FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć search.media-tab.com i Vids Tab z przeglądarek?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki Vids Tab
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest search.media-tab.com?

Przetestowaliśmy search.media-tab.com i stwierdziliśmy, że jest to fałszywa wyszukiwarka. Ta fałszywa wyszukiwarka jest promowana za pośrednictwem rozszerzenia o nazwie Vids Tab, które jest porywacza przeglądarki. Aplikacja promująca search.media-tab.com porywa przeglądarkę, zmieniając jej ustawienia. Dotknięci użytkownicy powinni usunąć Vids Tab i powiązany adres URL ze swoich przeglądarek.

search.media-tab.com porywacz przeglądarki

Przegląd porywacza przeglądarki Vids Tab

Gdy przeglądarka zostanie przejęta przez Vids Tab, search.media-tab.com zostaje ustawiona jako domyślna wyszukiwarka, strona główna i nowa karta. Oznacza to, że za każdym razem, gdy otwierana jest przeglądarka (lub nowa karta) i wprowadzane jest zapytanie wyszukiwania, użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia search.media-tab.com. Z search.media-tab.com użytkownicy są przekierowuje do google.com, legalnej wyszukiwarki.

Ponieważ search.media-tab.com nie zapewnia wyników, sklasyfikowaliśmy ją jako fałszywą wyszukiwarkę. Użytkownikom zaleca się unikanie korzystania/odwiedzania fałszywych wyszukiwarek ze względu na potencjalne zagrożenia. Na przykład fałszywe wyszukiwarki mogą przekierowywać użytkowników do niewiarygodnych wyszukiwarek lub innych niewiarygodnych witryn.

Korzystając z fałszywych wyszukiwarek, użytkownicy mogą trafić na strony phishingowe, strony internetowe zawierające złośliwe oprogramowanie lub inne niechciane oprogramowanie oraz inne potencjalnie złośliwe witryny. Ponadto fałszywe wyszukiwarki są znane z gromadzenia danych związanych z przeglądaniem (np. zapytań, historii przeglądania, adresów IP), a czasem nawet bardziej osobistych danych.

Ich twórcy mogą sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim lub wykorzystywać je do innych celów. Dlatego fałszywe wyszukiwarki mogą powodować problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem online. Zaleca się unikanie dodawania aplikacji takich jak Vids Tab i usunięcie porywaczy przeglądarki, które są już obecne (jeśli są).

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Vids Tab
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenia przeglądarki Vids Tab
Domniemana funkcjonalność Ta aplikacja ma zapewniać funkcje związane z wideo
Promowany adres URL search.media-tab.com
Nazwy wykrywania (search.media-tab.com) N/A (VirusTotal)
Adres IP serwera (search.media-tab.com) 34.213.210.159
Ustawienia przeglądarki, których to dotyczy Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmanipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowych kart). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia strony porywacza przeglądarki i przeszukiwania Internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólnie porywacze przeglądarki

Porywacze przeglądarki są często promowane jako pomocne i legalne aplikacje w celu nakłonienia użytkowników do ich dodania. Po dodaniu rzadko zapewniają oferowane funkcje i po prostu zmieniają ustawienia przeglądarek w celu promowania fałszywych wyszukiwarek (lub innych niewiarygodnych witryn). Takie aplikacje mogą powodować problemy z bezpieczeństwem i wydajnością.

Istnieje wiele przykładów porywaczy przeglądarki. Niektóre z nich to: Are you bored?, SuperCar New Tab, oraz Calculator Tab.

Jak Vids Tab zainstalował się na moim komputerze?

Zazwyczaj użytkownicy dodają/instalują porywacze przeglądarki podczas instalacji bezpłatnego lub niewiarygodnego oprogramowania dołączonego do tych niechcianych aplikacji. Mówiąc dokładniej, przeglądarki są przejmowane, gdy użytkownicy kończą instalację bez odznaczenia dołączonych porywaczy (bez zmiany "Zaawansowanych", "Niestandardowych" lub podobnych ustawień).

