Wirus NationZoom.com

Znany również jako: NationZoom Porywacz przeglądarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa Nationzoom.com

Czym jest NationZoom.com?

Wirus Nationzoom.com to termin używany do opisania potencjalnie niechcianej aplikacji, która zmienia ustawienia przeglądarek internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), zmieniając ich ustawienia domyślnej wyszukiwarki i strony domowej na nationzoom.com. Ten porywacz przeglądarki jest rozpowszechniany za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Najczęściej internauci instalują tego porywacza przeglądarki bez swojej zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Najnowsze badania pokazują, że zmieniające ustawienia przeglądarki adware rozprzestrzenia się również za pomocą fałszywych pobrań (fałszywe aktualizacje przeglądarki, odtwarzacza flash Java). To adware jest szczególnie fałszywe ze względu na fakt, że instaluje obiekt pomocniczy przeglądarki "Wsys Control", który nie pozwala użytkownikom na ustawienie ich preferowanych ustawień przeglądarki. Ponadto to adware modyfikuje skróty docelowe wszystkich zainstalowanych przeglądarek internetowych.

Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niechcianych aplikacji, użytkownicy komputerów powinni pobierać aktualizacje jedynie ze stron internetowych ich twórców oraz nie ufać reklamom pop-up, które twierdzą, że zainstalowane programy (mogą to być Java, Flash itp.) są przestarzałe. Internauci powinni również wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, używa podejrzanych klientów pobierania, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach, więc nieuważne pobieranie bezpłatnego oprogramowania może łatwo skończyć się instalacją różnych adware. Strona internetowa Nationzoom.com nie dodaje żadnej realnej wartości, ponadto Cyberprzestępcy, którzy są odpowiedzialni za stworzenie tego porywacza przeglądarki mogą łatwo przekierować użytkowników Internetu na pewne złośliwe źródła, a te mogą zainfekować komputery użytkowników malware wysokiego ryzyka. Zaleca się, aby wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Wirus przekierowania Nationzoom.com

Porywacz przeglądarki Nationzoom.com jest identyczny z wcześniej odkrytymi adware, które przekierowywały internautów na Do-search.com, Aartemis.com, isearch.omiga-plus.com i wiele innych podejrzanych wyszukiwarek internetowych. Aby uniknąć takich instalacji potencjalnie niechcianych programów, użytkownicy komputerów powinni być bardzo uważni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli jest ono zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych rozszerzeń przeglądarki, klikając na przycisk „decline". Podczas instalacji już pobranego oprogramowania, wybierz "niestandardowe" lub "zaawansowane" opcje instalacji, zamiast "szybkich" lub "typowych". Ten krok może ujawnić instalację dołączonego reklamowanego oprogramowania. Jeśli przeglądarki internetowe już przekierowują na nationzoom.com, użyj dostarczonych instrukcji usuwania i wyeliminowania tego porywacza przeglądarki z Twojego komputera.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie NationZoom Porywacz przeglądarki: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Reimage to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się NationZoom Porywacz przeglądarki. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Reimage Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Nationzoom.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Nationzoom.com z Panelu kontrolnego (Wsys control)

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę Nationzoom.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukwiarki Nationzoom.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie Nationzoom.com ze skrótu docelowego Internet Explorer

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Ten porywacz przeglądarki zmienia polce "docelowe" skrótu własnego Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://nationzoom.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmiana strony domowej:

Usuwanie nationzoom.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Nationzoom.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie nationzoom.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

 

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Nation Zoom".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem nationzoom porywacz przeglądarki, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie nationzoom.com ze skrótu docelowego Google Chrome

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" własnego skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://nationzoom.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe".

Usuń powiązane rozszerzenia przeglądarki nationzoom.com:

Usuwanie powiązanych wtyczek nationzoom.com z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab". Zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana strony domowej:

Usuwanie nationzoom.com ze strony domowej Google Chrome

 

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad nationsearch.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie nationzoom.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", "usuń" "NationZoom" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem nationzoom porywacz przeglądarki, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie nationzoom.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://nationzoom.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmiana strony domowej:

Usuwanie nationzoom.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń nationzoom.com i wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "nationzoom"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem nationzoom porywacz przeglądarki, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia nationzoom porywacz przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat nationzoom porywacz przeglądarki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7458-nationzoom-virus

Romek

Treściwy, konkretny i bardzo pomocny.
Autorowi należą się duże brawa !!!

llook

Bardzo przydatne rady, które pomogły mi usunąć ten syf. Wielkie dzięki!!!

ROKA1969

Jedyny artykuł który pomógł mi usunąć tego gniota z przeglądarki firefox.Serdecznie dziękuję.

Anna

Bardzo serdecznie Wam dziekuję, udało mi sie usunąc nation z moich przeglądarek dzięki Waszym wskazówkom. Jestem naprawdę BAAArdzo wdzięczna