FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje promujące oszustwo Cash App i inne

Znany również jako: Oszustwo Cash App money generator
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo Cash App?

Ta oszukańcza strona podszywa się pod Cash App Money Generator, który bezpłatnie generuje określone sumy pieniędzy dla użytkowników. Pamiętaj, że prawdziwa usługa płatności mobilnych Cash App nie ma nic wspólnego z tym oszustwem phishingowym. Głównym celem oszustów stojących za tą stroną internetową jest nakłonienie odwiedzających do podania poufnych danych osobowych.

Często takie witryny są otwierane przez przeglądarki z zainstalowanymi niechcianymi aplikacjami. Użytkownicy często trafiają na te fałszywe witryny, klikając zwodnicze reklamy i/lub odwiedzając niezaufane strony internetowe.

Oszustwo Cash App

Więcej informacji o oszustwie Cash App

Każdy, kto odwiedza tę oszukańczą witrynę, jest proszony o wprowadzenie identyfikatora aplikacji Cash ($Cashtag), a następnie wykonanie dalszych instrukcji w celu otrzymania określonej sumy pieniędzy. W rzeczywistości po wykonaniu wszystkich kroków odwiedzający są proszeni o podanie poufnych informacji.

Jest bardzo prawdopodobne, że oszuści używają tej witryny, aby nakłonić niczego niepodejrzewających użytkowników aplikacji Cash App do podania swoich danych logowania, danych karty kredytowej lub innych informacji, które następnie mogą zostać wykorzystane do kradzieży kont i tożsamości, dokonywania nieuczciwych zakupów i transakcji oraz do innych złośliwe cele.

Podsumowując, oszuści stojący za tą witryną próbują oszukać odwiedzających do podania danych, które są niewłaściwie wykorzystywane do generowania przychodów na różne sposoby. Jak wspomniano, oficjalna witryna/usługa aplikacji Cash App nie ma nic wspólnego z tą zwodniczą witryną. Dlatego zignoruj tę witrynę i unikaj jej.

Jeśli twoja przeglądarka często otwiera te strony internetowe, jest bardzo prawdopodobne, że w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym jest zainstalowana nieuczciwa aplikacja.

Więcej informacji o zwodniczych aplikacjach promujących oszustwa

Aplikacje tego rodzaju otwierają podejrzane strony, zbierają dane przeglądania i wyświetlają niechciane reklamy. Często atakują informacje związane z przeglądaniem, takie jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych stron itp. Mogą również zbierać prywatne i poufne informacje.

Dane są sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub niewłaściwie wykorzystywane do generowania przychodów w inny sposób. Ponadto aplikacje te mogą generować przychody dla programistów, wyświetlając reklamy, w tym reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp. Użytkownicy, którzy często klikają te reklamy, trafiają na podejrzane strony internetowe lub powodują pobieranie/instalację niechcianych aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Cash App money generator
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe.
Fałszywe twierdzenie Odwiedzający mogą otrzymywać pieniądze za pośrednictwem aplikacji Cash App.
Powiązana domena werewardus[.]com, news-blog24[.]com
Nazwy wykrycia (werewardus[.]com) Avira (phishing), CRDF (złośliwe), Emsisoft (phishing), Kaspersky (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 91.224.58.42
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszukańczych witryn

Więcej przykładów podejrzanych i oszukańczych witryn to "$1000 Bank of America Gift Card", "Amazon Loyalty Program" i "You've Made The 9.68-Billionth Search". Zwykle strony te próbują oszukać odwiedzających, aby uwierzyli, że mogą wygrać nagrodę lub pieniądze i/lub otrzymać coś innego bezpłatnie, jeśli podają określone informacje.

Na ogół są proszeni o podanie osobistych, wrażliwych informacji i nie otrzymują nic w zamian.

Jak niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Nieuczciwe aplikacje są powszechnie dystrybuowane poprzez integrację ich z konfiguratorami pobierania i/lub instalacji innych programów. W ten sposób część użytkowników nieumyślnie pobiera je i instaluje wraz z wybranym przez siebie oprogramowaniem. Ta metoda dystrybucji jest znana jako „sprzedaż wiązana".

Oferty pobrania i zainstalowania dodatkowo dołączonych aplikacji zwykle pojawiają się w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych ustawieniach konfiguratora (gdzie zwykle można je odrzucić). Wielu użytkowników nie sprawdza i nie zmienia tych ustawień, tym samym domyślnie zezwalając na pobieranie i instalowanie podejrzanych aplikacji.

Ponadto niechciane pobrania i instalacje są czasami spowodowane klikaniem zwodniczych reklam zdolnych do wykonywania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj oprogramowanie i pliki z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków. Korzystanie z klientów torrent, eMule (lub innych sieci peer-to-peer), zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych witryn lub innych źródeł tego rodzaju nie jest bezpieczne. Unikaj instalatorów stron trzecich. Sprawdzaj „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne ustawienia oraz odrzuć oferty pobrania lub zainstalowania niechcianego oprogramowania.

Nie klikaj reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach, ponieważ mogą one otwierać inne podejrzane witryny, a nawet powodować niechciane pobrania i instalacje. Usuń wszelkie niechciane, podejrzane aplikacje (rozszerzenia, dodatki i wtyczki), które są zainstalowane w przeglądarce.

To samo należy zastosować do programów tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up Cash App (GIF):

Wygląd oszustwa Cash App

Tekets prezentowany na stronie oszustwa Cash App:

Cash App Money Generator
Receive CashApp money
Last updated: 18/08/2020
Step 1: Enter your CashApp ID!

 

CashApp ID (Example: $flboy22)
Step 2: Are you on an Apple or Android?


$750 Via CashApp

 

GusTn received £750 via Cash App!

Kolejny wariant witryny o tematyce oszustwa Cash App promującej stronę phishingową:

Witryna oszustwa o tematyce Cash App (2023-03-28)

Prezentowany na niej tekst:

Hey, Angie here from Cash App
Congratulations, your account won our $1000 draw!
As part of the Cash App 2023 Rewards Program
Confirm your info on the next page and use your reward anywhere you would like!
Click the code to access your reward on the next page: CS75-SM-07

Zrzut ekranu strony phishingowej, do której przekierowywani są użytkownicy:

Strona phishingowa promowana przez witrynę oszustwa o tematyce Cash App (2023-03-28)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Jest to oszustwo, w którym zwodnicza wiadomość (np. wiadomość o wirusie) wyświetlana przez podejrzaną witrynę zachęca odwiedzających do wykonania określonych działań.

Jaki jest cel oszustwa w okienkach pop-up?

Te oszustwa są wykorzystywane do różnych celów. Najczęstsze z nich to nakłonienie odwiedzających do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, podania poufnych informacji, pobrania i zainstalowania potencjalnie złośliwego oprogramowania lub przelania pieniędzy.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Zwykle oszustwa pop-up są promowane za pomocą niewiarygodnych reklam, powiadomień z podejrzanych stron, stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych itp. Do promowania tych oszustw wykorzystywane są również aplikacje wspierane przez reklamy i inne podejrzane aplikacje.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner skanuje strony internetowe i wykrywa złośliwe, w tym strony wyświetlające fałszywe okienka pop-up. Ostrzega przed podejrzanymi stronami i ogranicza dostęp do nich.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Cash App money generator kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Cash App money generator na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.