FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy OnlineBrowserAdvertising

Znany również jako: OnlineBrowserAdvertising (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam OnlineBrowserAdvertising

Czym jest OnlineBrowserAdvertising?

Reklamy OnlineBrowserAdvertising, które pojawiają się podczas przeglądania Internetu są spowodowane potencjalnie niechcianymi dodatkami przeglądarki. Najczęściej takie potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania oraz obietnice zwiększenia doświadczenia przeglądania dodając różne przydatne funkcje. W czasie testów te reklamy były spowodowane wtyczkami przeglądarki o nazwie "Ultra notifier ", "Feven", "Freeven", "Fpro_1.2" i "FreeV1.3". Obiecują one powiadomić użytkowników o dostępnych aktualizacjach oprogramowania i pomóc w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy podczas zakupów online. Choć takie funkcjonalności mogą się wydawać uzasadnione, te rozszerzenia przeglądarki są klasyfikowane jako adware i potencjalnie niepożądane aplikacje, ponieważ instalują się na przeglądarkach (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez zgody użytkownika. Co więcej, dodatki te generują uciążliwe reklamy i śledzą aktywność przeglądania Internetu użytkowników. W czasie testów te rozszerzenia przeglądarki były rozprowadzane za pomocą metody marketingu oprogramowania o nazwie "bundling", a tym samym użytkownicy komputerów często instalują je przypadkowo z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym z Internetu.

Po udanej infiltracji takie adware generuje reklamy banerowe, wyszukiwania, pop-up, pop-under i śródtekstowe, które są wyświetlane ponad częściami odwiedzanych stron internetowych. Reklamy te są oznaczone jako "Ads by OnlineBrowserAdvertising". Złośliwe rozszerzenie przeglądarki, które generuje reklamy "OnlineBrowserAdvertising" jest również znane z wyświetlania reklam w tekście - przekształcania wyrazów na przeglądanych stronach przeglądanych na hiperłącza, które odwołują się do reklam (nav-links i InterYield). Co więcej, te potencjalnie niechciane aplikacje monitorują i nagrywają aktywność przeglądania Internetu - rejestrują nazwy domen odwiedzanych stron i reklamy, które pojawiają się na tych stronach, adresy IP, typ systemu operacyjnego, wyszukiwania, historię przeglądania, fizyczne lokalizacje i inne informacje. Obecność nieuczciwych wtyczek przeglądarki, które generują reklamy "OnlineBrowserAdvertising" może prowadzić do infekcji malware i może być przyczyną poważnych problemów związanych z prywatnością. Z tych powodów zaleca się, aby wyeliminować adware powodujące reklamy "OnlineBrowserAdvertising" ze swojej przeglądarki Internetowej.

Wirus onlinebrowseradvertising

Platforma reklamowa OnlineBrowserAdvertising jest podobna do adware InterYield, Nav-links i "Ads not by this site". Platformy te stosują uciążliwe reklamy, które pojawiają się na wszelkich odwiedzanych stronach i są powiązane z dodatkami przeglądarki innych firm. Te szkodliwe dodatki przeglądarki używają wirtualnej graficznej warstwy nad istniejącymi stronami internetowymi - w przypadku OnlineBrowserAdvertising, losowe banery reklamowe wyświetlane są na odwiedzanych stronach internetowych, które odwołują się do wątpliwych witryn. Internauci, którzy chcą uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji, które powodują reklamy OnlinerowserAdvertising powinni być ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, poszukać przycisku 'odrzuć' i zrezygnować z instalacji jakichkolwiek promowanych programów lub dodatków przeglądarki. Jeśli obserwujesz losowe banery reklamowe oznaczone jako "Ads by OnlineBrowserAdvertising", użyj instrukcji usuwania przewidzianej do usunięcia adware, które je powoduje.

Banery reklamowe OnlineBrowserAdvertising pojawiające się na różnych stronach internetowych (wykorzystujące wirtualną warstwę graficzną nad istniejącymi stronami):

Reklamy bannerowe online browser advertising

Natrętne reklamy pop-up wygenerowane przez to adware:

onlinebrowseradvertising generujący reklamy pop-up

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie Ads by OnlineBrowserAdvertising:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja onlinebrowseradvertising poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na ostatnio zainstalowane aplikacje, które wyglądają nie na miejscu, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie testowania reklamy "Ads by OnlineBrowserAdvertising" były rozprowadzane z potencjalnie niepożądanymi aplikacjami Ultra Notifier i Feven, jednak każdy przypadek może być inny. W oknie odinstalowywania programów spójrz na ostatnio zainstalowane programy, które wyglądają nie na miejscu lub podejrzanie, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy "Ads by OnlineBrowserAdvertising, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie reklam "Ads by OnlineBrowserAdvertising" z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logo Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki i usuń je. Zauważ, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem onlinebrowseradvertising (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane (potencjalnie niechciane) dodatki przeglądarki i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Google Chrome krok  2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem onlinebrowseradvertising (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" oraz w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki. Zauważ, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie reklam onlinebrowseradvertising z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem onlinebrowseradvertising (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware onlinebrowseradvertising (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat onlinebrowseradvertising (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7794-ads-by-onlinebrowseradvertising

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
OnlineBrowserAdvertising (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania OnlineBrowserAdvertising (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.