FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie trojana zdalnego dostępu AIRAVAT (RAT) z urządzeń z Androidem

Znany również jako: Trojan zdalnego dostępu AIRAVAT
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Jakim malware jest AIRAVAT?

AIRAVAT to trojan zdalnego dostępu (RAT), którego celem są urządzenia z systemem Android. Malware sklasyfikowane jako takie działa poprzez umożliwienie zdalnego dostępu i kontroli nad urządzeniami ofiar. AIRAVAT ma szeroką gamę szkodliwych funkcji, od szpiegowania po kradzież danych.

Wykrycia malware AIRAVAT na VirusTotal

Przegląd malware AIRAVAT

Jak wspomniano we wstępie, AIRAVAT jest RAT-em. Umożliwia atakującym zdalny dostęp do urządzeń ofiar i kontrolowanie ich. Po udanej infiltracji trojan ten rozpoczyna zbieranie odpowiednich danych urządzenia/systemu. RAT może uzyskać uprawnienia administratora i wykonywać polecenia powłoki.

Działania AIRAVATU odbywają się w tle, zmniejszając w ten sposób szanse na wykrycie. Program rozpoczyna działanie automatycznie po ponownym uruchomieniu urządzenia oraz po otrzymaniu nowego powiadomienia.

AIRAVAT może przeglądać wszystkie pliki przechowywane na urządzeniach ofiar i wydobywać je. Wyodrębnia również listę zainstalowanych aplikacji. Informacje te mogą być połączone ze zdolnością trojana do przekierowywania ofiar do witryn phishingowych za pośrednictwem powiadomień lub poprzez wymuszenie ich otwierania w przeglądarce. Dlatego wiedza o kontach posiadanych przez ofiary może decydować o tym, jakie przebrania powinny nosić witryny phishingowe, aby pomyślnie uzyskać dane logowania (nazwy użytkowników/hasła).

AIRAVAT może uzyskać listy kontaktów i historie połączeń. Może także nagrywać dźwięk przez mikrofon urządzenia. Oprócz odczytywania otrzymanych powiadomień, RAT może przeglądać SMS-y. Trojan może również wysyłać wiadomości tekstowe; funkcja ta może zostać wykorzystana do wykonywania działań związanych z malware Toll Fraud.

AIRAVAT ma możliwości rejestrowania naciśnięć klawiszy (tj. zapisywania naciśnięć klawiszy). W ten sposób może uzyskać wszelkie informacje wpisane przez ofiary. Możliwości programu w zakresie kradzieży danych ze schowka (bufor kopiowania i wklejania) nie są ograniczone do tła, dzięki czemu aktywność jest widoczna.

Inne funkcje manipulowania urządzeniem obejmują zmianę tapet, odtwarzanie muzyki, przełączanie światła latarki i wibrowanie urządzenia.

Warto zauważyć, że twórcy złośliwego oprogramowania często udoskonalają swoje dzieła i techniki. Dlatego potencjalne przyszłe wersje AIRAVAT mogą pochwalić się dodatkowymi/innymi możliwościami lub funkcjami.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak AIRAVAT na urządzeniach może skutkować zmniejszeniem wydajności systemu, poważnymi problemami z prywatnością, stratami finansowymi i kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Trojan zdalnego dostępu AIRAVAT
Typ zagrożenia Złośliwe oprogramowanie dla systemu Android, trojan dostępu zdalnego (RAT), trojan, złośliwa aplikacja.
Nazwy wykrycia Avast-Mobile (Android:Evo-gen [Trj]), DrWeb (Android.Backdoor.838.origin), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (HEUR:Backdoor.AndroidOS.Agent.fq), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Urządzenie działa wolno, ustawienia systemu są zmieniane bez zgody użytkownika, pojawiają się podejrzane aplikacje, znacznie wzrasta zużycie danych i baterii, przeglądarki przekierowują na podejrzane strony internetowe, pojawiają się natrętne reklamy.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-maili, złośliwe reklamy online, socjotechnika, zwodnicze aplikacje, oszukańcze strony internetowe.
Zniszczenie Skradzione dane osobowe (prywatne wiadomości, loginy/hasła itp.), zmniejszona wydajność urządzenia, szybkie rozładowywanie się baterii, zmniejszona prędkość internetu, ogromne straty danych, straty pieniężne, skradziona tożsamość (złośliwe aplikacje mogą wykorzystywać aplikacje komunikacyjne).
Usuwanie malware (Android)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj urządzenie przenośne profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Android
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój urządzenie przenośne jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady trojana zdalnego dostępu

