FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć Grand Explorer z komputerów

Znany również jako: Koparka kryptowalutowa Grand Explorer

Jakim programem jest Grand Explorer?

Aplikacja Grand Explorer jest sprzedawana jako narzędzie umożliwiające użytkownikom bezpieczne wykorzystanie czasu bezczynności komputera w celu wykonywania złożonych obliczeń i rozwiązywania problemów. Zgodnie z opisem aplikacja działa wyłącznie w okresach bezczynności komputera i nie ma wpływu na wydajność, gdy użytkownicy aktywnie korzystają ze swoich komputerów.

W istocie Grand Explorer działa jak koparka kryptowalutowa. Co więcej, jest dystrybuowana wraz z innymi niechcianymi aplikacjami.

Koparka Grand Explorer

Szczegółowe informacje o Grand Explorer

Jako górnik kryptowalutowy, Grand Explorer wykorzystuje zasoby komputera do wykonywania złożonych obliczeń matematycznych, procesu zwanego wydobywaniem, w celu sprawdzania poprawności transakcji w sieci blockchain i generowania nowych jednostek kryptowaluty w nagrodę.

Aplikacja może nadmiernie obciążać zasoby systemowe, szczególnie podczas aktywnego korzystania z komputera. Może to skutkować zauważalnym spadkiem ogólnej wydajności systemu, powodując opóźnienia i nieefektywność w zadaniach niezwiązanych z aplikacją. Użytkownicy mogą zauważyć, że ich komputery reagują wolniej, co wpływa na ich wygodę i produktywność.

Ponadto działanie Grand Explorer może prowadzić do zwiększonego zużycia energii, co może skutkować wyższymi rachunkami za energię. Istnieje również ryzyko, że Grand Explorer może powodować konflikt z innym oprogramowaniem lub procesami działającymi na komputerze użytkownika.

Wiadomo, że Grand Explorer jest dystrybuowana z innymi podejrzanymi aplikacjami. Rodzi to obawy dotyczące potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa użytkowników. Te dołączone aplikacje mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, adware, porywacze przeglądarki lub inne niechciane programy, które mogą naruszyć prywatność użytkownika i integralność systemu.

Podejrzane aplikacje często angażują się w praktyki takie jak natrętne reklamy, śledzenie danych lub nawet poważniejsze działania, takie jak instalowanie złośliwego oprogramowania. Dlatego zdecydowanie zaleca się odinstalowanie Grand Explorera z zaatakowanych komputerów i dokładne sprawdzenie systemu pod kątem wszelkich dodatkowych komponentów, które mogły zostać zainstalowane wraz z nią.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Koparka kryptowalutowa Grand Explorer
Typ zagrożenia Koparka kryptowalutowa
Nazwy wykrycia Avira (ADWARE/Opesup.Gen), Cynet (złośliwy (wynik: 99)), DeepInstinct (ZŁOŚLIWY), F-Secure (Adware.ADWARE/Opesup.Gen), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż zwykle, niektóre programy przestają działać, komputer zawiesza się i podobne problemy.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), pobrania plików torrent, sieci P2P, podejrzane strony itp.
Zniszczenie Zwiększone zużycie energii, wyższe rachunki za energię elektryczną, zużycie sprzętu, wykorzystanie przepustowości Internetu, problemy z wydajnością.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wniosek

Koparki kryptowalutowe często powodują obawy dotyczące potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa, a użytkownicy powinni uważać na możliwość dodania dodatkowych komponentów do Grand Explorer. Zaleca się ocenę konsekwencji takich aplikacji, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak zwiększone zużycie energii, potencjalne konflikty z innym oprogramowaniem oraz ryzyko zainstalowania niechcianych lub złośliwych programów.

Więcej przykładów koparek kryptowalutowych to Altruistics, Kratos Silent Miner i Sapphire Miner.

Jak zainstalowano niechciane oprogramowanie na moim komputerze?

