FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki My Horoscope Pro?

Znany również jako: myhoroscopepro.com przekierowanie
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest My Horoscope Pro?

Podczas badania aplikacji My Horoscope Pro odkryliśmy, że zmienia ona ustawienia przeglądarki internetowej w celu promowania określonego adresu. Nasza analiza wykazała, że My Horoscope Pro jest niewiarygodnym rozszerzeniem przeglądarki, które działa jako porywacz przeglądarki. Użytkownicy powinni unikać dodawania aplikacji tego typu do przeglądarek.

myhoroscopepro.com porywacz przeglądarki

Przegląd porywacza przeglądarki My Horoscope Pro

My Horoscope Pro jest reklamowana jako aplikacja, która zapewnia użytkownikom codzienne odczyty horoskopu na podstawie ich znaków gwiezdnych. Jednak po dodaniu aplikacji do przeglądarki domyślna wyszukiwarka, strona główna i nowa karta są zmieniane na myhoroscopepro.com. My Horoscope Pro zmusza użytkowników do odwiedzenia strony myhoroscopepro.com, gdy wpisują zapytania wyszukiwania i otwierają przeglądarki.

Po zbadaniu sprawy zauważyliśmy, że myhoroscopepro.com przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com i potencjalnie innych wyszukiwarek. Search.yahoo.com, należąca do Yahoo!, jest legalną wyszukiwarką. Ponieważ myhoroscopepro.com nie generuje własnych wyników wyszukiwania, jest klasyfikowana jako fałszywa wyszukiwarka.

W niektórych przypadkach myhoroscopepro.com przekierowuje użytkowników na stronę kosearch.com, która ostatecznie prowadzi do search.yahoo.com.

Należy zauważyć, że fałszywe wyszukiwarki mogą śledzić nawyki przeglądania użytkowników i gromadzić ich dane osobowe bez ich zgody. Dane te mogą być następnie sprzedawane stronom trzecim lub wykorzystywane do ukierunkowanych reklam lub innych celów, naruszając prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Co więcej, fałszywe wyszukiwarki często przedkładają sponsorowane lub złośliwe treści nad odpowiednie wyniki wyszukiwania. Użytkownicy mogą mieć trudności ze znalezieniem dokładnych informacji i zamiast tego napotykać zwodnicze lub szkodliwe strony internetowe. Podsumowując, unikanie fałszywych wyszukiwarek jest niezbędne do ochrony zarówno danych osobowych, jak i bezpieczeństwa w Internecie.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa My Horoscope Pro
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenia przeglądarki My Horoscope Pro
Domniemana funkcjonalność Codzienne odczyty horoskopu
Promowany adres URL myhoroscopepro.com
Nazwy detekcji (myhoroscopepro.com) N/A (VirusTotal)
Serwujący adres IP (myhoroscopepro.com) 18.160.225.96
Ustawienia przeglądarki, których to dotyczy Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmanipulowane ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowych kart). Użytkownicy są zmuszeni do odwiedzenia strony porywacza przeglądarki i przeszukiwania Internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady porywaczy przeglądarki

Podsumowując, My Horoscope Pro prezentuje się jako wygodne narzędzie do uzyskiwania dostępu do codziennych odczytów horoskopu dostosowanych do znaków gwiezdnych użytkowników. Jednak nasze dochodzenie ujawniło niepokojące zachowania, takie jak zmiana ustawień przeglądarki internetowej w celu promowania fałszywej wyszukiwarki, co może zagrozić doświadczeniu użytkownika i wzbudzić obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę te ustalenia, użytkownicy powinni zachować ostrożność, rozważając pobranie My Horoscope Pro lub podobnych aplikacji, stawiając na pierwszym miejscu ochronę swojego bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Więcej przykładów aplikacji, które mogą porywać przeglądarki to Customize Your New Tab, QweZ, oraz Daily Quote.

Jak zainstalowano My Horoscope Pro na moim komputerze?

Użytkownicy mogą nieumyślnie instalować lub dodawać porywacze przeglądarki na różne sposoby, często nieświadomie. Jedną z powszechnych metod są pakiety oprogramowania, w których porywacze przeglądarki są dołączane jako dodatkowe komponenty do bezpłatnego oprogramowania do pobrania. Użytkownicy mogą przeoczyć opcje instalacji lub warunki, pozwalając porywaczowi przeglądarki na instalację/dodanie wraz z pożądanym oprogramowaniem.

