FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać colamecola.biz przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by colamecola.biz
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest colamecola[.]biz?

Natknęliśmy się na colamecola[.]biz podczas naszej analizy podejrzanych witryn. Nasza analiza tej witryny wykazała, że jest to podejrzana strona, która oszukuje odwiedzających, aby pozwolili jej na wysyłanie powiadomień. Ponadto colamecola[.]biz może przekierowywać odwiedzających na inne podejrzane strony.

Reklamy colamecola[.]biz

Szczegółowe informacje o colamecola[.]biz

Podczas odwiedzania colamecola[.]biz pojawia się komunikat zachęcający odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby potwierdzić, że nie są robotami. Colamecola[.]biz sugeruje, że odwiedzający muszą dokonać weryfikacji CAPTCHA, aby uzyskać dostęp do witryny. Niestety, colamecola[.]biz jest jedną z wielu witryn, które wykorzystują metody zachęty do kliknięcia, aby uzyskać pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Kliknięcie takich powiadomień może spowodować przekierowanie do witryn wyłudzających informacje, fałszywych stron pomocy technicznej, witryn zawierających potencjalnie złośliwe aplikacje, a nawet złośliwych witryn. Ponadto colamecola[.]biz może również przekierowywać odwiedzających na inne podejrzane strony, w tym podobne witryny, których celem jest przekonanie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Ufanie powiadomieniom z colamecola[.]biz może spowodować kradzież tożsamości, straty finansowe, opłacenie niepotrzebnych usług, naruszenie bezpieczeństwa urządzenia lub inne negatywne konsekwencje. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać colamecola[.]biz i stronom internetowym, do których uzyskuje się dostęp.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by colamecola.biz
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, okienka pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (podejrzany), Fortinet (malware), malwares.com URL checker (złośliwy), VIPRE (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.48.183
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Z reguły użytkownicy nie odwiedzają celowo takich stron internetowych, jak colamecola[.]biz. Zamiast tego dostęp do takich stron jest często uzyskiwany za pośrednictwem podejrzanych reklam, nielegalnych witryn do strumieniowego przesyłania filmów, witryn z torrentami, stron dla dorosłych i innych witryn korzystających z nieetycznych sieci reklamowych. W internecie jest wiele stron podobnych do colamecola[.]biz.

Niektóre przykłady to atinsolutions[.]com, greatcaptchanow[.]top i lepigthree[.]xyz.

Jak strona colamecola[.]biz uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby wyświetlać powiadomienia, witryna wymaga zgody użytkownika, której udziela się poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" na stronie. W rezultacie można stwierdzić, że przycisk „Zezwól" został kliknięty podczas odwiedzania strony colamecola[.]biz.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Gdy podejrzana witryna prosi o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, najlepszym rozwiązaniem jest kliknięcie „Zablokuj" lub „Zablokuj powiadomienia" (lub podobny przycisk) albo zamknięcie strony. Nigdy nie zaleca się ufania stronom, które wyświetlają komunikaty sugerujące, że kliknięcie „Zezwól" jest konieczne do wykonania określonych działań, takich jak odtworzenie filmu, pobranie pliku lub sprawdzenie, czy odwiedzający nie jest robotem.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny colamecola[.]biz (GIF):

Wygląd witryny colamecola[.]biz (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez colamecola[.]biz w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Aby otrzymywać powiadomienia przeglądarki ze strony internetowej, użytkownik musi udzielić na to zgody. Dlatego jest prawdopodobne, że wcześniej odwiedziłeś colamecola[.]biz i zezwoliłeś jej na wyświetlanie powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo kliknięcie powiadomienia nie stanowi zagrożenia. Jednak strony internetowe, do których przekierowują te reklamy, mogą być potencjalnie szkodliwe.

Czy colamecola[.]biz to wirus?

Witryny takie jak colamecola[.]biz nie są klasyfikowane jako wirusy. Zwykle celem tych witryn jest reklamowanie i promowanie podejrzanych lub złośliwych aplikacji i stron internetowych.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy colamecola[.]biz automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer w poszukiwaniu wszelkich uprawnień przyznanych stronie colamecola[.]biz i usunie je, a także zablokuje dalszy dostęp do tej witryny. Żadne dodatkowe kroki nie będą potrzebne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by colamecola.biz kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by colamecola.biz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.