Ponadto aplikacje tego typu mogą infiltrować przeglądarki poprzez pobieranie z sieci P2P, nieoficjalnych sklepów z aplikacjami, zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych witryn i podobnych źródeł. Ponadto mogą być dodawane/instalowane za pośrednictwem zwodniczych reklam, fałszywych przycisków pobierania, powiadomień z niewiarygodnych witryn itp.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Pobieraj z zaufanych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i sklepy z aplikacjami. Unikaj korzystania z innych źródeł. Wybierz zaawansowane lub niestandardowe ustawienia podczas instalacji, aby odznaczyć niechciane aplikacje zawarte w instalatorach. Korzystaj z renomowanego oprogramowania zabezpieczającego i regularnie skanuj swój system. Nie ufaj reklamom, przyciskom, wyskakującym okienkom itp. w podejrzanych witrynach.

Unikaj zezwalania podejrzanym stronom na wysyłanie powiadomień. Aktualizuj wszystkie aplikacje i system operacyjny. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Vids Tab, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Search.media-tab.com przekierowuje do google.com (GIF):

Search.media-tab.com przekierowuje do google.com

Uprawnienia wymagane przez porywacza przeglądarki Vids Tab:

Vids Tab porywacz przeglądarki proszący o uprawnienia

Strona promująca porywacza przeglądarki Vids Tab:

Strona internetowa wykorzystywana do promowania porywacza przeglądarki Vids Tab

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Vids Tab:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Porywacz przeglądarki search.media-tab.com do odinstalowania za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę search.media-tab.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie porywacza przeglądarki Vids Tab z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń Google Chrome powiązanych z search.media-tab.com

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj "Vids Tab" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie search.media-tab.com ze strony głównej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Przy uruchamianiu" wyłącz "Zakładkę Wideo", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search.media-tab.com) poniżej opcji "Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie search.media-tab.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Silnik wyszukiwania" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "search.media-tab.com", po znalezieniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń".

  • Jeśli nadal masz problemy z przekierowaniami przeglądarki i niechcianymi reklamami - Zresetuj Google Chrome.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki vids tab, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń Mozilla Firefox powiązanych z search.media-tab.com

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź "Vids Tab", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie search.media-tab.com ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz "Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz "Zakładkę Wideo", usuń hxxp://search.media-tab.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie search.media-tab.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki na "false", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox przełącznik about:config przycisk wejścia button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki vids tab, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki vids tab, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki vids tab ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki vids tab lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/30030-search-media-tab-com-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony search.media-tab.com?

Głównym celem przekierowania użytkowników na stronę search.media-tab.com jest zwiększenie liczby odwiedzających. Ten wzrost ruchu może być następnie wykorzystany do generowania przychodów.

Czy odwiedzanie search.media-tab.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie search.media-tab.com może stanowić zagrożenie dla prywatności, ponieważ takie witryny często zbierają dane przeglądania i inne informacje. Ponadto fałszywe wyszukiwarki mogą prowadzić do potencjalnie złośliwych witryn.

W jaki sposób porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Użytkownicy często instalują/dodają porywaczy przeglądarki nieumyślnie, gdy instalują darmowe lub niewiarygodne oprogramowanie w pakiecie z tymi niechcianymi aplikacjami. Porywacze przeglądarki mogą również infiltrować systemy za pośrednictwem sieci P2P, nieoficjalnych sklepów z aplikacjami, zewnętrznych programów do pobierania, zwodniczych reklam, fałszywych przycisków pobierania, powiadomień z niewiarygodnych witryn i podobnych kanałów.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Vids Tab?

Combo Cleaner jest w stanie skanować komputery i usuwać porywaczy przeglądarki. Zaleca się korzystanie w tym celu z narzędzi takich jak Combo Cleaner, ponieważ ręczne usuwanie może nie zawsze zakończyć się powodzeniem, zwłaszcza w przypadku wielu porywaczy przeglądarki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki Vids Tab kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki Vids Tab na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.