FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „Subscription Renewed Successfully For 349$"

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Subscription Renewed Successfully For 349$
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „Subscription Renewed Successfully For 349$"?

Podczas sprawdzania tej strony odkryliśmy, że stosuje ona oszukańcze taktyki mające na celu wprowadzenie odwiedzających w błąd, tak aby myśleli, że ich komputery zostały naruszone. Bardzo ważne jest, aby unikać interakcji z takimi witrynami, ponieważ ich celem jest wyłudzanie pieniędzy, wrażliwych danych lub mają one inne szkodliwe motywy. Użytkownicy zwykle odwiedzają te strony internetowe w sposób niezamierzony.

Oszustwo Subscription Renewed Successfully For 349$

Szczegółowe informacje o „Subscription Renewed Successfully For 349$"

Treść wyświetlana na tej stronie ma cechy powszechnie kojarzone z oszustwami związanymi z pomocą techniczną. Po odwiedzeniu tej strony użytkownicy otrzymują wiadomość udającą powiadomienie zabezpieczeń programu Windows Defender. Tekst w widoczny sposób ogłasza rzekome odnowienie subskrypcji, szczegółowo wspominając o kwocie transakcji wynoszącej 349 $.

Następnie wiadomość przybiera bardziej niepokojący obrót, wskazując obecność wykrytego zagrożenia zidentyfikowanego jako „Trojan.Spyware". Aby podkreślić pilność, użytkownicy proszeni są o podjęcie natychmiastowych działań poprzez skontaktowanie się z podanym numerem telefonu pomocy technicznej systemu Windows: +1 (833) 505-4047.

Wiadomość w sprytny sposób opiera się na obawach użytkowników przed potencjalną kradzieżą tożsamości i naruszeniem bezpieczeństwa urządzenia, sugerując, że zadzwonienie pod podany numer jest kluczowe dla uniknięcia postrzeganego zagrożenia i przywrócenia dostępu do urządzenia.

Ważne jest jednak, aby w tej wiadomości rozpoznać charakterystyczne oznaki oszustwa. Naglący ton, któremu towarzyszą twierdzenia o bezpośrednim niebezpieczeństwie i konieczności natychmiastowej zapłaty, to klasyczny chwyt stosowany przez oszustów, aby zmusić osoby do podjęcia pochopnych działań.

Uzasadnione powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa zwykle nie wymagają natychmiastowego kontaktu za pośrednictwem numerów telefonów, zwłaszcza tych, które nie są bezpośrednio powiązane z oficjalnymi źródłami. Ten rodzaj oszustwa często próbuje zmanipulować użytkowników w celu ujawnienia poufnych informacji, zapewnienia zdalnego dostępu do ich urządzeń lub dokonania płatności za nieistniejące usługi.

Oszuści często wykorzystują legalne narzędzia w celu uzyskania dostępu do komputerów. Kilka przykładów oszustw, w których oszuści wykorzystali narzędzia do zdalnej administracji, to oszustwa TeamViewer i UltraViewer.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Subscription Renewed Successfully For 349$
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Subskrypcja odnowiona pomyślnie za 349 $, komputer został uszkodzony/zainfekowany
Przebranie Uzasadnione powiadomienie od programu Windows Defender
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1 (833) 505-4047
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy w okienkach pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, fałszywe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Oszustwa tego typu, zwane oszustwami związanymi z pomocą techniczną, obejmują fałszywe wiadomości imitujące uzasadnione powiadomienia lub ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na urządzeniach użytkowników. Wiadomości te często sprawiają wrażenie pilnych, informując o obecności złośliwego oprogramowania, wirusów lub zagrożeń bezpieczeństwa i zachęcając użytkowników do zadzwonienia pod podany numer telefonu w celu uzyskania natychmiastowej pomocy.

