FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware Pokki i wyświetlane przez nie reklamy

Znany również jako: Reklamy Pokki
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Pokki?

Pokki to nieuczciwa aplikacja, która rzekomo włącza klasyczne menu start w systemie Windows 8. Funkcjonalność ta może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak badania pokazują, że ten potencjalnie niechciany program (PUP) infiltruje systemy bez pozwolenia i stale rejestruje różne informacje.

Co więcej, Pokki jest klasyfikowany jako adware - forma oprogramowania, która nieustannie karmi użytkowników natrętnymi reklamami.

Pokki adware

Przegląd adware Pokki

Pokki dostarcza kupony, banery, wyskakujące okienka i inne podobne reklamy. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym dostarczane reklamy często ukrywają ukrytą treść, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania.

Co więcej, natrętne reklamy mogą przekierowywać na złośliwe strony internetowe, a nawet uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania i instalowania złośliwego oprogramowania. Dlatego nawet pojedyncze przypadkowe kliknięcie może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Jak wspomniano powyżej, Pokki rejestruje również informacje dotyczące nawyków przeglądania stron internetowych.

Adresy protokołu internetowego (IP), odwiedzane adresy URL witryn internetowych, przeglądane strony, zapytania wyszukiwania i inne zebrane dane często umożliwiają identyfikację osób i są udostępniane przez programistów Pokki stronom trzecim w celu generowania przychodów. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) nadużywają prywatnych informacji w celu generowania przychodów.

Dlatego obecność aplikacji śledzącej dane, takiej jak Pokki, może prowadzić do poważnych problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Należy natychmiast usunąć to adware ze swojego komputera.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Reklamy Pokki
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne wyskakujące reklamy. Zmniejszona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory odtwarzaczy flash.
Uszkodzenie Spadek wydajności komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Istnieją dziesiątki aplikacji typu adware, które dzielą podobieństwa z Pokki, w tym SimplyWatch, Clean Grill Grates, oraz ProxyGate - to tylko kilka przykładów z wielu. Oferując "przydatne funkcje", adware próbuje sprawiać wrażenie legalnego, aby nakłonić użytkowników do instalacji.

Należy jednak pamiętać, że programy te zostały zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów - nie zapewniają one żadnej realnej wartości dla zwykłych użytkowników. Zamiast umożliwiać obiecane funkcje, aplikacje typu adware stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak Pokki zainstalowało się na moim komputerze?

Pokki jest darmowy dla każdego do pobrania na jego oficjalnej stronie internetowej, jednak ze względu na brak wiedzy i nieostrożne zachowanie wielu użytkowników, program ten często infiltruje systemy bez pozwolenia. Deweloperzy promują Pokki przy użyciu "sprzedaży wiązanej" i natrętnych metod reklamowych. "Sprzedaż wiązana" to zasadniczo potajemna instalacja PUP wraz ze zwykłym oprogramowaniem.

Deweloperzy nie ujawniają tych instalacji prawidłowo - ukrywają "dołączone" aplikacje w ustawieniach "Niestandardowe/Zaawansowane" lub w innych sekcjach procesów pobierania/instalacji. Co więcej, wielu użytkowników przyspiesza te procedury i pomija poszczególne kroki. Ponadto klikają reklamy, nie rozumiejąc możliwych konsekwencji.

Takie zachowanie może prowadzić do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów, takich jak Pokki - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji i narażają swoją prywatność;

Jak uniknąć instalacji adware?

Nieostrożne zachowanie i brak wiedzy to główne przyczyny infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania.

Przestępcy dokładają wszelkich starań, aby natrętne reklamy wyglądały na legalne, ale przekierowują do witryn hazardowych, randkowych dla dorosłych, pornograficznych, ankiet i innych niewiarygodnych witryn. Jak wspomniano powyżej, reklamy są zazwyczaj dostarczane przez PUP typu adware, takie jak Pokki.

Dlatego w przypadku podejrzanych przekierowań należy sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji/wtyczek przeglądarki i wyeliminować wszelkie podejrzane wpisy. Ponadto wybierz "Niestandardowe/Zaawansowane" ustawienia pobierania/instalacji i dokładnie przeanalizuj każdy krok. Zrezygnuj ze wszystkich dodatkowo dołączonych programów i odrzuć oferty ich pobrania/zainstalowania.

Oprogramowanie należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Programy do pobierania/instalowania stron trzecich są często monetyzowane przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej" (promowanie PUP) i dlatego nie powinny być używane. Posiadanie zainstalowanego i uruchomionego legalnego pakietu antywirusowego/antyspyware jest również najważniejsze.

Zrzut ekranu adware Pokki:

Pokki adware

Instalacja adware Pokki:

Pokki Instalacja adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Pokki:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Pokki za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Pokki", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Uninstall" lub "Remove".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy Pokki, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania..

Usuń adware Pokki z przeglądarek internetowych:

W momencie badania Pokki nie zainstalował swoich wtyczek do przeglądarek w Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak był dołączony do innych programów typu adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki z przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuń złośliwe dodatki z Internet Explorer:

Usuwanie reklam Pokki z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę koła zębatego Ikona opcji przeglądarki Internet Explorer (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer), wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie reklam Pokki z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy pokki, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie reklam Pokki z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Pokki z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy pokki, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z przeglądarki Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Pokki z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox ikona menu firefox (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Pokki z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy pokki, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy pokki ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy pokki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12551-pokki-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

Obecność adware na urządzeniu może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. Wyświetla reklamy promujące zwodnicze/złośliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.). Ponadto adware zazwyczaj gromadzi prywatne dane - dlatego jest uważane za zagrożenie dla prywatności użytkownika.

Co robi adware?

Adware oznacza oprogramowanie reklamowe. Jego działanie polega na wyświetlaniu reklam na różnych interfejsach. Ponadto niektóre typy mogą powodować przekierowania i gromadzić poufne informacje.

W jaki sposób twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Adware generuje przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich poprzez promowanie różnych stron internetowych, aplikacji, produktów, usług itp. Deweloperzy mogą zarabiać prowizję od kliknięć reklam, wizyt na stronie, pobrań plików, zakupów produktów, subskrypcji usług itp.

Czy Combo Cleaner usunie Pokki adware?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system i wyeliminuje zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów zabezpieczających) może nie być idealnym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, nawet po ręcznym usunięciu oprogramowania reklamowego - różne składniki (pliki) pozostają ukryte w systemie. Co więcej, pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dokładnie wyeliminować adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Pokki kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Pokki na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.