FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć internet-start.net z ustawień przeglądarki internetowej

Znany również jako: Porywacz przeglądarki internet-start.net
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną internetową jest internet-start.net?

Internet-start.net to niegodna zaufania fałszywa wyszukiwarka, bardzo podobna do ciantel.com, initdex.com, defendsearch.com i wiele innych. Chociaż rzekomo jest w stanie zapewnić lepsze wrażenia z przeglądania, lepsze wyniki wyszukiwania, szybsze wyszukiwanie i inne korzyści, zbiera również informacje o systemie użytkownika.

Ponadto programiści promują tę witrynę za pośrednictwem nieuczciwych aplikacji (porywaczy przeglądarki), które modyfikują ustawienia przeglądarki. Oprogramowanie należące do tej klasyfikacji może również posiadać funkcje śledzenia danych.

Internet-start.net porywacz przeglądarki

W jaki sposób porywacze przeglądarki promują internet-start.net?

Nieuczciwe aplikacje (porywacze przeglądarki) zazwyczaj wpływają na Mozilla Firefox, Google Chrome i inne popularne przeglądarki. Jak wspomniano, modyfikują one ustawienia przeglądarki. W tym przypadku przypisują domyślną wyszukiwarkę, adres URL nowej karty i opcje strony głównej do internet-start.net.

W ten sposób użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia tej witryny, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę lub wyszukują za pomocą paska adresu URL. Należy pamiętać, że nieuczciwe downloadery/instalatory instalują również niechciane aplikacje przeglądarki zwane "obiektami pomocniczymi". Przypisują one ponownie ustawienia, gdy podejmowane są próby ich zmiany/anulowania.

Dlatego jedynym sposobem uniknięcia konieczności odwiedzania internet-start.net jest odinstalowanie "obiektów pomocniczych". Aplikacje te i fałszywa wyszukiwarka internet-start.net zbierają informacje związane z przeglądaniem, takie jak wprowadzone zapytania wyszukiwania, lokalizacje geograficzne, adresy IP, adresy URL odwiedzanych stron internetowych itp.

Niestety, wiele aplikacji i wyszukiwarek tego typu często gromadzi inne dane osobowe. Co więcej, deweloperzy stale udostępniają wszystkie zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), którzy wykorzystują je do generowania przychodów.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Porywacz przeglądarki internet-start.net
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Ustawienia przeglądarki, których to dotyczy Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrywania (internet-start.net) Seclookup (Malicious), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Serwujący adres IP (internet-start.net) 87.117.235.116
Objawy Zmanipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowych kart). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia strony porywacza przeglądarki i przeszukiwania Internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólnie podejrzane wyszukiwarki

Większość fałszywych wyszukiwarek (nawet jeśli są promowane jako legalne i użyteczne) jest zwykle zaprojektowana wyłącznie w celu generowania przychodów dla ich twórców. Nie zapewniają one żadnej z obiecanych funkcji (funkcji, narzędzi, ulepszonego przeglądania itp.).

Unikaj korzystania z fałszywych wyszukiwarek i instalowania w systemie podejrzanych aplikacji, ponieważ mogą one prowadzić do problemów z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, a nawet kradzieżą tożsamości.

W jaki sposób program promujący internet-start.net zainstalował się na moim komputerze?

Internet-start.net jest promowany za pomocą instalacji, które porywają przeglądarki i zmieniają ustawienia przeglądarki. W związku z tym programiści prawdopodobnie wykorzystali metodę "sprzedaży wiązanej" - ukrywają wszystkie informacje dotyczące modyfikacji ustawień przeglądarki w "Niestandardowych", "Zaawansowanych" i sekcjach konfiguracji pobierania/instalacji.

Co więcej, wielu użytkowników nie obchodzi się z tą procedurą ostrożnie i pozwala nieuczciwym instalatorom lub downloaderom zmieniać ustawienia przeglądarki i instalować różne niechciane aplikacje. Takie nieostrożne zachowanie często prowadzi do niechcianych pobrań/instalacji i naraża systemy na wirusy oraz powoduje problemy z prywatnością itp.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Podczas pobierania i instalacji należy zachować cierpliwość. Nie pomijaj kroków bez sprawdzenia wszystkich dostępnych ustawień i opcji (takich jak "Niestandardowe", "Zaawansowane" i inne). Rezygnuj z dodatkowo dołączonego oprogramowania i odrzucaj oferty zmiany ustawień przeglądarki. Dopiero wtedy przejdź do następnego kroku lub zakończ proces pobierania lub instalacji.

Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych i godnych zaufania stron internetowych i korzystając z bezpośrednich linków. Unikaj korzystania z zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, sieci peer-to-peer (klientów torrent, eMule itp.), wątpliwych, nieoficjalnych witryn internetowych itp. Programy do pobierania stron trzecich często zarabiają na promowaniu niechcianych aplikacji.

Należy pamiętać, że większość natrętnych reklam wydaje się być zgodna z prawem, jednak mogą one przekierowywać użytkowników do niezaufanych witryn (takich jak hazard, randki dla dorosłych, pornografia itp.) Jeśli doświadczasz tych niechcianych reklam i przekierowań, sprawdź listę zainstalowanych wtyczek, rozszerzeń i dodatków w przeglądarce oraz programów na komputerze.

Natychmiast usuń wszelkie podejrzane, niechciane wpisy. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Pojawienie się przekierowania internet-start.net (GIF):

internet-start.net przekierowanie (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowań Internet-start.net:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie aplikacji porywającej przeglądarki za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie przekierowania Internet-start.net z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń Google Chrome powiązanych z internet-start.net

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie internet-start.net ze strony głównej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Przy uruchamianiu" wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.internet-start.net) poniżej opcji "Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie internet-start.net z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Silnik wyszukiwania" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "internet-start.net", po znalezieniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń".

  • Jeśli nadal masz problemy z przekierowaniami przeglądarki i niechcianymi reklamami - Zresetuj Google Chrome.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki internet-start.net, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z przeglądarki Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń Mozilla Firefox powiązanych z internet-start.net

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie internet-start.net ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz "Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), usuń hxxp://internet-start.net i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie internet-start.net z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki na "false", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox przełącznik about:config przycisk wejścia button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki internet-start.net, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki internet-start.net, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki internet-start.net ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki internet-start.net lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14713-internet-start-net-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony internet-start.net?

Przekierowania do witryn takich jak internet-start.net są generowane, ponieważ cyberprzestępcy (np. twórcy fałszywych wyszukiwarek i porywaczy przeglądarki itp.) czerpią z nich zyski.

Czy odwiedzanie strony internet-start.net stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Do pewnego stopnia tak. Strony takie jak internet-start.net zazwyczaj zbierają (i sprzedają) informacje o swoich odwiedzających.

W jaki sposób porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Oprogramowanie porywające przeglądarki rozprzestrzenia się głównie za pośrednictwem dołączonych instalatorów, zwodniczych stron promocyjnych, oszustw internetowych, witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i darmowymi plikami, sieci udostępniania Peer-to-Peer, spamowe powiadomienia przeglądarki i natrętne reklamy.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i wyeliminuje wykryte aplikacje porywające przeglądarkę. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów zabezpieczających) może nie być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku obecności wielu porywaczy przeglądarki. Po usunięciu jednego z nich, inne mogą po prostu zainstalować go ponownie. Ponadto ustawienia związane z usuwaniem mogą być niemodyfikowalne po zainstalowaniu tego oprogramowania. Dlatego ważne jest, aby wyeliminować porywaczy przeglądarki dokładnie i za jednym razem.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki internet-start.net kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki internet-start.net na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.