FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki search-alpha.com z twojej przeglądarki

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search-alpha.com
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest search-alpha.com?

Podczas sprawdzania search-alpha.com dowiedzieliśmy się, że jest to fałszywa wyszukiwarka, która pokazuje wyniki z innych wyszukiwarek. Search-alpha.com to kolejny wariant searchmarquis.com. Fałszywe wyszukiwarki są promowane głównie za pośrednictwem porywaczy przeglądarki, które zmieniają ustawienia przeglądarek internetowych. Dlatego zaleca się, aby nie ufać search-alpha.com.

Porywacz przeglądarki search-alpha.com na komputerze Mac

Więcej informacji o search-alpha.com

Search-alpha.com przekierowuje użytkowników do bing.com, nearbyme.io, ask.com i prawdopodobnie innych adresów poprzez search-location.com i api.lisumanagerine.club. Pokazuje wyniki z legalnych i podejrzanych wyszukiwarek. Ponadto search-alpha.com może być zaprojektowana tak, aby nakłaniać użytkowników do klikania reklam lub pobierania potencjalnie szkodliwego oprogramowania.

Ponadto fałszywe wyszukiwarki, takie jak search-alpha.com, mogą stanowić zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa użytkowników, ponieważ często zbierają poufne informacje, takie jak adresy IP, wyszukiwane hasła i historię przeglądania. Informacje te mogą być wykorzystywane do ukierunkowanych reklam, kradzieży tożsamości lub innych złośliwych działań.

Warto wspomnieć, że podejrzane wyszukiwarki mogą również negatywnie wpływać na wrażenia użytkownika, wyświetlając nietrafne lub niskiej jakości wyniki wyszukiwania. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się trzymanie się dobrze znanych i zaufanych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing lub Yahoo, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne wyszukiwanie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search-alpha.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Seclookup (złośliwy), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż zwykle, widzisz niechciane reklamy pop-up, zostajesz przekierowany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o porywaczach przeglądarki

Porywacz przeglądarki to rodzaj niechcianej aplikacji, która zmienia ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika. Zwykle obejmuje to zmianę domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i strony nowej karty na fałszywą lub podejrzaną wyszukiwarkę. Po zainstalowaniu/dodaniu porywacza przeglądarki może być trudno usunąć i spowodować szkody w prywatności i bezpieczeństwie użytkownika.

Należy wspomnieć, że search-alpha.com nie zawsze może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej, którą przejęła. Więcej przykładów podejrzanych wyszukiwarek to gobrowser.xyz, remarksearch.com i chillsearch.xyz.

Jak zainstalowano search-alpha.com na moim komputerze?

Istnieje wiele sposobów dodawania lub instalowania porywaczy przeglądarki na komputerze użytkownika. Jedną z powszechnych metod jest instalacja bezpłatnego oprogramowania. Użytkownicy mogą nieumyślnie zainstalować porywaczy przeglądarki, ignorując prośby o instalację oprogramowania i klikając je bez zmiany domyślnych „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień.

W innych przypadkach użytkownicy mogą dodawać porywaczy przeglądarki do swoich przeglądarek poprzez złośliwe linki, reklamy pop-up i fałszywe aktualizacje oprogramowania.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie z zaufanych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i legalne sklepy. Nie klikaj linków ani reklam pop-up z nieznanych lub niezaufanych źródeł. Podczas instalowania oprogramowania należy uważnie przeczytać opcje instalacji i odrzucić wszelkie dodatkowe oprogramowanie, które nie jest konieczne lub pożądane.

Nie zgadzaj się również na otrzymywanie powiadomień z podejrzanych stron internetowych, ponieważ mogą one zostać wykorzystane do promowania porywaczy przeglądarki, a nawet złośliwych programów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Search-alpha.com przekierowuje do bing.com poprzez search-location.com i api.lisumanagerine.club (GIF):

search-alpha.com przekierowuje do bing.com poprzez search-location.com i api.lisumanagerine.club

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search-alpha.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search-alpha.com z twojego folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie aplikacji na Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz „Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj „MPlayerX", „NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search-alpha.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search-alpha.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search-alpha.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search-alpha.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search-alpha.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony search-alpha.com?

Twórcy search-alpha.com generuje większe przychody wraz ze wzrostem liczby odwiedzających witrynę.

Czy odwiedzanie search-alpha.com stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Tak, odwiedzanie search-alpha.com może stanowić zagrożenie dla twojej prywatności. Search-alpha.com to fałszywa wyszukiwarka, która może zbierać twoje dane osobowe, historię przeglądania, zapytania wyszukiwania i inne poufne dane bez twojej zgody.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są powszechnie rozpowszechniane za pomocą różnych metod, w tym sprzedaży wiązanej oprogramowania, fałszywych aktualizacji oprogramowania i podejrzanych witryn. Ponadto użytkownicy mogą nieświadomie pobierać i instalować porywaczy przeglądarki podczas instalowania bezpłatnego oprogramowania lub klikania linków z nieznanych źródeł.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki?

Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie aplikacje porywające przeglądarkę. Warto wiedzieć, że ręczne usuwanie nie zawsze może być skuteczne. Usunięcie wielu porywaczy przeglądarki może być trudne, zwłaszcza gdy mogą się one ponownie zainstalować.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search-alpha.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search-alpha.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.