Wirus SafeHomepage.com

Znany również jako: Przekierowanie SafeHomepage.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa Safehomepage.com

Czym jest SafeHomepage.com?

Safehomepage.com to zwodnicza strona, która jest promowana przy użyciu porywacza przeglądarki, która wchodzi na komputer użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnych programów. Wielu użytkowników Internetu odnosi się do safehomepage.com jako wirusa lub malware ze względu na fakt, że strona ta jest ustawiana jako ich przeglądarka (Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome ) oraz domyślna wyszukiwarka bez ich zgody. Ponadto użytkownicy komputerów nie są w stanie odwrócić swoich ustawień przeglądarki. Najczęściej porywacz przeglądarki safehomepage jest rozprowadzany za pomocą pobrań bezpłatnego oprogramowania, które używają klientów pobierania, aby zarządzać procesem pobierania freeware. Internauci powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z różnych klientów pobierania, aby zaoferować dodatkowe dodatki przeglądarki wraz z wybranym pobieranym freeware - ma to na celu zarabianie na ich bezpłatnych usługach.

Zauważ, że niektóre strony z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania używają oszukańczych klientów pobierania (przycisk odrzuć, który może być używany do odrzucenia dodatkowych pobrań jest ukryty). Ponadto promowane dodatki przeglądarki mogą być zakwalifikowane jako adware (powodują przekierowanie przeglądarki, niechciane reklamy itd.). Zauważ, że po pomyślnej instalacji porywacz przeglądarki safehomepage zmienia skróty docelowe przeglądarki internetowej i instaluje "obiekt pomocniczy", który nie pozwala użytkownikom komputera na zmianę ustawień ich przeglądarki (strony domowej, domyślnej wyszukiwarki).

Wirus Safehomepage.com

Technicznie Safehomepage.com nie jest szkodliwym oprogramowaniem. To porywacz przeglądarki, który zmienia skróty docelowe przeglądarki internetowej na zainfekowanym komputerze. Jest podobny do qvo6.com, onmylike.com, Qone8.com i wielu innych. Użytkownicy komputerów, którzy chcieliby uniknąć zainstalowania takiego adware na swoich przeglądarkach internetowych powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeżeli proces pobierania wolnego oprogramowania jest zarządzany przez klienta pobierania, należy odmówić zainstalowania dodatkowych dodatków przeglądarki i pasków narzędzi. Podczas instalacji freeware upewnij się, że używasz "zaawansowanych" lub "niestandardowych" opcji instalacji. Wybór ten ujawni wszelkie ukryte (dołączone) promowane instalacje oprogramowania. Zauważ, że porywacz przeglądarki safehomepage instaluje "Wsys Control", mały program, który powinien być usunięty w celu zmiany ustawień Twojej przeglądarki internetowej. Aby wyeliminować porywacza przeglądarki safehomepage użyj dostarczonego przewodnika usuwania.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Safehomepage.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Onmylike

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz go i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu Wsys Control, który powoduje Safehomepage.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.


Download program do usuwania Przekierowanie SafeHomepage.com
1) Pobierz i zainstaluj   2) Uruchom skanowanie systemu   3) Ciesz się swoim czystym komputerem!

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage.

Usuwanie wirusa Safehomepage.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie Safehomepage z Internet Explorer

Naprawianie skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Safehomepage zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź na pulpicie skrót Internet Explorer i następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zmienić Twoją stronę domową z Safehomepage.com na preferowaną przez Ciebie: Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Safehomepage.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Strona domowa Safehomepage w Internet Explorer

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Safehomepage".

Domyślna wyszukiwarka w Safehomepage w Internet Explorer

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem przekierowanie safehomepage.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie Safehomepage z Google Chrome

Naprawianie skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki Safehomepage.com zmienia pole "docelowe" skrótu Google Chrome użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pole docelowym zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zmienić Twoją stronę domową z Safehomepage.com na preferowaną przez Ciebie - Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad Safehomepage.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Strona domowa Safehomepage w Google Chrome

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Aby zmienić Twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "Safehomepage" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę internetową.

Domyślna wyszukiwarka Safehomepage w Google Chrome

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie safehomepage.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie Safehomepage z Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarka zmienia pole "docelowe" skrótu Mozilla Firefox użytkownika. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj na pulpicie skrót Mozilla Firefox, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń Safehomepage.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

Strona domowa Safehomepage w Mozilla Firefox

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "safehomepage"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie safehomepage.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie safehomepage.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie safehomepage.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7359-safehomepagecom-virus

Kimi

Wszystko wyjaśnione tak, że każdy tłuk by zrozumiał. Bardzo dobrze napisany poradnik, dzięki za pomoc! ;)