Wirus DoSearches

Znany również jako: DoSearches (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa DoSearches

Czym jest DoSearches?

DoSearches.com to strona internetowa, która jest promowana przy użyciu porywaczy przeglądarki, które infiltrują przeglądarkę internetową użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) używając darmowego oprogramowania do pobrania. Wielu użytkowników Internetu odnosi się do dosearches.com jako do szkodliwego oprogramowania ze względu na fakt, że ta strona zostaje ustawiona jako ich główna oraz domyślna wyszukiwarka bez ich zgody. Ponadto użytkownicy komputerów nie są w stanie zmienić tych ustawień na preferowane przez siebie. W czasie badań strona ta była używana przez wyszukiwarkę Yahoo, aby zapewnić swoim gościom wyniki dla wprowadzonych przez nich zapytań internetowych. Zauważ, że gdy pokazuje ona uzasadnione wyniki wyszukiwania, programiści tej fałszywej strony mogą zmienić Twoje używane wyszukiwarki internetowe, a nawet przekierować na stronę dosearches.com lub na pewne złośliwe strony internetowe. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują Cię do tej strony, możesz być pewien, że Twój komputer jest zainfekowany adware. Zaleca się, aby wyeliminować to z własnych przeglądarek internetowych. Korzystanie z tej strony internetowej dla swoich codziennych wyszukiwań internetowych może prowadzić do problemów ochrony prywatności i bezpieczeństwa komputerowego.

Najczęstszym źródłem porywacza przeglądarki dosearches.com są darmowe strony pobierania oprogramowania, które używają klientów pobierania do zarządzania ich darmowym procesem pobierania. Te małe programy nie tylko zarządzają procesem pobierania wolnego oprogramowania, ale oferują również zainstalowanie bezpłatnego dodatku do przeglądarki wraz z wybranym freeware. Niektórzy z wymienionych klientów pobierania są bardzo zwodniczy – ukrywają oni przycisk, który może być używany do rezygnacji z instalacji reklamowanych wtyczek przeglądarki. Niektóre z nich nie pozwalają na pobranie wybranego wolnego oprogramowania, jeśli użytkownicy nie zainstalują niektórych promowanych dodatków przeglądarki. Internauci, którzy chcą uniknąć instalacji takich potencjalnie niechcianych programów, które prowadzą do przekierowania przeglądarki i niechcianych reklam powinni być bardzo uważni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Choć technicznie dosearches.com nie jest wirusem, ani szkodliwym oprogramowaniem, to jest porywaczem przeglądarki i wysoce zalecane jest aby wyeliminować ten adware ze swojego komputera.

Wirus Dosearches

Porywacz przeglądarki DoSearches jest szczególnie nieuczciwy ze względu na fakt, że nie tylko instaluje obiekty pomocnicze przeglądarki, która nie pozwalają użytkownikom na zmianę ich strony i domyślnych ustawień wyszukiwarki, ale również zmienia skróty docelowe przeglądarek internetowych. Jest podobny do innych adware, który powodują problemy przekierowania, przykładowo qvo6, Globososo, Portaldosites i wiele innych. Aby uniknąć instalacji takich porywaczy przeglądarki internetowej, powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie wykonywane jest przez niektórych klientów pobrania, powinieneś kliknąć "decline", jeśli jest dostępny, aby nie zainstalować kilku dodatkowych dodatków przeglądarki. Jeśli przeglądarka internetowa już przekierowuje do dosearches.com, użyj dostarczonego przewodnika usuwania i eliminowania tego porywacza przeglądarki.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie DoSearches (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się DoSearches (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa DoSearches:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Dosearches

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "dosearches Browser Protect", "Bundled software uninstaller", "FilesFrog Update Checker" i "Wsys Control". Wybierz każdy z nich i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń"

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania przeglądarki do strony dosearches.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykrywa, aby upewnić się, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Usuwanie strony głównej i domyślnej wyszukiwarki DoSearches.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie Dosearches ze skrótu docelowego Internet Explorer

Naprawianie skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Dosearches.com zmienia pole docelowe skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj docelowe pole i wyeliminuj tekst (hxxp://www.dosearches.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmiana strony głównej:

Usuwanie Dosearches ze strony głównej Internet Explorer

 

Aby zmienić Twoją stronę główną z dosearches.com na preferowaną:

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń dosearches.com i wprowadź preferowaną domenę która będzie się otwierała za każdym razem po uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Dosearches z domyślnych ustawień wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzanie dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania" i ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usunąć "dosearches".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem dosearches (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie Dosearches ze skrótu docelowego Google Chrome

Naprawianie skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki DoSearches.com zmienia skrót docelowy Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole działania i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.dosearches.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie powiązanych z Dosearches.com rozszerzeń:

Usuwanie Dosearches z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz opcję "Narzędzia". Kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Ochrona rozszerzona" i "Lightning Newtab". Zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana strony domowej:

Usuwanie Dosearches ze strony głównej Google Chrome

Zmień stronę główną Google Chrome z dosearches.com na preferowaną przez Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony". Umieść kursor myszy nad www.dosearches.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Dosearches z domyślnych ustawień wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "dosearches" i dodaj lub wybierz preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem dosearches (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie Dosearches ze skrótu docelowego Mozilla Firefox

Naprawianie skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Porywacz przeglądarki DoSearches.com zmienia pole docelowe skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.dosearches.com/...), które są wprowadzone po „C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmiana strony głównej:

Usuwanie Dosearches ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować Twoją stronę główną kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń www.dosearches.com i wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "dosearches"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz "Reset", aby przywrócić domyślne wartości.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem dosearches (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia dosearches (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat dosearches (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7397-dosearches-virus