Przebadaliśmy tysiące próbek malware, CraxsRATDogeRATAhRat i Pekka to tylko niektóre przykłady RAT-ów specyficznych dla Androida.

Trojany dostępu zdalnego są zwykle niezwykle wszechstronnymi programami, ale może to dotyczyć również innych typów malware. Jednak niezależnie od funkcjonalności/szerokości aplikacji lub zawężenia szkodliwego programu – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia i użytkownika. Dlatego wszelkie zagrożenia należy usunąć natychmiast po wykryciu.

Jak AIRAVAT dostał się na moje urządzenie?

Ogólnie rzecz biorąc, złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się przy użyciu technik phishingu i socjotechniki. Złośliwe programy są zwykle prezentowane jako zwykłe oprogramowanie/pliki multimedialne lub dołączane do nich.

Złośliwe oprogramowanie rozsyła się głównie poprzez pobrania metodą drive-by (podstępne/zwodnicze), złośliwe załączniki lub linki w spamie (np. e-mailach, wiadomościach prywatnych/DM, SMS-ach itp.), oszustwa internetowe, złośliwe reklamy, podejrzane źródła pobierania (np. witryny z freeware i bezpłatnym hostingiem plików, zewnętrzne sklepy z aplikacjami, sieci udostępniania peer-to-peer itp.), nielegalne narzędzia do aktywacji oprogramowania („łamania" zabezpieczeń oprogramowania) i fałszywe aktualizacje.

Co więcej, niektóre złośliwe programy mogą samodzielnie rozsyłać się poprzez sieci lokalne i wymienne urządzenia pamięci masowej (np. zewnętrzne dyski twarde, dyski flash USB itp.).

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie zalecamy pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych i godnych zaufania kanałów. Aktywacja i aktualizacja oprogramowania przy użyciu legalnych funkcji/narzędzi jest równie ważna, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („łamania" zabezpieczeń oprogramowania) i aktualizatory stron trzecich mogą zawierać malware.

Kolejnym zaleceniem jest ostrożność w przypadku przychodzących e-maili i innych wiadomości. Nie wolno otwierać załączników ani linków znalezionych w podejrzanej poczcie, ponieważ mogą być złośliwe. Radzimy zachować ostrożność podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i niebezpieczne treści online zazwyczaj wydają się autentyczne i nieszkodliwe.

Bardzo ważne jest, aby mieć zainstalowany i aktualizowany sprawdzony program antywirusowy. Do regularnego skanowania systemu i usuwania zagrożeń/problemów należy używać oprogramowania bezpieczeństwa.

Szybkie menu:

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Chrome:

Usuwanie historii przeglądania stron internetowych z przeglądarki Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuwanie historii przeglądania stron internetowych z przeglądarki Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Wyczyść dane przeglądania". Wybierz zakładkę „ZAAWANSOWANE". Wybierz zakres czasu i typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „Wyczyść dane".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Chrome:

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Ustawienia".

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Ustawienia witryny" i kliknij ją. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Powiadomienia" i stuknij ją.

Wyłączenie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Znajdź witryny, które wyświetlają powiadomienia przeglądarki. Stuknij je i kliknij „Wyczyść i zresetuj". Spowoduje to usunięcie uprawnień przyznanych tym witrynom w celu wyświetlania powiadomień. Jednak, jeśli ponownie odwiedzisz tę samą witrynę może ona ponownie poprosić o zgodę. Możesz wybrać czy udzielić tych uprawnień, czy nie (jeśli zdecydujesz się odmówić, witryna przejdzie do sekcji „Zablokowane" i nie będzie już prosić o zgodę).

