FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Quick tail

Znany również jako: Przekierowanie tailsearch.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Quick tail?

Podczas badania aplikacji Quick tail zaobserwowaliśmy jej zdolność do manipulowania przeglądarkami internetowymi poprzez wprowadzanie określonych zmian w ich ustawieniach. Tego typu aplikacje należą do kategorii porywaczy przeglądarki. Zwykle porywacze przeglądarki są promowane i dystrybuowane przy użyciu zwodniczych technik.

Porywacz przeglądarki tailsearch.com

Przegląd porywacza przeglądarki Quick tail

Quick tail zmienia domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty na tailsearch.com, która przekierowuje użytkowników do bing.com (poprzez search-checker.com), powszechnie znaną i legalną wyszukiwarkę. Jednak pomimo powiązania z bing.com, istnieje wiele powodów, dla których całkowite zaufanie do Quick Tail nie jest wskazane.

Quick tail zmienia ustawienia przeglądarki bez konieczności uzyskania zgody użytkownika lub wyraźnego powiadomienia. Ta nieautoryzowana zmiana może być postrzegana jako inwazyjna i wprowadzająca w błąd. Co więcej, porywacze przeglądarki, nawet jeśli promują legalne wyszukiwarki, mogą nadal uczestniczyć w oszukańczych działaniach, takich jak nieautoryzowane śledzenie danych lub wyświetlanie reklam bez zgody użytkownika.

Podsumowując, choć przekierowanie na stronę bing.com może wydawać się nieszkodliwe, to nieautoryzowane zmiany ustawień przeglądarki i potencjalne obawy dotyczące prywatności podają w wątpliwość wiarygodność aplikacji Quick tail. Użytkownicy powinni zachować ostrożność i rozważyć usunięcie takich rozszerzeń ze swoich przeglądarek, aby zapewnić bezpieczniejsze korzystanie z internetu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Quick tail
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) porywaczy przeglądarki Quick tail
Rzekoma funkcjonalność Lepsze wrażenia przeglądania sieci
Promowany URL tailsearch.com
Nazwy wykrycia (tailsearch.com) Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (tailsearch.com) 66.175.217.104
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy zmuszeni są odwiedzać witrynę porywacza i przeszukiwać internet za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o aplikacjach tego typu

Porywacze przeglądarki mogą osadzić się głęboko w systemie, przez co ich całkowite usunięcie jest trudnym zadaniem. Niektóre porywacze przeglądarki można nawet zaprojektować tak, aby opierały się próbom usunięcia. Ponadto porywacze mogą mieć szkodliwy wpływ na wydajność systemu i przeglądanie internetu, głównie ze względu na ciągłe przekierowywanie wyszukiwań i natrętne wyświetlanie reklam.

Więcej przykładów aplikacji zaprojektowanych do przejmowania kontroli nad przeglądarkami to My Weather Tab, Just Be Productive i Inspirational Quotes Ext.

Jak zainstalowano Quick tail na moim komputerze?

Porywacze przeglądarki często wkradają się do przeglądarek użytkowników podczas instalowania pozornie nieszkodliwego lub bezpłatnego oprogramowania pobranego z niewiarygodnych źródeł. Niektóre pakiety oprogramowania zawierają porywacze przeglądarki bez wyraźnego ujawnienia, narażając użytkowników na niechciane zmiany w ustawieniach przeglądarki.

Co więcej, interakcja ze zwodniczymi reklamami, okienkami pop-up lub złośliwymi linkami to kolejna częsta droga prowadząca do przejęcia kontroli nad przeglądarką.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Zachowaj ostrożność podczas pobierania i instalowania oprogramowania, szczególnie z niezweryfikowanych źródeł. Czytanie recenzji użytkowników, dokładne sprawdzanie opcji instalacji dołączonego oprogramowania i wybieranie „Zaawansowanych" lub „Niestandardowych" ustawień w celu odznaczenia dodatkowych aplikacji może również pomóc w zapobieganiu niezamierzonym instalacjom.

Unikanie podejrzanych reklam i okienek pop-up oraz unikanie wchodzenia w podejrzane linki w internecie może również znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że staniesz się celem porywacza przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Quick Tail, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Tailsearch.com przekierowuje do bing.com poprzez search-checker.com (GIF):

Tailsearch.com przekierowuje do bing.com poprzez search-checker.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Quick tail:

Porywacz przeglądarki Quick tail proszący o pozwolenia

Witryna promująca porywacza przeglądarki Quick tail:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Quick tail

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Quick tail:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki tailsearch.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę tailsearch.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Quick tail z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z tailsearch.com z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Rozszerzenia" i kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami". Zlokalizuj „Quick tail" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie tailsearch.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Ustawienia". W sekcji „Przy uruchomieniu" wyłącz opcję „Quick tail" i poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.tailsearch.com) poniżej opcji „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie tailsearch.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „tailsearch.com", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie tailsearch.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z tailsearch.com z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Quick tail" oraz wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie tailsearch.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Quick tail", usuń hxxp://tailsearch.com i wprowadź preferowaną domenę, która będzie otwierana przy każdym uruchomieniu przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie tailsearch.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie tailsearch.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie tailsearch.com, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie tailsearch.com ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie tailsearch.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/27610-quick-tail-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania witryny tailsearch.com?

Przekierowując użytkowników do tailsearch.com, operatorzy mogą poprawić wskaźniki ruchu w witrynie, które mogą zostać wykorzystane do zawyżenia postrzeganej popularności witryny lub zarabiania na niej poprzez reklamy.

Czy odwiedzanie tailsearch.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Witryna może zbierać informacje o twoich nawykach przeglądania, adresie IP, geolokalizacji, szczegółach urządzenia i inne, bez twojej wiedzy i zgody. Dlatego odwiedzanie tailsearch.com może naruszyć prywatność.

Jak porywacz przeglądarki przedostał się na mój komputer?

Twój komputer mógł zostać zainfekowany przez porywacza przeglądarki, jeśli pozyskałeś oprogramowanie z niezaufanych źródeł lub wszedłeś w interakcję z wprowadzającymi w błąd reklamami, okienkami pop-up lub linkami. Porywacze te są czasami dołączane do innych instalacji oprogramowania, często bez informowania użytkowników o ich obecności.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Quick tail?

Combo Cleaner wykona kompleksowe skanowanie twojego komputera i skutecznie usunie aplikacje porywające przeglądarkę. Próba ręcznego usunięcia może nie zapewnić kompleksowych rezultatów, szczególnie w przypadku wielu porywaczy, którzy mogą się ponownie zainstalować. W takich scenariuszach niezwykle ważne jest, aby użytkownicy jednocześnie usuwali aplikacje porywające przeglądarkę.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie tailsearch.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie tailsearch.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.