FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij utraty swojego konta poprzez fałszywe e-maile „Card Payment On Hold"

Znany również jako: E-mail phishingowy „Discover Card Payment On Hold"
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim e-mailem jest „Discover Card Payment On Hold"?

Po sprawdzeniu e-maila „Discover Card Payment On Hold" ustaliliśmy, że jest on fałszywy. Ta wiadomość spamowa jest przedstawiana jako alert z Discover Bank. Informuje odbiorcę o podejrzanym obciążeniu oczekującym na jego koncie. Celem tej wiadomości phishingowej jest skierowanie użytkowników do fałszywej witryny Discover i uzyskanie w ten sposób danych logowania.

Należy podkreślić, że wszystkie twierdzenia zawarte w tym e-mailu są fałszywe i nie jest on powiązany z Discover Financial Services.

E-mailowa kampania spamowa Discover Card Payment On Hold

Przegląd oszustwa e-mailowego „Discover Card Payment On Hold"

Wiadomość spamowa o temacie „Your Discover Card is Temporarily Blocked" (może się różnić) zawiera informację, że płatność kartą Discover odbiorcy została wstrzymana. Jedna próba rozliczenia karty nie została rozpoznana; oczekująca opłata wynosi 950 $, a sprzedawca pobierający opłatę to eBay.

Należy podkreślić, że wszystkie informacje podane w tej wiadomości są fałszywe i wiadomość ta nie jest w żaden sposób powiązana z Discover Financial Services, eBay, ani żadnymi innymi legalnymi podmiotami.

Gdy odbiorca spróbuje zaakceptować/odrzucić płatność, klikając przycisk w oszukańczym e-mailu, zostaje on przekierowany na fałszywą witrynę Discover. Ta strona phishingowa naśladuje wygląd oficjalnej witryny. Próba zalogowania się za pośrednictwem tej strony internetowej ujawni dane logowania do konta oszustom.

Dlatego cyberprzestępcy mogą ukraść zainfekowane konta Discover i wykorzystać je do dokonywania nieuczciwych transakcji lub zakupów online.

Podsumowując, ufając e-mailom typu „Discover Card Payment On Hold" – użytkownicy mogą doświadczyć poważnych problemów związanych z prywatnością i znacznych strat finansowych.

Jeśli podałeś już swoje dane logowania – zmień hasła do wszystkich potencjalnie zainfekowanych kont i powiadom ich oficjalne wsparcie. W zależności od wrażliwości ujawnionych danych może być konieczne skontaktowanie się z odpowiednimi organami.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa E-mail phishingowy „Discover Card Payment On Hold"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Na karcie oczekuje na nierozpoznane obciążenie w wysokości 950 $.
Przebranie Discover Financial Services
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, fałszywe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, błędnie wpisane adresy domen.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady phishingowych kampanii spamowych

Zbadaliśmy tysiące e-maili phishingowych, a "ShareFile - Invoice Copy", "Email Failed To Sync" i "Account Shutdown Notification" to tylko kilka przykładów naszych najnowszych odkryć.

Poczta phishingowa atakuje głównie dane logowania do różnych kont (np. e-maili, sieci społecznościowych/mediów, handlu elektronicznego, bankowości internetowej, portfeli kryptowalutowych itp.), informacje umożliwiające identyfikację użytkownika oraz dane związane z finansami. Spam jest jednak wykorzystywany do promowania innych typów oszustw i dystrybucji złośliwego oprogramowania.

Chociaż e-maile te są często pełne błędów, mogą być również kompetentnie przygotowane, a nawet zamaskowane jako wiadomości od prawdziwych firm, usługodawców, organizacji, władz i innych podmiotów.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Cyberprzestępcy często korzystają z kampanii spamowych w celu rozsyłania złośliwego oprogramowania. Za pośrednictwem tej poczty złośliwe pliki rozsyłają się jako załączniki lub łącza do pobierania. Pliki są dostępne w różnych formatach, np. dokumentów (PDF, Microsoft Office, Microsoft OneNote itp.), plików wykonywalnych (.exe, .run itp.), archiwów (ZIP, RAR itp.), JavaScript itd.

Proces pobierania/instalacji złośliwego oprogramowania jest inicjowany po uruchomieniu, wykonaniu lub otwarciu zakaźnego pliku. Niektóre formaty mogą wymagać dodatkowych działań w celu uruchomienia łańcuchów infekcji. Przykładowo, dokumenty Microsoft Office wymagają od użytkowników włączenia makropoleceń (tj. edycji/treści), podczas gdy pliki OneNote wymagają kliknięcia osadzonych plików lub łączy.

