FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Security Protection Center”

Znany również jako: Oszustwo Security Protection Center
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „Security Protection Center"?

Po sprawdzeniu tej strony wyszło na jaw, że jej celem jest oszukanie odwiedzających poprzez wmówienie im, że ich komputery zostały porwane. Ta witryna uruchamia okienka pop-up, w których pojawiają się fałszywe wiadomości, potwierdzające wykrycie zagrożeń bezpieczeństwa. Zwykle tego typu strony są wykorzystywane w celu kradzieży wrażliwych danych lub pieniędzy.

Oszustwo Security Protection Center

Szczegółowe informacje o oszustwie „Security Protection Center"

Odwiedzając tę stronę, niczego niepodejrzewający odwiedzający spotykają się z alarmującymi komunikatami sugerującymi, że ich komputery są pełne zagrożeń bezpieczeństwa, złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach prywatności. Wiadomości te, które fałszywie twierdzą, że wykryto 28 zagrożeń bezpieczeństwa, wywołują poczucie pilności i paniki, zmuszając użytkowników do podjęcia natychmiastowych działań.

Strona żeruje na obawach osób fizycznych dotyczących bezpieczeństwa ich zasobów cyfrowych i danych osobowych, skutecznie wmawiając im, że muszą subskrybować usługę ochrony antywirusowej w cenie 3,99 $ miesięcznie, aby rozwiązać te sfabrykowane problemy.

Ta zwodnicza strona jest szczególnie podstępna, ponieważ wykorzystuje strach i fałszywą pilność do manipulowania użytkownikami. Stosując taktykę strachu i ostrzegając o potencjalnych naruszeniach danych, fałszowaniu sieci i atakach oprogramowania szpiegującego, próbuje zmusić użytkowników do podjęcia pochopnej decyzji o zakupie rzekomej usługi ochrony antywirusowej.

W rzeczywistości ta zwodnicza strona stara się wykorzystać użytkowników, oszukując ich, aby subskrybowali usługę, której nie potrzebują, i wyłudzali ich pieniądze w nieuczciwy sposób. Co więcej, witryna ta może zostać wykorzystana do wyodrębnienia poufnych szczegółów, takich jak dane karty kredytowej, imiona, nazwiska, adresy i inne.

Należy wspomnieć, że ta witryna prosi o pozwolenie na wysyłanie powiadomień. Powiadomienia te mogą promować podobne oszustwa, potencjalnie złośliwe aplikacje i inne niewiarygodne treści. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie zezwalać takim stronom na wyświetlanie powiadomień.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Security Protection Center
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany wieloma wirusami
Przebranie Powiadomienie z Centrum ochrony zabezpieczeń
Powiązana domena kmarogiveaways[.]com
Nazwy wykrycia (kmarogiveaways[.]com) CRDF (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe wyskakujące reklamy online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

W większości przypadków tego rodzaju oszustwa wykorzystują strach użytkowników i stwarzają poczucie pilności, twierdząc, że istnieje bezpośrednie zagrożenie dla ich bezpieczeństwa lub danych, często grożąc strasznymi konsekwencjami, jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania. Stosują taktykę psychologiczną, aby wywierać presję na użytkownikach, aby podejmowali pochopne decyzje, często uniemożliwiając im rozważenie zasadności roszczeń lub zwrócenie się o niezależną poradę.

Przykładami podobnych oszustw są "oszustwo POP-UP Avast - Your PC Is Infected With 5 Viruses!", "oszustwo POP-UP Error Code: W9KA528V" i "oszustwo POP-UP Subscription Renewed Successfully For 349$".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą klikać wprowadzające w błąd lub kuszące reklamy online, okienka pop-up lub banery, które przekierowują ich do oszukańczych witryn internetowych, zwłaszcza tych obiecujących bezpłatne lub ekskluzywne oferty. Ponadto oszuści często wysyłają e-maile phishingowe zawierające linki prowadzące do oszukańczych witryn. Niczego niepodejrzewający użytkownicy mogą kliknąć te linki, wierząc, że pochodzą one z legalnych źródeł.

W innych przypadkach oszukańcze witryny mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania, często udając legalne strony. Użytkownicy mogą kliknąć te wyniki podczas wyszukiwania informacji lub usług. Witryny z torrentami, strony oferujące pobieranie filmów z YouTube, nielegalne witryny do strumieniowego przesyłania filmów, powiadomienia z podejrzanych witryn itp. mogą również prowadzić użytkowników na oszukańcze strony.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Powstrzymaj się od klikania kuszących lub podejrzanych reklam, okienek pop-up lub ofert. Przed interakcją z jakąkolwiek treścią online sprawdź wiarygodność źródła. Zachowaj ostrożność podczas klikania linków w wiadomościach e-mail, zwłaszcza pochodzących z nieznanych lub niezamówionych źródeł. Zawsze sprawdzaj adres URL witryny pod kątem legalności.

Upewnij się, że twoja przeglądarka jest aktualna. Zainstaluj renomowane oprogramowanie antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, aby wykrywać i blokować oszukańcze witryny internetowe i złośliwą zawartość. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Security Protection Center" (GIF):

Wygląd oszustwa Security Protection Center

Tekst na tej oszukańczej stronie:

Security Protection Center
 

Network Security
Looking good

Malware & Virus
Issues found

Privacy Leakage
Issues found
(28) security threats are detected!
Immediate action is required to avoid data leakage, network spoofing, phishing attacks, spyware and improper session handling.
Tap the button to subscribe the antivirus protection service on the next page for only $3.99/month, and activate it to remove all the security threats immediately. **Exit at your own risk**


Tracking by 20+ unknown malwares and malicious codes.

10+ Malicious applications have been installed in background and hidden.
Fix Now

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up to zwodnicza taktyka stosowana w internecie w celu nakłonienia użytkowników do podjęcia określonych działań, często obejmujących oszukańcze reklamy lub wiadomości wyświetlane jako okienka pop-up na ich ekranach. Te okienka pop-up zazwyczaj przekazują alarmujące lub kuszące informacje, takie jak fałszywe alerty bezpieczeństwa, powiadomienia o nagrodach lub pilne prośby o dane osobowe lub płatność.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Celem oszustw w postaci okienek pop-up jest zmanipulowanie użytkowników, aby kliknęli zawartość okienek pop-up, prowadząc ich do potencjalnie złośliwych witryn internetowych, ujawniając wrażliwe dane lub padając ofiarą oszukańczych schematów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są zwykle rozpowszechniane za pośrednictwem złośliwych witryn, a większość użytkowników nie uzyskuje do nich bezpośredniego dostępu. Zamiast tego użytkownicy są często przekierowywani na te witryny przez istniejące złośliwe aplikacje lub podczas odwiedzania witryn wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe (np. witryny z torrentami i nielegalne platformy do strumieniowego przesyłania filmów).

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner został zaprojektowany tak, aby przeprowadzać dokładne skanowanie każdej odwiedzanej witryny, umożliwiając identyfikację potencjalnie złośliwych. Obejmuje to witryny zaprojektowane w celu propagowania oszustw w postaci okienek pop-up, które mieszczą się w zakresie jego możliwości wykrywania. W rezultacie Combo Cleaner natychmiast wyświetla ostrzeżenia i ogranicza dostęp do takich zwodniczych witryn, zapewniając użytkownikom bezpieczniejsze przeglądanie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Security Protection Center kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Security Protection Center na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.