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Chrome:

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do sekcji „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Chrome". Wybierz ją i stuknij opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „ZARZĄDZAJ PAMIĘCIĄ", a następnie „WYCZYŚĆ WSZYSTKIE DANE" i potwierdź czynność, stukając „OK". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Firefox:

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Wyczyść prywatne dane" i stuknij tę opcję. Wybierz typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „WYCZYŚĆ DANE".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox:

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce internetowej Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Odwiedź witrynę, która wyświetla powiadomienia przeglądarki. Stuknij ikonę wyświetlaną po lewej stronie paska adresu URL (ikona niekoniecznie będzie oznaczać „Kłódkę") i wybierz „Edytuj ustawienia witryny".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce internetowej Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

W otwartym okienku pop-up zaznacz opcję „Powiadomienia" i stuknij „WYCZYŚĆ".

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Firefox:

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Firefox". Wybierz ją i wybierz opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „WYCZYŚĆ DANE" i potwierdź akcję stukając „USUŃ". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Odinstaluj potencjalnie niechciane i/lub złośliwe aplikacje:

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz potencjalnie niechcianą i/lub złośliwą aplikację. Wybierz ją i stuknij „Odinstaluj". Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz usunąć wybranej aplikacji (np. wyświetla się komunikat o błędzie), spróbuj użyć „Trybu awaryjnego".

[Wróć do Spisu treści]

Uruchom urządzenie z Androidem w „Trybie awaryjnym":

Tryb awaryjny" w systemie operacyjnym Android tymczasowo wyłącza uruchamianie wszystkich aplikacji innych firm. Korzystanie z tego trybu to dobry sposób na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów (np. usuwanie złośliwych aplikacji, które uniemożliwiają to, gdy urządzenie działa „normalnie").

Uruchamianie urządzenia z Androidem w trybie awaryjnym

Naciśnij przycisk „Zasilanie" i przytrzymaj go, aż zobaczysz ekran „Wyłącz". Stuknij ikonę „Wyłącz" i przytrzymaj ją. Po kilku sekundach pojawi się opcja „Tryb awaryjny" i będzie ją kliknąć, aby ponownie uruchomić urządzenie.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź zużycie baterii przez różne aplikacje:

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Konserwacja urządzenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Baterię" i sprawdź użycie każdej aplikacji. Legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby zużywać jak najmniej energii, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika i oszczędzać energię. Dlatego wysokie zużycie baterii może wskazywać, że aplikacja jest złośliwa.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź wykorzystanie danych przez różne aplikacje:

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Połączenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Użycie danych" i wybierz tę opcję. Podobnie jak w przypadku baterii, legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zminimalizować zużycie danych. Dlatego znaczne wykorzystanie danych może wskazywać na obecność złośliwej aplikacji. Pamiętaj, że niektóre złośliwe aplikacje mogą być zaprojektowane do działania tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z siecią bezprzewodową. Z tego powodu należy sprawdzić użycie danych mobilnych i Wi-Fi.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Jeśli znajdziesz aplikację, która wykorzystuje znaczące dane, mimo że nigdy jej nie używasz, zdecydowanie zalecamy jej natychmiastowe odinstalowanie.

[Wróć do Spisu treści]

Zainstaluj najnowsze aktualizacje oprogramowania:

Utrzymywanie aktualności oprogramowania to dobra praktyka zapewniająca bezpieczeństwo urządzeń. Producenci urządzeń nieustannie publikują różne łatki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida, aby naprawić błędy i luki, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nieaktualny system jest znacznie bardziej podatny na ataki. Dlatego zawsze należy upewnić się, że oprogramowanie urządzenia jest aktualne.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Aktualizacje oprogramowania" i stuknij ją.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij opcję „Pobierz aktualizacje ręcznie" i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluj je natychmiast. Zalecamy również włączenie opcji „Pobieraj aktualizacje automatycznie". Pozwoli to systemowi powiadomić cię o wydaniu aktualizacji i/lub zainstalować ją automatycznie.

