FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP Windows Defender Security Center

Znany również jako: Wirus "Windows Defender Security Center"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Windows Defender Security Center

Czym jest Windows Defender Security Center?

"Windows Defender Security Center" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez różne witryny internetowe. Użytkownicy często odwiedzają te witryny nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne nieuczciwe witryny. Badania pokazują, że wiele PUP infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Oprócz powodowania przekierowań, generują natrętne reklamy, zapisują informacje o systemie użytkownika i uruchamiają niechciane procesy w tle.

Windows Defender Security Center scam

Błąd „Windows Defender Security Center" informuje, że system jest zainfekowany wieloma wirusami i zachęca użytkowników do natychmiastowego ich usunięcia, pobierając i instalując fałszywe narzędzia antywirusowe/optymalizujące system (takie jak na przykład System Keeper). Wszelkie twierdzenia dotyczące infekcji są fałszywe. Po uruchomieniu pełnego skanowania systemu za pomocą pobranego narzędzia użytkownikom prezentowanych jest wiele „infekcji". Ponieważ bezpłatna wersja narzędzia najwyraźniej nie jest w stanie ich usunąć, użytkownicy są zachęcani do zakupu „pełnej wersji". W ten sposób cyberprzestępcy generują przychody poprzez straszenie i nakłanianie niczego niepodejrzewających użytkowników do zakupu pełnych wersji, które są niepotrzebne. Twój system jest prawdopodobnie całkowicie bezpieczny i zoptymalizowany. Pełna wersja po prostu wyczyści listę i nic więcej, nie zapewniając żadnej rzeczywistej wartości. Dlatego zignoruj ​​„Windows Defender Security Center" i nigdy nie pobieraj promowanych aplikacji. Należy jednak pamiętać, że fałszywe witryny wyświetlające błędy często wykorzystują skrypty, które uniemożliwiają użytkownikom zamykanie kart/okien przeglądania. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę za pomocą Menedżera zadań lub po prostu uruchom ponownie system. Przy następnym uruchomieniu przeglądarki nie przywracaj poprzedniej sesji. W przeciwnym razie ponownie otworzysz złośliwe strony.

Potencjalnie niechciane programy są znane z generowania natrętnych reklam (np. kuponowych, banerowych, pop-up itp.). Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia umożliwiające umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. W związku z tym generowane reklamy często zakrywają podstawowe treści witryny, co znacznie zmniejsza komfort przeglądania. Ponadto natrętne reklamy mogą prowadzić do złośliwych witryn internetowych, a nawet uruchamiać skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware. Dlatego nawet przypadkowe kliknięcia mogą spowodować infekcje komputerowe wysokiego ryzyka. Innym ważnym problemem jest śledzenie danych. Większość PUP zbiera adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, przeglądane strony, wyszukiwane hasła, naciśnięcia klawiszy i inne podobne dane, które zwykle zawierają dane osobowe. Później programiści udostępniają te dane stronom trzecim w celu generowania przychodów. Osoby te (potencjalnie cyberprzestępcy) generują dochody poprzez niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych. Dlatego obecność aplikacji do śledzenia danych może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Ponadto potencjalnie niechciane programy wydobywają kryptowaluty lub uruchamiają inne niechciane procesy bez zgody użytkowników. Programy te zasadniczo niewłaściwie wykorzystują zasoby systemowe, co znacznie zmniejsza ogólną wydajność. Z tych powodów zaleca się natychmiastowe odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Windows Defender Security Center"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy internetowe, zmienione hasła do konto online, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera użytkownika.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarki internetowej, domeny z błędnie wpisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów podobnych do „Windows Defender Security Center". Lista przykładów obejmuje (ale nie wyłącznie) Your Windows 10 Is Infected With 3 Viruses, Windows Is Resetting Itself, Microsoft Edge Critical ERROR i Comcast Cable Warning Alert. Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony (np. zainfekowany, brakuje w nim plików itp.). Jednak zamiast promować potencjalnie niechciane programy, większość fałszywych błędów próbuje nakłonić użytkowników do skontaktowania się z fałszywym „wsparciem technicznym" i zapłacenia za niepotrzebne usługi. Potencjalnie niechciane programy również mają wiele podobieństw. Większość twierdzi, że zapewnia „przydatne funkcje", jednak takie twierdzenia są jedynie próbami sprawienia wrażenia legalności i nakłonienia użytkowników do zainstalowania ich. W rzeczywistości, zamiast przynosić jakąkolwiek rzeczywistą wartość zwykłym użytkownikom, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla twojej prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane programy na moim komputerze?

Niektóre PUP mają oficjalne witryny pobierania/promocji, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, PUP często infiltrują systemy bez zgody. Programiści dystrybuują je za pomocą natrętnych reklam i metody „sprzedaży wiązanej" (podstępnej instalacji PUP dołączonych do zwykłych aplikacji). Programiści wiedzą, że użytkownicy często przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają ich kroki. Dlatego ukrywają „dołączone" aplikacje w „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji. Pomijanie kroków pobierania/instalacji i klikanie reklam często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec tej sytuacji, zachowaj ostrożność podczas przeglądania Internetu oraz pobierania/instalowania oprogramowania. Natrętne reklamy mogą wydawać się uzasadnione, ale mogą przekierowywać na podejrzane witryny internetowe (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W przypadku takich przekierowań natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Pamiętaj również o uważnym sprawdzeniu każdego kroku (zwłaszcza „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień) procesów pobierania/instalacji oraz rezygnacji ze wszystkich dodatkowych programów. Zaleca się, aby unikać korzystania z zewnętrznych programów do pobierania/instalacji, ponieważ przestępcy zarabiają na nich, promując PUP (metoda „sprzedaży wiązanej"). Aplikacje należy pobierać wyłącznie z oficjalnych/wiarygodnych źródeł, a najlepiej przy użyciu bezpośredniego linku do pobierania. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Wygląd pop-up "Windows Defender Security Center" (GIF):

Windows Defender Security Center scam gif

W czasie badań, "Windows Defender Security Center" promował PUP System Keeper:

Windows Defender Security Center promoting System Keeper

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych programów:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Windows Defender Security Center adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do check2push.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "windows defender security center", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz "Więcej narzędzi" i kliknij "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "windows defender security center", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz "Dodatki". Kliknij "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "windows defender security center", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "windows defender security center" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "windows defender security center" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/12537-windows-defender-security-center-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Windows Defender Security Center kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Windows Defender Security Center" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.