FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć ssj4.io i powiązane z nim aplikacje

Znany również jako: Porywacz przeglądarki ssj4.io
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką witryną jest ssj4.io?

Podczas badania zwodniczych witryn, nasz zespół odkrył pakiet instalacyjny zawierający podczas aplikację, która zmusza użytkowników do odwiedzenia podejrzanej wyszukiwarki ssj4.io. Zwykle programy porywające przegladarkę zmieniają ustawienia przeglądarki w celu promowania takich witryn. W tym przypadku aplikacja nie zmieniała żadnych ustawień. Zastosowano w niej także mechanizm utrwalania, który komplikuje proces usuwania.

ssj4.io pokazuje swoje wyniki wyszukiwania

Przegląd ssj4.io

Gdy obecna jest podejrzana aplikacja promująca ssj4.io, użytkownicy są zmuszeni odwiedzać ten adres za każdym razem, gdy wpisują zapytanie w pasku adresu URL. Warto zauważyć, że użytkownicy są przekierowywani do ssj4.io poprzez searches-world.com. Nasze badanie ssj4.io wskazuje, że jest to podejrzana wyszukiwarka.

Użytkownicy powinni unikać podejrzanych wyszukiwarek, takich jak ssj4.io, ze względu na potencjalne ryzyko bezpieczeństwa i prywatności. Takim wyszukiwarkom często brakuje solidnych zabezpieczeń, co naraża użytkowników na złośliwe oprogramowanie, ataki phishingowe i inne zagrożenia internetowe.

Ponadto te podejrzane wyszukiwarki mogą nie traktować priorytetowo prywatności użytkowników, potencjalnie zbierając i wykorzystując wrażliwe informacje do nieautoryzowanych celów. Ponadto korzystanie z podejrzanych wyszukiwarek może spowodować pogorszenie jakości przeglądania.

Użytkownicy mogą napotkać mylące lub zmanipulowane wyniki wyszukiwania, co może prowadzić do rozpowszechniania nierzetelnych informacji lub narażenia na złośliwe strony internetowe. Zasadniczo wybór renomowanych i ugruntowanych wyszukiwarek zapewnia bezpieczniejsze korzystanie z internetu, przy ulepszonych środkach bezpieczeństwa i dbałości o prywatność użytkowników.

Aby uniemożliwić użytkownikom przywrócenie przeglądarek, aplikacja promująca ssj4.io wykorzystuje technikę trwałości, co utrudnia jej usunięcie. Przekierowaniami zarządzają procesy zwane „IdealWeightOperator" i „IdealWeightService", które są trudne do usunięcia.

Aplikacja wykorzystuje legalne narzędzie Windows „ServiceUI", aby ponownie aktywować te procesy nawet po zakończeniu za pomocą Menedżera zadań i ponownym uruchomieniu systemu. Wykonaj konkretne kroki opisane poniżej, aby skutecznie usunąć porywacza przeglądarki promującego ssj4.io.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa ssj4.io
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Nazwy wykrycia (IdealWeightOperator) Arcabit (Trojan.Zusy.D82964), Combo Cleaner (Gen:Variant.Zusy.534884), Emsisoft (Gen:Variant.Zusy.534884 (B)), Fortinet (PossibleThreat), MaxSecure (Trojan.Malware.230446263.susgen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (IdealWeightService) Antiy-AVL (Trojan/Win32.Sabsik), Combo Cleaner (Gen:Variant.Zusy.534886), Emsisoft (Gen:Variant.Zusy.534886 (B)), Lionic (Trojan.Win32.Generic.4!c), MaxSecure (Trojan.Malware.230446228.susgen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (ssj4.io) Nie dotyczy (VirusTotal)
Promowany adres URL ssj4.io
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Porywacze przeglądarki to niechciane aplikacje promujące fałszywe lub podejrzane wyszukiwarki. W większości przypadków (ale nie zawsze) aplikacje te zmieniają ustawienia (takie jak domyślna wyszukiwarka i strona główna), aby zmusić użytkowników do korzystania z fałszywej lub zawodnej wyszukiwarki.

Oprócz porywania przeglądarek aplikacje tego typu mogą być zaprojektowane do zbierania różnych danych (np. historii przeglądania, adresów IP, wprowadzonych zapytań). Ich programiści sprzedają zebrane dane stronom trzecim lub wykorzystują je w inny sposób.

