FacebookTwitterLinkedIn

Jak uniknąć zostania ofiarą takieo oszustwa, jak „Threat Services Has Stopped"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Threat Service Has Stopped
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Threat Service Has Stopped"?

Nasze badanie tej strony wykazało, że jest to oszukańcza witryna pomocy technicznej, której celem jest nakłonienie odwiedzających do wykonania określonych działań. Witryna prawdopodobnie stosuje zwodnicze taktyki, aby stworzyć wrażenie pilności lub sfabrykowanej potrzeby pomocy technicznej, co ostatecznie zmusza użytkowników do podjęcia działań, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu lub prowadzić do niepożądanych rezultatów.

Oszustwo Threat Service Has Stopped

Przegląd oszustwa „Threat Service Has Stopped"

Komunikat wyświetlany na tej oszukańczej stronie pomocy technicznej przedstawia się jako rozwiązanie rzekomego problemu. Wspomina również o błędzie (0x800704ec). Aby dodać poczucie pilności i zasadności, zawiera bezpośredni numer infolinii +1-844-694-4857, oznaczony jako „Security Support".

Fałszywa wiadomość zawiera dwa przyciski akcji, a mianowicie „Restart Now" i „Scan Computer". Kliknięcie dowolnego z tych przycisków powoduje otwarcie kolejnej strony z oszustwem ("Windows Defender Security Center"). Ostatecznym celem tego oszustwa związanego z pomocą techniczną jest nakłonienie użytkowników do skontaktowania się z oszustami.

Zagrożenia stwarzane przez oszustwa wsparcia technicznego

Padnięcie ofiarą oszustw związanych z pomocą techniczną może skutkować szeregiem potencjalnych szkód, w tym bezpieczeństwem finansowym i danymi. Oszuści często stosują zwodnicze taktyki, aby przekonać użytkowników, że ich systemy są zainfekowane lub występują w nich krytyczne błędy, co skłania ofiary do zapewnienia zdalnego dostępu do swoich komputerów lub ujawnienia poufnych informacji.

Gdy oszuści uzyskają dostęp, mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie, naruszyć dane osobowe, a nawet zablokować użytkownikom dostęp do swoich systemów do czasu zapłacenia okupu. Kilka przykładów oszustw mających na celu nakłonienie użytkowników do zapewnienia zdalnego dostępu do komputerów to oszustwa TeamViewer i UltraViewer.

Straty finansowe mogą nastąpić na różne sposoby, takie jak pobieranie wygórowanych opłat za niepotrzebne usługi, nakłanianie ofiar do zakupu fałszywego oprogramowania zabezpieczającego lub zmuszanie ich do ujawnienia danych bankowych. Skonfiskowane informacje mogą zostać również wykorzystane do kradzieży tożsamości lub innych oszukańczych działań.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Threat Service Has Stopped
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Usługa zagrożeń została zatrzymana
Przebranie Ostrzeżenie od Microsoftu
Numer telefonu oszukańczego wsparcia technicznego +1-844-694-4857
Powiązane osuzstwo Windows Defender Security Center
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa związane z pomocą techniczną mają zwykle wspólne cechy, których celem jest oszukiwanie i manipulowanie użytkownikami. Oszustwa te często obejmują niechciane wiadomości lub okienka pop-up twierdzące, że na komputerze użytkownika występują problemy, takie jak infekcje złośliwym oprogramowaniem lub błędy systemowe. Stosują taktykę strachu, aby stworzyć poczucie pilności, namawiając użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z określoną infolinią.

Po nawiązaniu kontaktu oszuści mogą poprosić o zdalny dostęp do komputera użytkownika, nakłonić go do zapłacenia za niepotrzebne usługi lub zebrać poufne informacje do oszukańczych celów. Wspólnym wątkiem jest zamiar wykorzystania użytkowników poprzez fałszywe twierdzenia dotyczące bezpieczeństwa lub funkcjonalności ich urządzeń.

Przykładami podobnych oszustw są: "Our Security Scans Have Detected Potential Vulnerabilities", "Your PC Has Been DDoS Attacked And Infected With Viruses" i "Windows EROOR CODE 0X02333".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą nieumyślnie otwierać oszukańcze witryny na różne sposoby, często wykorzystując zwodnicze taktyki. Jedną z powszechnych metod są e-maile lub wiadomości phishingowe podszywające się pod legalne źródła i zachęcające użytkowników do klikania linków prowadzących do fałszywych witryn.

Ponadto złośliwe reklamy lub okienka pop-up na pozornie nieszkodliwych stronach internetowych mogą po kliknięciu przekierowywać użytkowników na oszukańcze strony. Innym sposobem jest wykorzystanie wprowadzających w błąd wyników wyszukiwania, podczas których oszuści manipulują SEO, aby ich zwodnicze witryny pojawiały się w widocznym miejscu na listach wyszukiwania. Adware może również prowadzić do podejrzanych stron.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Zachowaj ostrożność podczas klikania linków, zwłaszcza tych otrzymanych w niechcianych e-mailach lub wiadomościach. Nie ufaj reklamom, przyciskom „Pobierz" i okienkom pop-up na podejrzanych stronach internetowych. Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron i renomowanych sklepów z aplikacjami, aby uniknąć pobrania adware i innego niechcianego oprogramowania.

Nie zezwalaj podejrzanym stronom internetowym na wyświetlanie powiadomień. Bądź na bieżąco z typowymi oszustwami i taktykami w internecie. Zainstaluj i regularnie aktualizuj renomowane oprogramowanie antywirusowe lub chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Threat Service Has Stopped" (GIF):

Wygląd oszustwa Threat Service Has Stopped

Tekst prezentowany w fałszywej wiadomości:

FIX: 'Threat Service Has Stopped' In Windows Security

Windows Defender This Program Is Blocked by Group Policy Error 0x800704ec

Immediate Helpline : +1-844-694-4857 (Security Support)

[Restart Now] [Scan Computer]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to zwodnicza taktyka polegająca na wyświetlaniu na ekranie użytkownika fałszywych wiadomości pop-up, często twierdzących, że na komputerze występują wirusy, błędy lub problemy z bezpieczeństwem. Te okienka pop-up używają zwykle alarmującego języka i elementów wizualnych, aby stworzyć wrażenie pilności i nakłonić użytkowników do podjęcia natychmiastowych działań, takich jak zadzwonienie pod fałszywy numer pomocy technicznej lub kliknięcie złośliwego łącza.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Celem jest oszukanie niczego niepodejrzewających użytkowników do przekazania poufnych informacji, udzielenia zdalnego dostępu do ich komputerów lub płacenia za niepotrzebne usługi, a wszystko to przy jednoczesnym wykorzystaniu troski użytkownika o bezpieczeństwo jego urządzenia.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Użytkownicy mogą trafić na oszukańcze witryny na różne sposoby, w tym poprzez kliknięcie złośliwych reklam, odwiedzanie zainfekowanych lub fałszywych witryn, nabranie się na e-maile phishingowe lub nieumyślne pobieranie złośliwego oprogramowania.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner został stworzony, aby dokładnie skanować każdą odwiedzaną witrynę, skutecznie identyfikując wszelkie potencjalnie złośliwe. Obejmuje to strony internetowe zaprojektowane w celu przeprowadzania oszustw w postaci okienek pop-up, zapewniające terminowe ostrzeżenia i natychmiastowe ograniczenie dostępu w celu ochrony korzystania z internetu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Threat Service Has Stopped kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Threat Service Has Stopped na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.