FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację InternetGuardian?

Znany również jako: InternetGuardian podejrzany program
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju aplikacją jest InternetGuardian?

Po zbadaniu aplikacji InternetGuardian jej zamierzona funkcja pozostała niejasna. Ponadto zaobserwowaliśmy zwodnicze kanały dystrybucji związane z tą aplikacją. W związku z tym sklasyfikowaliśmy InternetGuardian jako niechcianą aplikację. Użytkownicy powinni podchodzić do takiego oprogramowania z ostrożnością.

InternetGuardian niechciana aplikacja

Przegląd InternetGuardian

Pomimo swojej niewinnej nazwy, InternetGuardian budzi obawy co do swojej funkcjonalności. Jednym z potencjalnych problemów jest możliwość naruszenia prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Biorąc pod uwagę brak przejrzystości wokół jego funkcjonalności, użytkownicy mogą nieświadomie przyznać aplikacji nadmierne uprawnienia lub dostęp do poufnych danych.

Może to prowadzić do nieautoryzowanego gromadzenia danych, śledzenia aktywności online, a nawet ujawniania danych osobowych stronom trzecim bez zgody użytkowników. W ten sposób dane osobowe, takie jak historia przeglądania, dane logowania i inne wrażliwe dane, mogą zostać naruszone.

Ponadto InternetGuardian może być dostarczany w pakiecie z innymi podejrzanymi aplikacjami, takimi jak adware i porywacze przeglądarki, dodatkowo komplikując doświadczenia użytkowników i potencjalnie narażając ich na dodatkowe zagrożenia dla bezpieczeństwa i prywatności. Aplikacje te powodują naruszenia prywatności, luki w zabezpieczeniach, natrętne reklamy, przejęcie przeglądarki i ogólne pogorszenie komfortu korzystania z Internetu.

InternetGuardian jest rozpowszechniany za pośrednictwem zwodniczego instalatora, który naśladuje instalator odtwarzacza multimedialnego VLC, legalnego narzędzia. Instalator ten instaluje odtwarzacz VLC, ale wraz z nim instaluje również InternetGuardian.

Ponadto należy podkreślić, że aplikacje takie jak InternetGuardian mogą działać jako kanały infiltracji złośliwego oprogramowania, zapewniając cyberprzestępcom nieautoryzowany dostęp do urządzeń. Może to prowadzić do różnych złośliwych działań, w tym kradzieży danych, ataków ransomware lub oszustw związanych z tożsamością. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie zaleca się, aby użytkownicy unikali instalowania takich programów.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa InternetGuardian podejrzany program
Typ zagrożenia Niechciany program, niechciana aplikacja
Domniemana funkcjonalność Narzędzie bezpieczeństwa
Nazwy wykrywania (instalator) Avast (Win64:CrypterX-gen [Trj]), AVG (Win64:CrypterX-gen [Trj]), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Nazwy wykrywania (aplikacja) Avast (Win64:CrypterX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Tedy.563388), Emsisoft (Gen:Variant.Tedy.563388 (B)), Fortinet (W32/PossibleThreat), Symantec (Trojan.Gen.NPE), Pełna lista wykryć (VirusTotal)
Objawy Na komputerze nagle pojawił się program, którego instalacji sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skanowanie komputera i wyświetla komunikaty ostrzegawcze o "znalezionych błędach". Prosi o zapłatę w celu wyeliminowania rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Złośliwe instalatory naśladujące instalatory odtwarzacza VLC, zwodnicze reklamy pop-up, pakiety oprogramowania, sieci P2P, nieoficjalne strony internetowe itp.
Uszkodzenie Straty finansowe (niepotrzebny zakup fałszywego oprogramowania), niechciane wyskakujące okienka z ostrzeżeniami, niska wydajność komputera lub inne problemy.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wnioski

Podsumowując, InternetGuardian stanowi zagrożenie dla użytkowników ze względu na swoją niejednoznaczną funkcjonalność i zwodnicze metody dystrybucji. Klasyfikacja aplikacji jako niechcianej podkreśla znaczenie rozeznania i kontroli przy napotykaniu podobnego oprogramowania. Użytkownicy muszą priorytetowo traktować swoją prywatność i bezpieczeństwo, unikając wątpliwych aplikacji i wybierając zaufane źródła.

Ostatecznie świadomość potencjalnego ryzyka związanego z aplikacjami takimi jak InternetGuardian jest niezbędna do ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami i ochrony danych osobowych przed nieautoryzowanym dostępem lub wykorzystaniem. Przykładami innych aplikacji sklasyfikowanych jako niechciane są Virtue Software, Total Audio Formatter i SoundVolumeView.

W jaki sposób niechciane aplikacje zainstalowały się na moim komputerze?

InternetGuardian instaluje się za pośrednictwem zwodniczego instalatora, który podszywa się pod oficjalny instalator odtwarzacza multimedialnego VLC. Te złośliwe instalatory są często znajdowane na podejrzanych stronach internetowych, skąd użytkownicy mogą je nieświadomie pobrać, próbując uzyskać legalne oprogramowanie lub odtwarzacze multimedialne.