Jak uniknąć instalacji malware?

Bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność w przypadku przychodzących e-maili, wiadomości prywatnych/bezpośrednich, SMS-ów i innych wiadomości. Nie wolno otwierać załączników ani łączy znajdujących się w podejrzanej poczcie, ponieważ mogą one być złośliwe. Zalecamy używanie wersji pakietu Microsoft Office wydanych po 2010 roku, ponieważ ich tryb „Widoku chronionego" uniemożliwia automatyczne wykonywanie makr.

Jednak złośliwe oprogramowanie nie rozsyła się wyłącznie za pośrednictwem poczty spamowej. Dlatego zalecamy również zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i niebezpieczne treści online zwykle wydają się autentyczne i nieszkodliwe.

Ponadto wszystkie pliki do pobrania muszą być pobierane z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów. Innym zaleceniem jest aktywacja i aktualizacja oprogramowania przy użyciu legalnych funkcji/narzędzi, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („łamania" zabezpieczeń oprogramowania") i aktualizacje stron trzecich mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Musimy podkreślić znaczenie posiadania niezawodnego i aktualnego programu antywirusowego. Programy zabezpieczające muszą być używane do regularnego skanowania systemu oraz usuwania zagrożeń i problemów. Jeśli otworzyłeś już złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w spamowej wiadomości e-mail „Discover Card Payment On Hold":

Temat: Your Discover Card is Temporarily Blocked


Account Center — Last 4 #: xxxx
Discover


Dear -, your online Discover card payment on hold.


We notice unrecognised card billing attempts of $950.00 on your Discover Card Kindly authorize the transaction if this was made by you or please Login below and verify your details to stop the transaction if you dont initiate this charges..


Payment Info
Amount: $950.00
Payment Post Date: March 20, 2024
Confirmation #: 2BW8-AWE-7QWD
Charging Attempt Merchant: Ebay Secure Online Merchant Gateway.


Click Below to Login and verify your details to secure your account.


Log In to Accept or Decline the transaction here

Wygląd e-maila spamowego „Discover Card Payment On Hold" (GIF):

Oszustwo e-mailowe Discover Card Payment On Hold (GIF)

Zrzut ekranu fałszywej witryny Discover promowanej przez e-mail spamowy „Discover Card Payment On Hold":

Strona phishingowa promowana przez oszustwo e-mailowe Discover Card Payment On Hold

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem tego e-maila?

Wiadomości spamowe nie mają charakteru osobistego, nawet jeśli zawierają szczegółowe informacje istotne dla odbiorców. Cyberprzestępcy rozsyłają tę pocztę w ramach kampanii na dużą skalę, dzięki czemu tysiące użytkowników otrzymuje zasadniczo identyczne wiadomości.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez tę wiadomość spamową. Co powinienem zrobić?

Jeśli podałeś dane logowania – zmień hasła do wszystkich potencjalnie ujawnionych kont i niezwłocznie powiadom ich oficjalne wsparcie. Jeśli jednak ujawnione dane miały inny charakter osobisty (np. dane z dowodu osobistego, skany/zdjęcia paszportu, numery kart kredytowych itp.) – należy natychmiast skontaktować się z odpowiednimi organami.

Przeczytałem wiadomość spamową, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Urządzenia są infekowane po otwarciu złośliwych załączników lub łączy. Samo przeczytanie e-maila jest nieszkodliwe.

Pobrałem i otworzyłem plik załączony do wiadomości spamowej. Czy mój komputer jest zainfekowany?

To, czy twoje urządzenie zostało naruszone, może zależeć od formatu otwartego pliku. Jeśli był to plik wykonywalny (.exe, .run itp.) – najprawdopodobniej tak – ponieważ pliki te niemal bez przerwy powodują infekcje. Można jednak uniknąć infekcji, jeśli jest to dokument (.doc, .xls, .pdf, .one itp.). Te formaty mogą wymagać dodatkowych działań, aby rozpocząć pobieranie/instalowanie złośliwego oprogramowania (np. włączenia makr, kliknięcia osadzonej treści itp.).

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware obecne w załącznikach do e-maili?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć większość znanych infekcji złośliwym oprogramowaniem. Należy podkreślić, że wykonanie pełnego skanowania systemu ma kluczowe znaczenie, ponieważ wyrafinowane szkodliwe programy zwykle ukrywają się głęboko w systemach.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
E-mail phishingowy „Discover Card Payment On Hold kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania E-mail phishingowy „Discover Card Payment On Hold" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.