Niezamierzone instalacje niechcianego oprogramowania mogą mieć miejsce, gdy użytkownicy pobierają lub instalują aplikacje z niezaufanych źródeł. Często użytkownicy pośpiesznie nawigują przez procedury instalacji, zaniedbując dokładne sprawdzenie dostępnych opcji i niechcący zgadzając się na instalację dołączonych aplikacji.

Co więcej, użytkownicy mogą natknąć się na niechciane pobrania i instalacje w wyniku zwodniczych taktyk, w tym wprowadzających w błąd reklam, fałszywych linków do pobierania lub zwodniczych aktualizacji oprogramowania na niezaufanych witrynach. Podobnie pobieranie pirackiego oprogramowania może skutkować niezamierzonymi instalacjami.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobierając oprogramowanie, korzystaj z wiarygodnych witryn i oficjalnych sklepów z aplikacjami. Przed rozpoczęciem pobierania zapoznaj się z opiniami użytkowników i ocenami aplikacji. Podczas instalacji wybierz niestandardowe lub zaawansowane ustawienia oraz pamiętaj o odznaczeniu wszystkich wstępnie zaznaczonych pól wyboru dołączonych aplikacji. Unikaj wprowadzających w błąd reklam i okienek pop-up, szczególnie tych kuszących obietnicami bezpłatnego oprogramowania lub usług.

Pamiętaj o regularnej aktualizacji narzędzi antywirusowych i chroniących przed złośliwym oprogramowaniem. Rutynowo przeglądaj listę zainstalowanych aplikacji na swoim urządzeniu i usuwaj wszelkie nieznane lub niepotrzebne aplikacje. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany fałszywymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Opis Grand Explorer:

O koparce Grand Explorer

Grand Explorer uruchomiony w Menedżerze zadań:

Proces koparki Grand Explorer uruchomiony w Menedżerze zadań

Instalator używany w dystrybucji Grand Explorer:

Złośliwy instalator koparki Grand Explorer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie niechcianego oprogramowania:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie koparki Grand Explorer poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj niechcianych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji złośliwym oprogramowaniem. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie niechcianych aplikacji z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć niechciane dodatki do przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie koparki Grand Explorer z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie koparki Grand Explorer z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem koparka kryptowalutowa grand explorer, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie koparki Grand Explorer z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie koparki Grand Explorer z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem koparka kryptowalutowa grand explorer, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware koparka kryptowalutowa grand explorer ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat koparka kryptowalutowa grand explorer lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/28600-grand-explorer-miner

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel Grand Explorer?

Aplikacja Grand Explorer jest przedstawiana jako narzędzie zaprojektowane do wspierania celów charytatywnych poprzez wykorzystanie czasu bezczynności komputera użytkownika z systemem Windows. W szczególności działa jako koparka kryptowalutowa, wykorzystując sprzęt komputera do rozwiązywania równań i problemów matematycznych.

Czy aplikacja Grand Explorer jest legalna?

Aplikacje te są powszechnie uważane za zgodne z prawem, ponieważ zawarte w nich umowy licencyjne użytkownika końcowego (EULA) zwykle ujawniają użytkownikom potencjalne zachowania.

Czy zainstalowanie Grand Explorer na moim komputerze jest niebezpieczne?

Instalacja Grand Explorer na komputerze może skutkować zwiększeniem kosztów energii elektrycznej, awarią systemu, zmniejszoną wydajnością i nie tylko. Ponadto program wzbudził obawy, że jest powiązany z innymi niepożądanymi komponentami, które mogą powodować zagrożenia bezpieczeństwa i powodować inne niepożądane konsekwencje.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechciane aplikacje?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer oraz usunie złośliwe i niechciane aplikacje. Ręczne usunięcie nie zawsze jest wystarczające, ponieważ resztkowe pliki mogą pozostać w systemie. Dlatego w celu uzyskania bardziej kompleksowego rozwiązania zaleca się użycie narzędzia takiego jak Combo Cleaner.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Koparka kryptowalutowa Grand Explorer kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Koparka kryptowalutowa Grand Explorer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.