FacebookTwitterLinkedIn

Searchgol Wirus

Znany również jako: Searchgol (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa Searchgol

Czym jest Searchgol?

Searchgol.com to strona internetowa, która jest promowana przy użyciu paska narzędzi Searchgol - to porywacz przeglądarki, który wchodzi do przeglądarki internetowej użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) stosując bezpłatne oprogramowanie do pobrania. Wielu użytkowników komputerów odnosi się do tego paska jako do wirusa Searchgol lub złośliwego oprogramowania. Takie negatywne skojarzenia pochodzą z faktu, że deweloperzy używają oszukańczej metody marketingu oprogramowania, zwanej bundling (toolbar instaluje się razem z wolnym oprogramowaniem pobranym z Internetu) Stąd większość użytkowników w Internecie uważa, że ten pasek narzędzi został zainstalowany na komputerze bez ich zgody. Zauważ, że po udanej instalacji ten dodatek do przeglądarki zmieni domyślną przeglądarkę internetową, domyślne wyszukiwanie i stronę domową na searchgol.com.

Ponadto użytkownicy komputerów nie będą w stanie zmienić tego ustawienia, ponieważ pasek instaluje się razem z "obiektem pomocniczym", który "chroni" swoje ustawienia przeglądarki internetowej od zmiany. Użytkownicy komputerów powinni być świadomi faktu, że w dzisiejszych czasach większość bezpłatnych witryn pobierania oprogramowania używa klientów pobierania i instalatorów, aby zarabiać na swoich bezpłatnych usługach pobierania oprogramowania - wymienione programy oferują instalacje niektórych promowanych dodatków przeglądarek wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Technicznie, pasek narzędzi nie jest wirusem, ani złośliwym oprogramowaniem. Może być zakwalifikowany jako potencjalnie niepożądany program, adware lub porywacz przeglądarki - generuje niechciane reklamy, powoduje przekierowanie przeglądarki i jej spowolnienie. Zaleca się, aby wyeliminować go z własnego komputera.

Searchgol.com virus

Searchgol  jest podobny do innych potencjalnie niechcianych pasków narzędzi, które instalują się bez zgody użytkownika (wraz z bezpłatnym oprogramowaniem), na przykład paski narzędzi Babylon i Delta. Bliższa analiza tego adware pokazuje ścisły związek pomiędzy wspomnianymi paskami narzędzi w przeglądarce - wszystkie są opracowane przez Montiera Technologies i wszystkie z nich używają oszukańczych metod, aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych użytkownika. Najlepszym sposobem na uniknięcie instalacji Searchgol lub innego podobnego paska narzędzi jest zwrócenie szczególnej uwagi podczas pobierania i instalowania freeware. Jeśli pobieranie odbywa się poprzez niektórych klientów pobrania klienta należy kliknąć przycisk "decline", jeśli jest dostępny aby zainstalować dodatkowe programy lub dodatki przeglądarki. Instalując darmowe oprogramowanie należy wybrać "normalne" lub "zaawansowane" opcje instalacji. Ten sposób ujawni wszystkie ukryte opcje instalacji. Aby usunąć pasek narzędzi searchgol.com skorzystaj z przedstawionych instrukcji usuwania.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Searchgol:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Searchgol

Inny wariant wirusa searchgol:

Wariant deinstalacji Searchgol

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "BitGuard, Delta Chrome Toolbar, Search-Gol Chrome toolbar, Delta toolbar lub searchgol toolbar" (lub inne potencjalnie niechciane aplikacje – w czasie testowania reklamy Surf Safely były dystrybuowane przez inne powiązane z wyświetlaniem reklam adware), wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Zauważ, że w czasie poszukiwania paska narzędzi Searchgol, został on zainstalowany wraz z BobyLyrics-1 (adware, które skutkuje niechcianymi "Reklamami nie z tej strony"). Powinieneś go również odinstalować z komputera.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania przeglądarki na stronę internetową search.nation.com (lub avg.nation.com) przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. 

Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykrywa, aby upewnić się, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Usuwanie strony głównej i domyślnej wyszukiwarki Searchgol.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki z przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie Searchgol z Internet Explorer

Inny wariant wirusa searchgol w Internet Explorer:

Wariant Searchgol w Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami".  Spójrz na "delta Helper Object", "searchgol Helper Object", "Delta Toolbar" lub "searchgol Toolbar". Wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Możesz również usunąć “BobyLyrics-1” (to rozszerzenie przeglądarki skutkuje „Reklamami nie z tej strony”).

Zmień stronę główną:

Strona domowa Searchgol w Internet Explorer

Aby zmienić Twoją stronę z searchgol.com na preferowaną: Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń searchgol.com i wpisz preferowaną domenę, która otworzy się z każdym uruchomieniem programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Domyślna wyszukiwarka Searchgol w Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną i usuń "SearchGol".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem searchgol (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie Searchgol z Google Chrome

Inny wariant wirusa searchgol w Google Chrome:

Wariant wirusa Searchgol w Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Search-Gol toolbar", zaznacz go i kliknij na ikonę kosza. Możesz również usunąć “BobyLyrics-1” (to rozszerzenie przeglądarki skutkuje „Reklamami nie z tej strony”).

Zmień stronę główną:

Strona główna Searchgol w Google Chrome

Zmień stronę główną Google Chrome z searchgol.com na korzystną dla Ciebie - kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony ", umieść kursor myszy nad search.nation.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę główną.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Domyślna wyszukiwarka Searchgol w Google Chrome

Aby zmienić Twoją domyślną przeglądarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz: „Ustawienia”, w sekcji „Szukaj” kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami…:, usuń "SearchGol" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem searchgol (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie Searchgol z Mozilla Firefox

Inny wariant wirusa searchgol w Mozilla Firefox:

Wariant wirusa Searchgol w Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i usuń "Delta Toolbar". Możesz również usunąć “BobyLyrics-1” (to rozszerzenie przeglądarki skutkuje „Reklamami nie z tej strony”).

Zmień stronę główną:

Strona główna Searchgol w Mozilla Firefox

Aby zresetować Twoją stronę główną kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń search.nation.com wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.

Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".

W filtrze wyszukiwania na górze, wpisz „searchgol

Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz "Reset", aby przywrócić domyślne wartości.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem searchgol (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem searchgol (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia searchgol (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat searchgol (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7343-searchgol-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Searchgol (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Searchgol (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.