FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje promujące takie oszustwa, jak Amazon loyalty program?

Znany również jako: Pop-up Amazon loyalty program
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania aplikacji promujących takie oszukańcze strony, jak "Amazon loyalty program"

Czym jest oszustwo "Amazon loyalty program"?

Ta zwodnicza witryna ma wyglądać jak legalna ankieta przeprowadzona przez Amazon, chociaż prawdziwa firma Amazon nie ma nic wspólnego z tym oszustwem. Zwykle oszuści stojący za takimi stronami próbują nakłonić odwiedzających do uwierzenia, że w zamian za udział w ankiecie mogą otrzymać jakąś nagrodę. Często takie oszustwa ankietowe są wykorzystywane do wydobywania poufnych informacji. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ufać tej ani żadnej innej zwodniczej, nieoficjalnej witrynie. Warto również wspomnieć, że takie strony często są otwierane przez inne niewiarygodne witryny, zwodnicze reklamy lub przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

Amazon loyalty program scam

Oszuści stojący za tą witryną próbują oszukać odwiedzających, aby uwierzyli, że zostali wybrani do udziału w ankiecie, a po jej wypełnieniu otrzymają nagrodę. W czasie badań ta zwodnicza strona oferowała iPhone'a 11 Pro jako nagrodę. Często takie witryny proszą odwiedzających nie tylko o odpowiedź na niektóre pytania, ale także o podanie poufnych danych osobowych, takich jak imienia, nazwiska, adresu e-mail, danych karty kredytowej i/lub innych danych, które mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, dokonania oszukańczych zakupów, transakcji lub wykorzystane do innych złośliwych celów. Ponadto, dość często oszukańcze witryny żądają uiszczenia pewnych opłat manipulacyjnych, opłat transferowych itp., aby wygrane mogły zostać wydane. Chociaż odwiedzający nigdy nie otrzymują żadnych nagród. Tak czy inaczej należy ignorować witryny tego typu. Jak wspomniano na początku, w większości przypadków osoby nieumyślnie trafiają na takie strony. Często zdarza się, że takie strony są otwierane przez przeglądarki, które mają zainstalowane jakieś PUA.

PUA mogą być zaprojektowane nie tylko w celu promowania podejrzanych i oszukańczych witryn, takich jak ta, ale także do zbierania różnych informacji i/lub wyświetlania reklam. Często są one przeznaczone do zbierania takich informacji, jak adresy IP, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania itp. Jednak niektóre z nich mogą mieć również dostęp do poufnych informacji. Co gorsza, ich programiści mogli sprzedawać zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystywać je do generowania przychodów w inny sposób. Ponadto PUA mogą służyć do wyświetlania reklam kuponowych, banerowych, pop-up, ankietowych i/lub innych typów reklam. Po kliknięciu mogą otworzyć podejrzane witryny, a nawet uruchomić skrypty zaprojektowane w celu pobrania i/lub instalacji niechcianej aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up Amazon loyalty program
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Odwiedzający mogą wygrać iPhone 11 Pro (lub inną nagrodę)
Powiązana domena freebonus2020[.]shop
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"$1000 Venmo Gift Card", "You've Made The 9.68-Billionth Search" i "2020 Visitor Feedback Survey" to kilka przykładów innych podobnych oszustw, które są wykorzystywane do wyłudzania poufnych informacji i/lub pieniędzy. Często zdarza się, że oszuści używają nazw dobrze znanych firm, aby takie oszustwa wyglądały na legalne, jednak żadna legalna firma ani organizacja nie ma z nimi nic wspólnego. Często zdarza się, że przeglądarki, które otwierają takie strony, mają zainstalowane PUA. Zwykle użytkownicy nie pobierają ani nie instalują celowo (świadomie) PUA.

W jaki sposób potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

W internecie są reklamy, które mogą powodować niechciane pobrania i/lub instalacje poprzez uruchamianie określonych skryptów. Jednak mogą powodować to tylko wtedy, gdy użytkownicy je klikną. W innych przypadkach użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA razem z niektórymi innymi programami - gdy te aplikacje są dołączone w ich konfiguratorach pobierania i/lub instalacji jako dodatkowe oferty. Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania PUA można odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawieniach konfiguratora. Niemniej jednak nie wszyscy użytkownicy sprawdzają i zmieniają te ustawienia podczas pobierania i instalowania programów. Gdy pozostawiają ustawienia domyślne bez zmian, udzielają zgody na pobranie/zainstalowanie dołączonych PUA. Ta metoda dystrybucji PUA jest nazywana „sprzedażą wiązaną".

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Jednym ze sposobów uniknięcia niechcianych pobierań i/lub instalacji jest zawsze sprawdzanie konfiguratorów pobierania i instalacji, które mają takie ustawienia, jak „Niestandardowe" czy „Zaawansowane" pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowego niechcianego oprogramowania oraz odrzucenia ich. Innym sposobem uniknięcia tego jest pobieranie plików i programów poprzez oficjalne strony internetowe i bezpośrednie linki. Nie zaleca się pobierania i/lub instalowania czegokolwiek za pośrednictwem sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, nieoficjalnych stron itp. Powszechnie używa się ich jako narzędzi do dystrybucji niechcianego (potencjalnie złośliwego) oprogramowania. Ponadto odradza się klikania reklam wyświetlanych na podejrzanych stronach. Takie reklamy mogą otwierać podejrzane witryny lub powodować niechciane pobrania lub instalacje. Jeśli w przeglądarce są zainstalowane niechciane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki albo programy tego typu są zainstalowane w systemie operacyjnym, należy je odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Amazon loyalty program" (GIF):

Appearance of Amazon loyalty program scam

Tekst prezentowany na stronie oszustwa "Amazon loyalty program":

Amazon loyalty program
Congratulations!
Today, 18 September 2020, you have been chosen to participate in our survey. It will only take you a minute and you will receive a fantastic prize: an iPhone 11 Pro!

 

Each Friday we randomly choose 10 users to give them a chance to win amazing prizes. Today's prize is a iPhone 11 Pro! There will be 10 lucky winners. This promotion is only valid for United Kingdom!

 

This survey aims to improve the quality of service for our users and your participation will be rewarded 100%.

 

You only have 0 minutes and 00 seconds, to answer this survey!

 

Hurry up, the number of prizes available is limited

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up amazon loyalty program, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up amazon loyalty program, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up amazon loyalty program, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up amazon loyalty program ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up amazon loyalty program lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18879-amazon-loyalty-program-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Amazon loyalty program kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up Amazon loyalty program na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.