FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities"?

Po dokładnym zbadaniu tego oszukańczego modelu nasza ocena wskazuje, że jest on zgodny ze strukturą oszustwa związanego z pomocą techniczną, którego celem jest zmylenie niczego niepodejrzewających gości do wykonania określonych działań. Tego typu oszustwa są zwykle organizowane w celu wyłudzenia środków lub informacji albo rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Oszustwo Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities

Szczegółowe informacje o „Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities"

Wiadomość na tej oszukańczej stronie ma na celu wywołanie poczucia pilności i alarmu, twierdząc, że skany bezpieczeństwa zidentyfikowały potencjalne luki w zabezpieczeniach komputera użytkownika. Aby zaradzić temu rzekomemu zagrożeniu, zaleca się użytkownikowi wykonanie natychmiastowego pełnego skanowania systemu. Wiadomość sugeruje ponadto zwrócenie się o pomoc do eksperta poprzez niezwłoczny kontakt z pomocą techniczną Microsoft.

Dostępny jest bezpłatny numer (+1 386-243-7879), rzekomo umożliwiający użytkownikom skontaktowanie się z technikiem, który rzekomo zaoferuje najlepsze wsparcie. Tego typu wiadomości są klasycznym przykładem oszustwa związanego z pomocą techniczną, którego celem jest oszukanie użytkowników i nakłonienie ich do podjęcia natychmiastowych działań.

Zagrożenia stwarzane przez oszustwa wsparcia technicznego

Kiedy niczego niepodejrzewające osoby dzwonią pod fałszywy numer pomocy technicznej podany przez oszustów, często spotykają się z dobrze zaaranżowanym oszustwem. Oszuści podszywający się pod legalnych agentów pomocy technicznej stosują różne taktyki, aby zaszczepić u rozmówcy poczucie pilności i paniki.

Oszuści często próbują uzyskać zdalny dostęp do komputera ofiary pod pozorem naprawienia rzekomych problemów. W rzeczywistości dostęp ten pozwala oszustom instalować złośliwe oprogramowanie, kraść poufne informacje, a nawet żądać zapłaty za niepotrzebne usługi.

Ponadto mogą zażądać danych karty kredytowej (lub innych danych osobowych) lub przekonać ofiarę do dokonania płatności w celu rozwiązania fikcyjnych problemów. Kilka przykładów oszustw mających na celu nakłonienie użytkowników do zapewnienia dostępu do ich komputerów za pomocą narzędzi do zdalnej administracji to oszustwo UltraViewer i oszustwo TeamViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer mógł być podatny na ataki, dostęp do komputera jest zablokowany
Przebranie Ostrzeżenie od Microsoftu
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1 386-243-7879
Powiązana domena tastyhealthyfoods[.]online
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach internetowych

Oszustwa związane z pomocą techniczną mają wspólny sposób działania, który charakteryzuje się oszustwem i manipulacją. Zwykle inicjują kontakt poprzez alarmujące wiadomości pop-up informujące, że na komputerze użytkownika występują problemy z bezpieczeństwem lub infekcja malware. Oszuści stwarzają wrażenie pilności, wzywając do natychmiastowych działań w celu rozwiązania rzekomych problemów.

Więcej przykładów podobnych oszustw to "Windows EROOR CODE 0X02333", "Virus/Malware Infections Have Been Recognized" i "Ransomware EXE.01092-1_Alert".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Osoby fizyczne mogą natknąć się na fałszywe witryny za pośrednictwem zwodniczych reklam lub okienek pop-up, w tym powiadomień z podejrzanych stron, które pojawiają się podczas przeglądania internetu. Ponadto użytkownicy mogą być kierowani do oszukańczych witryn za pośrednictwem zainfekowanych lub złośliwych linków rozpowszechnianych w mediach społecznościowych, forach lub podobnych kanałach.

W niektórych przypadkach użytkownicy trafiają na oszukańcze witryny w wyniku odwiedzania stron wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, takich jak wiele witryn z torrentami lub nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów, lub w wyniku korzystania z aplikacji wspieranych reklamami. Niezależnie od scenariusza użytkownicy zazwyczaj w sposób niezamierzony uzyskują dostęp do oszukańczych witryn.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Unikaj interakcji z reklamami i okienkami pop-up zawierającymi podejrzane oferty, ostrzeżenia, aktualizacje oprogramowania lub podobną treść. Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron lub sklepów z aplikacjami. Nie zezwalaj podejrzanym stronom internetowym na wyświetlanie powiadomień. Zachowaj ostrożność w przypadku e-maili lub wiadomości, których się nie spodziewałeś, szczególnie jeśli zawierają linki.

Unikaj witryn oferujących pobieranie filmów z serwisu YouTube, witryn z torrentami i podobnych platform. Regularnie przeglądaj zainstalowane aplikacje i usuwaj podejrzane. Korzystaj z niezawodnego oprogramowania zabezpieczającego i aktualizuj je. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities" (GIF):

Wygląd oszustwa Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities

Tekst prezentowany na jednej z fałszywych wiadomości na tej stronie:

Microsoft

Our security scans have detected potential vulnerabilities on your PC.

Please run a full system scan immediately to ensure your computer's safety. For expert assistance, please contact Microsoft Support immediately. Our technician will provide you with the best support.

Call Microsoft Support: +1 386-243-7879(Toll-free)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo typu pop-up obejmuje oszukańczą strategię polegającą na wyświetlaniu fałszywych okienek pop-up lub wiadomości na ekranie użytkownika, często podczas przeglądania internetu. Te okienka pop-up zwykle wyświetlają wprowadzające w błąd szczegóły, fałszywe alerty dotyczące problemów z komputerem lub prośby o kliknięcie szkodliwych linków.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Celem jest oszukanie użytkowników w celu wykonania działań przynoszących korzyść oszustowi, takich jak udostępnienie danych osobowych, pobranie złośliwego oprogramowania lub płacenie za usługi, które okazują się fałszywe.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Zwykle użytkownicy natrafiają na fałszywe okienka pop-up, gdy odwiedzają niewiarygodne witryny korzystające z podejrzanych sieci reklamowych, takich jak nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów, witryny z torrentami i podobne platformy. Ponadto te okienka pop-up mogą wynikać z zainstalowanego oprogramowania typu adware lub podobnego oprogramowania. Powiadomienia z podejrzanych witryn mogą również zawierać fałszywe wiadomości.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner ma możliwość sprawdzenia każdej odwiedzanej witryny. Dotyczy to witryn zaprojektowanych specjalnie do inicjowania oszustw typu pop-up. W rezultacie Combo Cleaner natychmiast powiadomi cię i zablokuje dostęp, jeśli natkniesz się na taką witrynę, zwiększając twoje bezpieczeństwo w internecie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.