Ponadto aplikacje tego rodzaju mogą być dystrybuowane za pośrednictwem wprowadzających w błąd reklam, fałszywych przycisków pobierania lub w pakiecie z innymi pakietami oprogramowania, które użytkownicy pobierają z niewiarygodnych źródeł (np. sieci P2P i zewnętrznych programów do pobierania).

W tym drugim przypadku podejrzane aplikacje są dołączane do instalatorów jako dodatkowe oferty. Użytkownicy wyrażają zgodę na instalację tych aplikacji po zakończeniu instalacji bez odznaczania opcjonalnych ofert (zmieniając dostarczone opcje/ustawienia).

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z renomowanych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe lub zaufane sklepy z aplikacjami. Unikaj pobierania z podejrzanych źródeł, w tym witryn oferujących pirackie lub złamane oprogramowanie. Uważnie sprawdzaj wszelkie pola wyboru lub opcje wskazujące dodatkowe aplikacje podczas instalacji i odznacz je.

Zachowaj ostrożność w przypadku reklam i wyskakujących okienek na wątpliwych stronach internetowych i unikaj zezwalania im na wyświetlanie powiadomień. Aktualizuj system operacyjny i zainstalowane aplikacje, aby ograniczyć potencjalne luki w zabezpieczeniach. Regularnie skanuj swój komputer w poszukiwaniu niechcianych aplikacji i innych zagrożeń, aby utrzymać optymalny poziom bezpieczeństwa.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Złośliwy instalator (udający instalator VLC) dystrybuujący InternetGuardian:

InternetGuardian niechciana aplikacja złośliwy instalator

Folder instalacyjny programu InternetGuardian:

InternetGuardian niepożądany folder instalacji aplikacji

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie InternetGuardian przez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj podejrzanych aplikacji (np. "VLC" z wydawcą "InternetGuardian"), wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Uninstall" lub "Remove".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników lub możliwych infekcji złośliwym oprogramowaniem. Aby przeskanować komputer, użyj zalecanego oprogramowania do usuwania złośliwego oprogramowania.

Usuń nieuczciwe rozszerzenia z przeglądarek internetowych:

W czasie badania InternetGuardian nie zainstalował żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z adware i porywaczami przeglądarki. Jeśli doświadczasz niechcianych reklam lub przekierowań podczas przeglądania Internetu, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie nieuczciwych rozszerzeń z Google Chrome krok po kroku 1

Kliknij ikonę menu Chrome Ikona menu Google Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Rozszerzenia" i kliknij "Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Usuwanie nieuczciwych rozszerzeń z Google Chrome krok po kroku 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem internetguardian podejrzany program, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń złośliwe wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie nieuczciwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefoksa ikona menu firefox (w prawym górnym rogu głównego okna), wybierz "Dodatki i motywy". Kliknij "Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij na trzy kropki, a następnie kliknij "Usuń".

Usuwanie nieuczciwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem internetguardian podejrzany program, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware internetguardian podejrzany program ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat internetguardian podejrzany program lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/29761-internetguardian-unwanted-application

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel niechcianej aplikacji?

Niechciane aplikacje służą różnym celom, zazwyczaj mają na celu generowanie przychodów poprzez reklamy, gromadzenie danych użytkowników do celów marketingowych, przekierowywanie ruchu internetowego, instalowanie dodatkowego oprogramowania bez zgody użytkownika lub zarabianie na fałszywych funkcjach premium.

Czy aplikacja InternetGuardian jest legalna?

Niepożądane aplikacje są często uznawane za legalne ze względu na ujawnienie ich potencjalnego zachowania w umowach licencyjnych użytkownika końcowego (EULA). Użytkownicy muszą jednak dokładnie zapoznać się z tymi umowami, aby w pełni zrozumieć, na co wyrażają zgodę przed zainstalowaniem takiego oprogramowania.

Czy zainstalowanie InternetGuardian na moim komputerze jest niebezpieczne?

Instalacja InternetGuardian na komputerze stwarza pewne ryzyko, w tym potencjalne zagrożenia dla prywatności, bezpieczeństwa i ogólnego komfortu użytkowania. Ponadto aplikacja ta może wprowadzać wiele wątpliwych składników, takich jak adware, porywacze przeglądarki i inne niechciane oprogramowanie.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechcianą aplikację InternetGuardian?

Combo Cleaner może wykonać pełne skanowanie, zapewniając usunięcie wszystkich złośliwych niechcianych aplikacji. Korzystanie z narzędzi takich jak Combo Cleaner jest zalecane do eliminowania niechcianych aplikacji, ponieważ ręczne usuwanie może okazać się nieskuteczne, potencjalnie pozostawiając ukryte resztki plików w systemie po usunięciu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
InternetGuardian podejrzany program kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania InternetGuardian podejrzany program na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.