Jednak celem tych oszustw jest nakłonienie użytkowników do podania danych osobowych, udzielenia zdalnego dostępu do swoich urządzeń lub dokonania płatności za niepotrzebne usługi. Przykładami podobnych oszustw są "Error Code:- G-0x80070057", "!!Dridex007!! Malware Detected" i "Virus Has Been Detected On Your Device".

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Użytkownicy mogą przypadkowo natknąć się na fałszywe witryny, w tym na oszustwa związane z pomocą techniczną, poprzez interakcje ze złośliwymi reklamami, okienkami pop-up lub powiadomieniami z niewiarygodnych źródeł. Wprowadzające w błąd linki zawarte w wiadomościach phishingowych mogą również prowadzić użytkowników do tych zwodniczych witryn. Ponadto, adware może służyć jako narzędzie do rozpowszechniania takich oszustw.

Ponadto użytkownicy mogą natknąć się na oszukańcze witryny podczas przeglądania stron powiązanych z pozbawionymi skrupułów sieciami reklamowymi. Witryny takie jak nieautoryzowane platformy do strumieniowego przesyłania filmów, witryny z torrentami, witryny z treściami dla dorosłych i porównywalne lokalizacje online często korzystają z tych sieci.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Aby się zabezpieczyć, powstrzymuj się od klikania linków w podejrzanych e-mailach lub reklamach na niewiarygodnych stronach internetowych. Odmawiaj podejrzanym witrynom pozwolenia na wysyłanie powiadomień. Unikaj stron internetowych, które mogą być powiązane z oszukańczymi sieciami reklamowymi. Przeprowadzaj rutynowe skanowanie komputera w celu wykrycia oprogramowania typu adware i niechcianego oprogramowania. Podczas pobierania aplikacji najlepiej korzystać z oficjalnych witryn i zweryfikowanych sklepów z aplikacjami.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „Subscription Renewed Successfully For 349$" (GIF):

Wygląd oszustwa Subscription Renewed Successfully For 349$

Tekst prezentowany w oknie pop-up „Subscription Renewed Successfully For 349$":

Windows Defender Security Notification

Subscription renewed successfully for 349$
Threat-Detected: Trojan.Spyware

Call Windows Support immediately to report this threat, prevent identity theft and unlock access to this device.
Contact Windows Support: +1(833) 505-4047

Windows [Deny] [Allow]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo typu pop-up?

Oszustwo w postaci okienek pop-up obejmuje fałszywe wiadomości, które nagle pojawiają się na niewiarygodnych stronach i często twierdzą, że komputer jest zainfekowany malware lub występują jakieś problemy. Cyberprzestępcy organizują te oszustwa, aby nakłonić użytkowników do wykonania określonych działań.

Jaki jest cel oszustwa typu pop-up?

Oszuści mają na celu zmylenie użytkowników w celu wybrania podanego numeru telefonu lub kliknięcia złośliwych linków, co prowadzi do dalszego wykorzystania, możliwych oszustw finansowych lub wprowadzenia złośliwego oprogramowania (lub innego niechcianego oprogramowania) do ich komputerów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up pojawiają się, gdy na komputerach instalowane jest złośliwe oprogramowanie lub użytkownicy uzyskują dostęp do witryn korzystających z fałszywych sieci (takich jak nielegalnych platform do strumieniowego przesyłania filmów lub stron z torrentami). Ponadto oszustwa te mogą być promowane za pośrednictwem powiadomień z niewiarygodnych witryn i reklam na podejrzanych witrynach.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami typu pop-up?

Combo Cleaner jest stworzony do dokładnego skanowania odwiedzanych stron internetowych, w tym potencjalnie złośliwych. Posiada zdolność rozpoznawania stron internetowych, które zamierzają prezentować oszustwa w postaci okienek pop-up. Combo Cleaner wyśle ostrzeżenie i ograniczy dostęp, jeśli natkniesz się na taką witrynę, zapewniając ochronę przed staniem się ofiarą oszustwa.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Subscription Renewed Successfully For 349$ kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Subscription Renewed Successfully For 349$ na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.