Ponadto klikanie zwodniczych reklam i wyskakujących okienek lub pobieranie plików z niewiarygodnych źródeł może również prowadzić do przejęcia przeglądarki. Przykładami niewiarygodnych źródeł pobierania aplikacji i plików są nieoficjalne strony i sklepy z aplikacjami, sieci P2P i zewnętrzne programy do pobierania.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania oprogramowania lub rozszerzeń przeglądarki, wybierając renomowane źródła, takie jak oficjalne strony internetowe lub zaufane sklepy z aplikacjami. Podczas instalacji dokładnie przejrzyj wszystkie opcje i ustawienia i odznacz niechciane aplikacje, które są dołączone. Uważaj na klikanie podejrzanych linków, wyskakujących okienek, przycisków lub reklam na podejrzanych stronach.

Regularnie aktualizuj systemy operacyjne, przeglądarki i oprogramowanie zabezpieczające. Odinstaluj niechciane programy z komputera i usuń podejrzane rozszerzenia i wtyczki z przeglądarek internetowych. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany My Horoscope Pro, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować tego porywacza przeglądarki.

Myhoroscopepro.com przekierowuje do search.yahoo.com (GIF):

My Horoscope Pro browser hijacker myhoroscopepro.com redirets to yahoo

Uprawnienia wymagane przez porywacza przeglądarki My Horoscope Pro:

My Horoscope Pro browser hijacker asking for permissions

Strona promująca porywacza przeglądarki My Horoscope Pro:

Website used to promote My Horoscope Pro browser hijacker

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki My Horoscope Pro:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Porywacz przeglądarki myhoroscopepro.com do odinstalowania za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę myhoroscopepro.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuwanie porywacza przeglądarki My Horoscope Pro z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń Google Chrome powiązanych z myhoroscopepro.com

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj "My Horoscope Pro" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie myhoroscopepro.com ze strony głównej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia". W sekcji "Przy uruchamianiu" wyłącz "My Horoscope Pro", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.myhoroscopepro.com) poniżej opcji "Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz "Usuń".

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie myhoroscopepro.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Ustawienia", w sekcji "Silnik wyszukiwania" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj "myhoroscopepro.com", po znalezieniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz "Usuń".

  • Jeśli nadal masz problemy z przekierowaniami przeglądarki i niechcianymi reklamami - Zresetuj Google Chrome.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem myhoroscopepro.com przekierowanie, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń Mozilla Firefox powiązanych z myhoroscopepro.com

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź "My Horoscope Pro", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Zmień stronę główną:

Usuwanie myhoroscopepro.com ze strony głównej Mozilla Firefox

Aby zresetować stronę główną, kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz "Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz "Mój Horoskop Pro", usuń hxxp://myhoroscopepro.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmień domyślną wyszukiwarkę:

Usuwanie myhoroscopepro.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij "Akceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: "extensionControlled". Ustaw oba wyniki na "false", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox przełącznik about:config przycisk wejścia button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem myhoroscopepro.com przekierowanie, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem myhoroscopepro.com przekierowanie, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia myhoroscopepro.com przekierowanie ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat myhoroscopepro.com przekierowanie lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/29676-my-horoscope-pro-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony myhoroscopepro.com?

Celem zmuszania użytkowników do odwiedzania strony myhoroscopepro.com jest prawdopodobnie generowanie ruchu. Większy ruch pozwala programistom zarabiać więcej pieniędzy na gromadzeniu danych lub w inny sposób.

Czy odwiedzanie myhoroscopepro.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Odwiedzanie myhoroscopepro.com może potencjalnie stanowić zagrożenie dla prywatności użytkownika, zwłaszcza jeśli witryna gromadzi i udostępnia jego dane osobowe bez jego zgody.

W jaki sposób porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Użytkownicy mogą nieświadomie instalować porywacze przeglądarki za pośrednictwem dołączonych pakietów oprogramowania lub klikając zwodnicze reklamy i wyskakujące okienka. Porywacze przeglądarki mogą być dołączane jako dodatkowe komponenty do bezpłatnego oprogramowania pobieranego z niewiarygodnych źródeł, takich jak nieoficjalne strony internetowe, sklepy z aplikacjami, sieci P2P i zewnętrzne programy do pobierania.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki My Horoscope Pro?

Combo Cleaner usunie z komputera aplikacje porywające przeglądarki. Ręczne usuwanie może nie zawsze działać, zwłaszcza jeśli obecnych jest wiele porywaczy przeglądarki, które instalują się ponownie. Niektórych ustawień nie można zmienić, gdy porywacz przeglądarki jest aktywny, więc wszystkie muszą zostać usunięte jednocześnie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
myhoroscopepro.com przekierowanie kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania myhoroscopepro.com przekierowanie na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.