FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywe strony „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop"

Znany również jako: Witryna oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop"
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop"?

„WalletConnect i Web3Inbox Airdrop" to oszustwo. Jest prezentowane w postaci zrzutu prowadzonego przez WalletConnect i Web3Inbox. Program nie jest powiązany z żadnymi legalnymi usługami ani innymi podmiotami. Oszustwo to działa jak wysysacz kryptowalut i kradnie środki przechowywane w cyfrowych portfelach ofiar.

Oszustwo WalletConnect & Web3Inbox Airdrop

Przegląd oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop"

Strona internetowa zawierająca to oszustwo, które sprawdziliśmy – airdrop.wallet-connect[.]io – bardzo przypominała oficjalną domenę WalletConnect, czyli portfelconnect.com. Jednak ten program mógłby być promowany w innych domenach.

Ten fałszywy zrzut (rozdanie) jest rzekomo prowadzony przez platformę kryptowalutową WalletConnect i Web3Inbox – narzędzie do zarządzania powiadomieniami dla aplikacji związanych z kryptowalutami. Należy podkreślić, że to oszustwo nie jest powiązane z żadnymi innymi autentycznymi usługami, produktami lub podmiotami.

Użytkownicy są namawiani do ujawnienia swoich portfeli, łącząc je z fałszywą witryną w celu wzięcia udziału w zrzucie. Gdy to nastąpi, inicjowany jest mechanizm opróżniający. Wykonuje on automatyczne transakcje wychodzące z portfeli kryptowalutowych ofiar.

Tym samym przechowywane w nich zasoby cyfrowe zostają skradzione, a od ich wartości zależy zakres strat finansowych. Należy wspomnieć, że ze względu na niemożność wyśledzenia transakcji kryptowalutowych – nie można ich cofnąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Przebranie Zrzut organizowany przez WalletConnect i Web3Inbox.
Powiązane domeny airdrop.wallet-connect[.]io
Nazwy wykrycia (airdrop.wallet-connect[.]io) Emsisoft (phishing), Ermes (phishing), Certego (podejrzany), Fortinet (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (airdrop.wallet-connect[.]io) 103.35.191.98
Metody dystrybucji E-maile spamowe, zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Monetary loss
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady programów wysysających kryptowaluty

"Token Terminal's Airdrop", "Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop", "De.Fi Launchpad Airdrop" i "Trust Wallet Mystery Box" to tylko kilka przykładów oszustw wysysających kryptowaluty.

Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych materiałów. Stosowane są różne modele oszustwa, a częste fałszywe twierdzenia dotyczą zrzutów kryptowalut, rozdań, promocji produktów, loterii, infekcji/błędów systemu, nieaktualnego oprogramowania, wpadek podczas transportu itp.

Chociaż oszustwa online kojarzą się z niespójnościami, błędami ortograficznymi i innymi rażącymi błędami – nie jest to wyłącznie prawdą. Oszustwa mogą być szczegółowo opracowane, a nawet umiejętnie maskowane jako treści związane z legalnymi stronami internetowymi, platformami, usługami, firmami, organizacjami, instytucjami i innymi podmiotami.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Odnotowano, że e-maile zawierające spam są wykorzystywane do promowania „WalletConnect i Web3Inbox Airdrop". Jednak niewykluczone są inne techniki promocji.

Ogólnie rzecz biorąc, oszustwa internetowe są rozsyłane za pośrednictwem linków/załączników w spamie (np. e-mailach, powiadomieniach przeglądarki, wiadomościach prywatnych/bezpośrednich, SMS-ach, postach w mediach społecznościowych/forach itp.), błędnie wpisanych adresów URL (literowek), witryn wykorzystujących fałszywe sieci reklamowe, natrętnych reklam i zainstalowanego adware.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zdecydowanie zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do podejrzanych/niebezpiecznych witryn (np. promujących oszustwa, hazardowych, pornograficznych itp.).

Odradzamy korzystanie ze stron internetowych oferujących pirackie oprogramowanie/multimedia lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ strony te zwykle korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Kolejnym zaleceniem jest zwrócenie uwagi na adresy URL i ostrożne ich wprowadzanie.

Zachowaj czujność w przypadku przychodzących e-maili/wiadomości i nie otwieraj załączników ani linków znalezionych w podejrzanych wiadomościach. Jeśli wejdziesz na podejrzaną stronę – nie zezwalaj jej na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (tzn. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zignoruj lub odrzuć prośby o powiadomienia (tj. wybierz „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.).

Aby zapobiec przedostawaniu się dołączonych/szkodliwych produktów na urządzenia, pobieraj produkty z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł i ostrożnie podchodź do procesów instalacji (np. czytaj warunki, przeglądaj opcje, korzystaj z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń itp.).

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop":

Welcome to the Web3Inbox Airdrop


Connect your wallet to receive the exclusive Airdrop brought to you by - WalletConnect and Web3Inbox.


Connect Wallet

Wygląd oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop" (GIF):

Wygląd oszustwa WalletConnect & Web3Inbox Airdrop (GIF)

Zrzut ekranu e-maila spamowego używanego do promowania oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop":

E-mail spamowy promujący oszustwo WalletConnect & Web3Inbox Airdrop

Tekst prezentowany w tym e-mailu:

You're invited!


We hope this email finds you well and thriving in the world of decentralized finance! Today, we're thrilled to bring you an exclusive celebration that promises to elevate your crypto experience to new heights.


This is not just another airdrop; it's a rare opportunity to amplify your crypto portfolio and be part of something extraordinary. The team at WalletConnect, in collaboration with Web3Inbox, is hosting a special occasion to express our gratitude to our valued users and community members.


[Join & Claim!]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe to zwodnicze wiadomości promowane w internecie, których celem jest nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań. Przykładowo, ofiary mogą zostać zwabione do podłączenia portfeli cyfrowych do urządzeń wysysających kryptowaluty, ujawnienia wrażliwych informacji, dokonania transakcji pieniężnych, pobrania/zainstalowania oprogramowania, zakupu produktów itd.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Celem oszustw internetowych jest generowanie przychodów. Cyberprzestępcy czerpią zyski przede wszystkim z uzyskiwania funduszy poprzez oszustwo, nadużywanie lub sprzedaż prywatnych informacji, promowanie treści (np. stron internetowych, oprogramowania, produktów itp.) oraz rozsyłanie malware.

Straciłem kryptowalutę w wyniku oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Nie, transakcji kryptowalutowych nie można cofnąć ze względu na ich praktycznie niewykrywalny charakter.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Zaobserwowano, że oszustwo „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop" jest promowane za pośrednictwem wiadomości spamowych. Możliwe są jednak inne metody promocji. Niektóre z najczęściej stosowanych technik obejmują spam (np. e-maile, wiadomości prywatne/bezpośrednie, posty w mediach społecznościowych, powiadomienia przeglądarki itp.), strony internetowe korzystające z fałszywych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL (literówki), natrętne reklamy i adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner może skanować każdą odwiedzaną witrynę oraz wykrywać nieuczciwe, zwodnicze/oszustwa i złośliwe. Dlatego jeśli wejdziesz na taką stronę – zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa „WalletConnect & Web3Inbox Airdrop" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.