Przykładami porywaczy przeglądarki są Your Search Bar, Extreme New Tab i Dragon Search.

Jak zainstalowano na moim komputerze oprogramowanie promujące ss4j.io?

Porywacze przeglądarki są zwykle dystrybuowane poprzez zwodnicze taktyki, które mają na celu nakłonienie użytkowników do nieumyślnego zainstalowania ich na swoich komputerach lub dodania ich do przeglądarek. Jedna z metod polega na ukrywaniu porywaczy jako legalnych rozszerzeń przeglądarki, często dołączonych do bezpłatnego lub pirackiego oprogramowania.

Użytkownicy mogą nieświadomie wyrazić zgodę na instalację porywacza przeglądarki podczas procesu instalacji oprogramowania, jeśli pozostawią „Zaawansowane" lub „Niestandardowe" (lub podobne) ustawienia bez zmian.

Co więcej, porywacze przeglądarki mogą być dystrybuowane poprzez wprowadzające w błąd reklamy, fałszywe aktualizacje oprogramowania, nieoficjalne sklepy z aplikacjami, sieci P2P itp. Taktyki te wykorzystują zaufanie użytkowników, wabiąc ich do kliknięcia lub pobrania bez rozpoznania potencjalnego zagrożenia.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania programów, szczególnie z niezweryfikowanych źródeł. Pobieraj produkty z renomowanych stron i oficjalnych sklepów z aplikacjami oraz uważnie czytaj warunki podczas instalacji, aby uniknąć dołączonego oprogramowania, które może zawierać porywaczy.

Ponadto aktualizuj przeglądarki i oprogramowanie zabezpieczające, korzystaj z niezawodnych programów antywirusowych i zachowaj ostrożność podczas klikania łączy, okienek pop-up i reklam lub pobierania plików z nieznanych lub podejrzanych źródeł. Regularnie przeglądaj także rozszerzenia przeglądarki i usuwaj te, które są nieznane lub niepotrzebne.

Searches-world.com przekierowuje do ssj4.io (GIF):

Wygląd przekierowania ssj4.io

Witryna hostująca porywacza przeglądarki promującego ssj4.io:

Promoter przekierowania ssj4.io

Witryna hostująca porywacza przeglądarki promującego ssj4.io:

1 krok usuwania porywacza przeglądarki ssj4.io

Otwórz Menedżera zadań Windows, zlokalizuj procesy „IdealWeightOptimizer" i „IdealWeightService" i zakończ je, klikając „Zakończ zadanie".

2 krok usuwania porywacza przeglądarki ssj4.io

Otwórz folder „SmashApp" (C:\Program Files (x86)\Kavaca\SmashApp) i usuń jego zawartość.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki ssj4.io ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki ssj4.io lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/28991-ssj4-io-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny ssj4.io?

Celem zmuszenia użytkowników do odwiedzenia ssj4.io, podejrzanej wyszukiwarki promowanej za pośrednictwem niewiarygodnej aplikacji, prawdopodobnie jest generowanie ruchu i promowanie zwodniczych reklam, co może prowadzić do złośliwych działań.

Czy odwiedzanie ssj4.io stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie ssj4.io może stanowić zagrożenie dla twojej prywatności, ponieważ podejrzane wyszukiwarki często naruszają dane użytkowników i mogą angażować się w nieautoryzowane śledzenie lub zbieranie poufnych informacji.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Pobrania z sieci P2P, nieoficjalnych stron, innych niewiarygodnych źródeł, złośliwe reklamy, instalacje dołączonego oprogramowania, złośliwe załączniki do e-maili lub wizyty na zainfekowanych stronach internetowych mogą być drogami, którymi porywacz przeglądarki przedostał się na twój komputer.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywaczy przeglądarki?

Combo Cleaner oferuje kompleksowe skanowanie w celu usunięcia niechcianych aplikacji z komputera. Opieranie się wyłącznie na ręcznym usuwaniu może nie zapewnić całkowitego usunięcia, ponieważ resztkowe pliki mogą pozostać. W przeciwieństwie do metod ręcznych, Combo Cleaner zapewnia dokładne czyszczenie, nie pozostawiając śladów niechcianych aplikacji w systemie, co zapewnia bardziej niezawodne rozwiązanie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki ssj4.io kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki ssj4.io na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.