FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie fałszywe promocje, jak Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop

Znany również jako: Fałszywy zrzut Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop"?

Po analizie stało się jasne, że jest to oszukańczy program udający zrzut kryptowaluty, wykorzystujący zwodnicze e-maile i wprowadzającą w błąd stronę internetową w celu zwabienia osób fizycznych do udziału. Głównym celem tych oszustów jest nielegalne uzyskanie kryptowaluty od niczego niepodejrzewających ofiar poprzez wykorzystanie ich portfeli.

Oszustwo Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop

Szczegółowe informacje o oszustwie „Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop"

Nadawcą e-maila promującego to oszustwo jest CoinTelegraph (prawdziwe źródło zawierające nowości w technologii blockchain), który świętuje swoje 10-lecie w świecie kryptowalut. Wiadomość wyraża wdzięczność za rzekomą lojalność i wsparcie odbiorcy, przypisując mu sukces platformy.

Aby jeszcze bardziej zachęcić odbiorcę, e-mail zawiera obietnicę specjalnej niespodzianki w postaci ekskluzywnego zrzutu w dowód uznania. E-mail kończy się przyciskiem wezwania do działania zachęcającym odbiorcę do „Claim Now".

Kliknięcie przycisku „Claim Now" (otwarcie podanego linku) prowadzi do zwodniczej strony instruującej poszczególne osoby, aby podłączyły swoje portfele. Wykonanie podanych instrukcji inicjuje aktywację złośliwego kontraktu, którego celem jest zainicjowanie mechanizmu drenażu kryptowaluty.

Głównym celem tego mechanizmu drenażowego jest wycofanie kryptowaluty z portfeli. Po aktywacji narzędzie drenażowe usprawnia proces przesyłania waluty cyfrowej z docelowego portfela do portfela sprawcy. Należy koniecznie podkreślić, że transakcje kryptowalutowe są generalnie nieodwracalne.

Należy podkreślić, że oszukańcze działania związane z wysysaniem kryptowalut są często reklamowane za pośrednictwem postów na X (dawniej Twitterze) lub innych platformach mediów społecznościowych. Sprawcy wykorzystują skradzione lub przejęte konta należące do organizacji, firm lub celebrytów, aby poprzeć swoje oszustwa.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Fałszywy zrzut Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Uczestnicy otrzymają bezpłatną kryptowalutę od Cointelegraph
Przebranie Legalne rozdanie (zrzut) prowadzony przez Cointelegraph
Powiązana domena cointelegraph10th[.]com
Nazwy wykrycia (cointelegraph10th[.]com) CyRadar (złośliwy), Emsisoft (phishing), Ermes (niepolecany), ESET (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa te mają wspólne cechy, których celem jest wykorzystanie zaufania i ciekawości osób fizycznych w przestrzeni kryptowalut. Zwykle używają zwodniczych e-maili lub postów w mediach społecznościowych, często podszywając się pod renomowane platformy lub organizacje, aby stworzyć fałszywe poczucie legalności. Oszustwa często wykorzystują wydarzenia wrażliwe czasowo, takie jak rocznice lub ekskluzywne oferty, aby skłonić odbiorców do natychmiastowego działania.

Rozpoznanie tych wzorców i zachowanie ostrożności w obliczu niechcianych ofert lub roszczeń jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed staniem się ofiarą takich oszustw związanych z kryptowalutami. Przykładami podobnych oszustw są "De.Fi Launchpad Airdrop", "Trust Wallet Mystery Box" i "ZetaChain Airdrop".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy nieumyślnie otwierają strony z oszustwami na różne sposoby, często za pośrednictwem linków phishingowych osadzonych w e-mailach, gdzie użytkownicy, nie podejrzewając oszukańczego charakteru, klikają pozornie uzasadnione linki prowadzące do stron z oszustwami. Wprowadzające w błąd reklamy na podejrzanych stronach internetowych lub platformach mediów społecznościowych mogą również zachęcać użytkowników do kliknięcia w nie, przekierowując ich do zwodniczych witryn.

Fałszywe aktualizacje oprogramowania, często udające legalne aktualizacje popularnych aplikacji, mogą nakłonić użytkowników do pobrania i zainstalowania złośliwych programów, co ostatecznie prowadzi ich do oszukańczych witryn internetowych.

Ponadto interakcje z powiadomieniami z niezaufanych witryn lub witryn nawigacyjnych powiązanych z nieuczciwymi sieciami reklamowymi (np. nielegalnymi witrynami do strumieniowego przesyłania filmów lub stronami z torrentami) mogą kierować użytkowników do stron zawierających oszustwa.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Unikaj otwierania podejrzanych linków lub klikania reklam na podejrzanych stronach internetowych lub w mediach społecznościowych. Bądź sceptyczny wobec postów oferujących oferty lub promocje zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wyświetlanie powiadomień. Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł (oficjalnych stron internetowych i sklepów z aplikacjami).

Uważaj na nieoczekiwane lub nieistotne e-maile z nieznanych adresów. Nie otwieraj linków (ani plików) zawartych w tego rodzaju e-mailach. Bądź na bieżąco z typowymi oszustwami i technikami phishingu. Upewnij się, że twoja przeglądarka internetowa, inne programy i system operacyjny są aktualne.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop" (GIF):

Wygląd oszustwa Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop

Wiadomość na tej stronie:

Cointelegraph's 10th Anniversary!
Connect Wallet
Claim the Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop reward for our loyal subscribers!

E-mail promujący to oszustwo:

E-mail promujący oszustwo Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop

Tekst w tym e-mailu:

Hi ,

We hope this message finds you well and thriving in the dynamic world of cryptocurrencies. Today marks a momentous occasion as CoinTelegraph celebrates its 10-year anniversary!

A decade of delivering insightful news, in-depth analysis, and staying at the forefront of the ever-evolving blockchain and crypto space wouldn't have been possible without your unwavering support. As a token of our appreciation for you loyalty, we are thrilled to announce a special surprise just for you.

To express our gratitude, we are conducting an exclusive airdrop for our most dedicated subscribers. This airdrop is our way of giving back to the community that has been the heartbeat of CoinTelegraph over the past 10 years.

[Claim Now]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo kryptowalutowe?

Oszustwo kryptowalutowe odnosi się do zwodniczych praktyk lub strategii manipulacyjnych, w ramach których oszuści stosują nieuczciwe programy i wykorzystują osoby fizyczne w celu uzyskania korzyści finansowych.

Jaki jest cel oszustwa kryptowalutowego?

Celem oszustwa związanego z kryptowalutami jest uzyskanie kryptowaluty poprzez nakłonienie osób do udziału w transakcjach finansowych opartych na fałszywych przesłankach lub nakłonienie ich do zapewnienia dostępu do ich portfeli kryptowalutowych.

Dlaczego spotykam się z oszustwami związanymi z kryptowalutami?

Aby usidlić pojedyncze osoby, oszuści stosują szereg taktyk, w tym tworzenie fałszywych profili w mediach społecznościowych, zwodniczych witryn, niewiarygodnych reklam, powiadomień z podejrzanych witryn i podobnych kanałów.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed stronami z oszustwami?

Combo Cleaner może dokładnie skanować strony internetowe, lokalizując złośliwe, w tym te powiązane z oszustwami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w internecie, aplikacja szybko powiadamia użytkowników i blokuje dostęp do nierzetelnych stron internetowych.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Fałszywy zrzut Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Fałszywy zrzut Cointelegraph's 10th Anniversary Airdrop na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.