FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć takich oszustw, jak „A Malicious Item Has Been Detected!"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego A Malicious Item Has Been Detected!
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „A Malicious Item Has Been Detected!"?

Po dokładnym zbadaniu zidentyfikowaliśmy to jako oszustwo typu pop-up. Takie oszustwa obejmują zwykle zwodnicze wiadomości pop-up, których celem jest nakłonienie użytkowników do podjęcia działań, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu lub prowadzić do strat finansowych. Aby chronić dobre samopoczucie w internecie, należy zachować ostrożność i unikać interakcji z komunikatami związanymi z tym oszustwem.

Oszustwo A Malicious Item Has Been Detected!

Szczegółowe informacje o oszustwie „A Malicious Item Has Been Detected!"

Komunikat wyświetlany przez tę oszukańczą stronę wydaje się być fałszywym alertem antywirusowym z Centrum zabezpieczeń Zapory Windows. Witryna twierdzi, że wykryła szkodliwy element o nazwie „Malware@1xtkkvqax9gzy" znajdujący się w określonym katalogu. Celowo podaje niejasne szczegóły, stwierdzając, że więcej informacji jest niedostępnych.

Użytkownikowi zostaną następnie przedstawione opcje „Clean" lub „Ignore". Ten typ wiadomości jest charakterystyczny dla taktyki zastraszania, w ramach której oszuści próbują wywołać poczucie pilności lub paniki, aby nakłonić użytkowników do podjęcia działań, które mogą zagrozić bezpieczeństwu ich komputera. Głównym celem tego oszustwa jest nakłonienie niczego niepodejrzewających użytkowników do zadzwonienia pod podany numer (+1-888-390-7276).

Gdy ofiara skontaktuje się z fałszywym numerem wsparcia, oszust może zastosować różne taktyki. Mogą próbować uzyskać zdalny dostęp do komputera ofiary pod pozorem rozwiązywania problemów, potencjalnie instalując złośliwe oprogramowanie, kradnąc poufne informacje lub żądając zapłaty za niepotrzebne usługi.

Przykładami oszustw wykorzystujących narzędzia administracji zdalnej w celu uzyskania dostępu do komputerów są oszustwa związane oszustwami TeamViewer i UltraViewer. Należy wspomnieć, że opisywane oszustwo promuje inne oszustwa, takie jak "Windows Defender Security Center" i "Access To This PC Has Been Blocked For Security Reasons".

Zagrożenia stwarzane przez oszustwa wsparcia technicznego

Współpraca z oszustami podającymi fałszywe numery pomocy technicznej stwarza kilka potencjalnych zagrożeń. Ofiary mogą być narażone na ryzyko strat finansowych w wyniku oszukańczych opłat za niepotrzebne usługi lub produkty.

Ponadto oszuści mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie (np. ransomware lub narzędzie do kradzieży informacji) na komputerze ofiary, co może prowadzić do kradzieży danych, nieautoryzowanego dostępu lub ujawnienia poufnych informacji. Ogólnie rzecz biorąc, główne zagrożenia obejmują wyzysk finansowy oraz naruszenie bezpieczeństwa komputera i prywatności.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego A Malicious Item Has Been Detected!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem
Przebranie Ostrzeżenie z Centrum zabezpieczeń Zapory systemu Windows
Numer telefonu wsparcia technicznego cyberprzestępców +1-888-390-7276
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa tego typu, często klasyfikowane jako oszustwa związane z pomocą techniczną, obejmują zwykle niechciane okienka pop-up. Oszustwa te stwarzają fałszywe poczucie pilności, twierdząc, że komputer ofiary jest zainfekowany lub zagrożony. Następnie oszuści oferują pomoc, podając fałszywy numer pomocy technicznej lub zachęcając ofiarę do udzielenia zdalnego dostępu do jej komputera.

Wspólnym wątkiem jest wykorzystywanie strachu i zaufania do manipulowania pojedynczymi osobami w celu podjęcia działań korzystnych dla oszustów, stwarzających ryzyko finansowe i bezpieczeństwo dla ofiar. Przykładami podobnych oszustw są "Firewall Update Required", "Threat Service Has Stopped" i "Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy często trafiają na witryny zawierające oszustwa, klikając złośliwe reklamy, nieświadomie odwiedzając zainfekowane witryny lub padając ofiarą e-mail phishingowych, które przekierowują ich na fałszywe strony. Niektóre oszustwa wykorzystują techniki takie jak manipulacja optymalizacją wyszukiwarek i przekierowywanie użytkowników szukających określonych słów kluczowych do złośliwych witryn.

W innych przypadkach użytkownicy otwierają oszukańcze witryny poprzez powiadomienia z innych niewiarygodnych stron, witryn z torrentami, nielegalnych stron do przesyłania strumieniowego filmów i innych witryn często korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Adware jest również wykorzystywane do promowania pomocy technicznej i innych oszustw.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność w przypadku reklam i okienek pop-up online oraz powiadomień z podejrzanych witryn. Unikaj otwierania łączy lub plików w nieoczekiwanych lub nieistotnych e-mailach pochodzących z nieznanych adresów. Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron i sklepów z aplikacjami. Korzystaj ze sprawdzonego oprogramowania antywirusowego i chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem, aby wykrywać i blokować potencjalne zagrożenia.

Regularnie aktualizuj swój system operacyjny, przeglądarki i oprogramowanie zabezpieczające. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „A Malicious Item Has Been Detected!" (GIF):

Wygląd oszustwa A Malicious Item Has Been Detected!

Tekst w fałszywym ostrzeżeniu:

Antivirus Alert

A malicious item has been detected!

Name: Malware@ 1xtkkvqax9gzy
Location: /home/johnsmith/Virus samples_...
More information: Unavailable

Clean or Ignore

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to zwodnicza taktyka polegająca na wyświetlaniu na ekranie użytkownika fałszywych wiadomości pop-up lub alertów, często twierdzących, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa lub oferujących fałszywą pomoc techniczną. Celem jest nakłonienie użytkowników do podjęcia działań, które mogą zagrozić bezpieczeństwu ich komputera lub doprowadzić do strat finansowych.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Ostatecznym celem jest zmanipulowanie użytkowników, aby podjęli działania przynoszące korzyści oszustom, czy to poprzez fałszywe opłaty za niepotrzebne usługi, instalowanie złośliwego oprogramowania czy angażowanie się w inne formy cyberprzestępczości.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Użytkownicy mogą trafić na oszukańcze witryny za pośrednictwem złośliwych reklam, zainfekowanych witryn lub wiadomości phishingowych. Ponadto oszuści manipulują wynikami wyszukiwania i wykorzystują powiadomienia z niewiarygodnych stron i nieuczciwych sieci reklamowych. Adware jest również wykorzystywane do promowania oszustw.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania każdej odwiedzanej witryny w celu zidentyfikowania potencjalnych złośliwych. Obejmuje to witryny zaprojektowane pod kątem wyłudzeń w postaci okienek pop-up, zapewniające natychmiastowe ostrzeżenia i ograniczony dostęp.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego A Malicious Item Has Been Detected! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego A Malicious Item Has Been Detected! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.