this site". Platformy te używają uciążliwych reklam, które pojawiają się w ramach wszelkich odwiedzanych stron i są powiązane z dodatkami przeglądarki innych firm. Te nieuczciwe dodatki przeglądarki wykorzystują wirtualną warstwę graficzną nad istniejącą stroną internetową, a w przypadku Online Advertising Support, losowe banery reklamowe wyświetlane na odwiedzanych stronach internetowych, które odwołują się do wątpliwych witryn.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPrzekierowanie asrv-a.akamaihd.net
Typ zagrożeniaAdware, niechciane reklamy, wirus pop-up
ObjawyDostrzeganie ogłoszeń nie pochodzących z przeglądanych stron. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania sieci.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
ZniszczenieZmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Aby uniknąć zainstalowania potencjalnie niepożądanych aplikacji powodujących reklamy Online Advertising Support, zwróć szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzana przez 'klienta pobierania', poszukaj przycisku 'odrzuć', aby zrezygnować z instalacji jakichkolwiek promowanych programów lub dodatków przeglądarki. Jeśli obserwujesz przypadkowe banery reklamowe, które prowadzą do strony hxxp://asrv-a.akamaihd.net, użyj tych instrukcji usuwania, aby wyeliminować adware, które je powoduje.

Reklamy banerowe Online Advertising Support pojawiające się na różnych stronach internetowych (z wykorzystaniem wirtualnej warstwy graficznej nad istniejącą stroną):

Natrętne reklamy banerowe online advertising support

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie reklam Online Advertising Support:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware generującego reklamy online advertising support poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na ostatnio zainstalowane aplikacje, które wydają się podejrzane lub nie na miejscu. Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie testów reklamy Online Advertising Support były połączone z następującymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami: "Fre_Ven_s Pro 23", "Friven_s_Pro_16", "HQ-V-Pro-v1.8", "PluSHD1.9v3" i "PlusVid". Jednocześnie, każdy przypadek może być inny. W oknie odinstalowywania programów spójrz na ostatnio zainstalowane aplikacje, który wydają się podejrzane lub nie na miejscu. Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Online Advertising Support), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie reklam Online Advertising Support z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam online advertising support z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Sprawdź wszelkie niedawno zainstalowane dodatki przeglądarki i usuń je. Zwróć uwagę, że domyślnie, nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie reklam online advertising support z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie asrv-a.akamaihd.net, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam online advertising support z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie reklam online advertising support z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie asrv-a.akamaihd.net, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logo Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam online advertising support z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia", w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki. Zauważ, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie reklam online advertising support z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie asrv-a.akamaihd.net, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware przekierowanie asrv-a.akamaihd.net ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie asrv-a.akamaihd.net lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7902-online-advertising-support-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie asrv-a.akamaihd.net kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie asrv-a.akamaihd.net na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.