FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę greatcaptchanow.top

Znany również jako: Ads by greatcaptchanow.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest greatcaptchanow[.]top?

Greatcaptchasnow[.]top i warianty tej domeny, jak również powiązane z nią (np. greatcaptchasnow[.]top itp.) należą do nieuczciwych stron internetowych, które odkryliśmy podczas rutynowej kontroli podejrzanych witryn.

Te strony są przeznaczone do przechowywania podejrzanych treści i promowania spamowych powiadomień przeglądarki. Ponadto mogą przekierowywać odwiedzających do innych (prawdopodobnie podejrzanych/złośliwych) stron internetowych. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do stron internetowych, takich jak greatcaptchanow[.]top, poprzez przekierowania spowodowane przez witryny wykorzystujące nieuczciwe sieci reklamowe.

Przekierowania pop-up greatcaptchanow[.]top

Przegląd greatcaptchanow[.]top

Należy wspomnieć, że zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. to, co ładują/potwierdzają) może się różnić w zależności od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego.

Kiedy sprawdziliśmy główną stronę greatcaptchanow[.], została nam przedstawiona fałszywa weryfikacja testu CAPTCHA. Aby to rozwinąć, witryna zawierała obraz robota z napisem – „CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!". Jeśli użytkownik zostanie nakłoniony do kliknięcia tego przycisku, niechcący zezwoli greatcaptchanow[.]top na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (reklam).

Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware. Dlatego za pośrednictwem witryn takich jak greatcaptchanow[.]top – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by greatcaptchanow.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (złośliwy), Avira (malware), CRDF (złosliwy), CyRadar (złośliwy), Fortinet (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.161.229
Obserwowane domeny c.greatcaptchanow[.]top; b.greatcaptchanow[.]top; a.greatcaptchanow[.]top
Powiązane domeny greatcaptchasnow[.]top
Nazwy wykrycia (greatcaptchasnow[.]top) alphaMountain.ai (złośliwy), Avira (malware), CRDF (złośliwy), CyRadar (złośliwy), Fortinet (malware), Pełna lista wykrucia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (greatcaptchasnow[.]top) 104.21.95.247
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące nieuczciwych stron internetowych, a slinponga[.]xyz, lepigthree[.]xyz, powerpcfact[.]com – to tylko kilka przykładów.

Powiadomienia przeglądarki wyświetlane przez takie witryny promują przede wszystkim oszukańcze i złośliwe treści. Podczas gdy za pośrednictwem tych reklam można napotkać legalne produkty/usługi, jest mało prawdopodobne, aby były one promowane przez ich rzeczywistych programistów. Zwykle takie promocje prowadza oszuści, którzy nadużywają programów partnerskich treści w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Jak strona greatcaptchanow[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody użytkownika, aby wyświetlać powiadomienia przeglądarki. Dlatego jeśli widzisz reklamy wyświetlane przez greatcaptchanow[.]top – oznacza to, że prawdopodobnie odwiedziłeś kiedyś tę stronę i włączyłeś ich wyświetlanie, naciskając „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Jeśli odwiedzasz podejrzaną witrynę – nie pozwalaj jej na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.). Zalecamy odmowę wyświetlania powiadomień (tj. naciśnięcie przycisku „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.) lub całkowite zignoruj takie prośby.

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych stron internetowych bez pytania o zgodę – może to być spowodowane obecnością adware na urządzeniu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę greatcaptchanow[.]top:

Ogłoszenie wygenerowane przez stronę greatcaptchanow[.]top - 1 Ogłoszenie wygenerowane przez stronę greatcaptchanow[.]top - 2

Wygląd witryny greatcaptchanow[.]top (GIF):

Wygląd witryny greatcaptchanow[.]top (GIF)

Zrzut ekranu wariantu powiązanej witryny (greatcaptchasnow[.]top):

Witryna powiązana z greatcaptchanow[.]top - greatcaptchasnow[.]top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) dostarczane przez greatcaptchanow[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki (reklam). Dlatego jeśli otrzymujesz je od greatcaptchanow[.]top – oznacza to, że prawdopodobnie uzyskałeś dostęp do tej strony i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję prezentowaną na tej stronie.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami, czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie uruchomi żadnych procesów pobierania/instalacji złośliwego oprogramowania. Jednak reklamy te promują oszukańcze/złośliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy greatcaptchanow[.]top to wirus?

Nie, witryny takie jak greatcaptchanow[.]top nie są klasyfikowane jako wirusy, ale promują zakaźne treści. Witryny te zwykle promują oszustwa internetowe, niewiarygodne/szkodliwe oprogramowanie i złośliwe oprogramowanie.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy greatcaptchanow[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner może skanować komputery i cofać wszystkie uprawnienia nadane stronie internetowej greatcaptchanow[.]top. Może również blokować dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, zwodniczych/oszukańczych i złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą konieczne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by greatcaptchanow.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by greatcaptchanow.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.