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć system do stanu domyślnego:

Wykonanie „Resetu do ustawień fabrycznych" to dobry sposób na usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji, przywrócenie ustawień systemowych do wartości domyślnych i ogólne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętaj również, że wszystkie dane w urządzeniu zostaną usunięte, w tym zdjęcia, pliki wideo/audio, numery telefonów (przechowywane w urządzeniu, a nie na karcie SIM), wiadomości SMS itd. Oznacza to, że urządzenie zostanie przywrócone do stanu początkowego/fabrycznego.

Możesz także przywrócić podstawowe ustawienia systemowe lub po prostu ustawienia sieciowe.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Informacje o telefonie" i stuknij ją.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Przywróć" i stuknij ją. Teraz wybierz akcję, którą chcesz wykonać:
Przywróć ustawienia" – przywróć wszystkie ustawienia systemowe do domyślnych;
Przywróć ustawienia sieciowe" – przywróć wszystkie ustawienia związane z siecią do domyślnych;
Przywróć dane fabryczne" – przywróć cały system i całkowicie usuń wszystkie zapisane dane.

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz aplikacje, które mają uprawnienia administratora:

Jeśli złośliwa aplikacja uzyska uprawnienia administratora, może poważnie uszkodzić system. Aby urządzenie było jak najbardziej bezpieczne, należy zawsze sprawdzać, które aplikacje mają takie uprawnienia i wyłączać te, które nie powinny.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Blokadę ekranu i bezpieczeństwo" i stuknij ją.

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Inne ustawienia zabezpieczeń". Stuknij tę opcję, a następnie stuknij „Aplikacje administratora urządzenia".

Wyłączanie aplikacji na Androida z uprawnieniami administratora (krok 3)

Zidentyfikuj aplikacje, które nie powinny mieć uprawnień administratora. Stuknij je, a następnie stuknij „WYŁĄCZ".

Często zadawane pytania (FAQ)

Moje urządzenie z systemem Android zostało zainfekowane malware AIRAVAT. Czy powinienem sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Usunięcie złośliwego oprogramowania rzadko wymaga formatowania.

Jakie są największe problemy, jakie może powodować malware AIRAVAT?

Zagrożenia stwarzane przez infekcję zależą od możliwości szkodliwego oprogramowania i sposobu działania cyberprzestępców. AIRAVAT to bardzo wszechstronny RAT (trojan zdalnego dostępu). Malware tego rodzaju ma różne zastosowania i stwarza również szeroki zakres zagrożeń, np. poważne problemy prywatności, straty finansowe, kradzież tożsamości itp.

Jaki jest cel złośliwego oprogramowania AIRAVAT?

Niezależnie od tego, jak działa malware, służy ono przede wszystkim do generowania przychodów. Jednak cyberprzestępcy mogą również wykorzystywać złośliwe oprogramowanie do rozrywki, przeprowadzania osobistych wendet, zakłócania procesów (np. stron internetowych, usług, firm, organizacji itp.), a nawet przeprowadzania ataków na tle politycznym/geopolitycznym.

Jak malware AIRAVAT przeniknęło do mojego urządzenia z Androidem?

Do najpowszechniej stosowanych technik dystrybucji należą: pobrania typu drive-by, oszustwa internetowe, e-maile/wiadomości spamowe, złośliwe reklamy, niewiarygodne źródła pobierania (np. witryny z freeware i witryny stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.), narzędzia nielegalnej aktywacji programów („łamania" zabezpieczeń) i fałszywe aktualizacje. Co więcej, niektóre szkodliwe programy mogą samorozsyłać się za pośrednictwem sieci lokalnych i wymiennych urządzeń pamięci masowej.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed malware?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć praktycznie wszystkie znane infekcje złośliwym oprogramowaniem. Należy pamiętać, że przeprowadzenie pełnego skanowania systemu jest najważniejsze, ponieważ wyrafinowane złośliwe programy zwykle ukrywają się głęboko w systemach.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Trojan zdalnego dostępu AIRAVAT kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Trojan zdalnego dostępu AIRAVAT na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na urządzenie przenośne już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Android

Platforma: Android

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój urządzenie przenośne został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.