FacebookTwitterLinkedIn

Nie ufaj oszustwu "You've made the 9.68-billionth search"

Znany również jako: Pop-up "You've made the 9.68-billionth search"
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania oszustwa "You've made the 9.68-billionth search"

Czym jest oszustwo "You've made the 9.68-billionth search"?

„You've made the 9.68-billionth search" to oszustwo wyświetlane przez różne zwodnicze witryny. Program twierdzi, że użytkownicy zostali wybrani do otrzymania gratyfikacji. W czasie badania to oszustwo przekierowało do wyszukiwarki Google; ale może przekierowywać do innych stron internetowych, które mogą wystosowywać różne żądania wobec użytkowników. Zwykle tego typu oszustwa są tworzone w celu phishingu. Dlatego zaufanie oszustwu „You've made the 9.68-billionth search" może zostać nadużyte na różne sposoby. Zwykle użytkownicy uzyskują dostęp do takich witryn za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje), które są już zainstalowane w systemie.

Oszustwo You've made the 9.68-billionth search

Pomimo tego, że oszustwo „You've made the 9.68-billionth search" jest zamaskowane jako rozdanie nagród Google, nie jest w żaden sposób powiązane z rzeczywistą firmą Google LLC. To oszustwo twierdzi, że odwiedzający użytkownik jest szczęśliwym zdobywcą prezentu. To fałszywe rozdanie nagród rzekomo wybiera zwycięzców co 10-milionowe wyszukiwanie w internecie na świecie. Oszustwo instruuje użytkownika, aby wybrał jedną z trzech identycznych graficznych wizualizacji trofeum i postępował zgodnie z instrukcjami podanymi później. Nieistniejącym prezentem jest Karta Podarunkowa Visa o wartości tysiąca dolarów. Aby odebrać nagrodę, użytkownik jest proszony o potwierdzenie/podanie niezbędnych informacji na następnej stronie. Jak wspomniano we wstępie, w czasie badania „You've made the 9.68-billionth search" przekierowywało na adres wyszukiwarki Google. Jednak ze względu na użyte w tym skanie frazowanie i sposób działania podobnych - jego prawdziwym celem jest wyłudzenie informacji. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że to oszustwo może przekierowywać do innych witryn z prośbą o wprowadzenie poufnych informacji. Zwykle interesujące informacje obejmują (ale nie są ograniczone do): nazwiska, adresy, numery telefonów, adresy e-mail, dane konta bankowego i/lub dane karty kredytowej. Zebrane dane mogą następnie zostać wykorzystane do oszukańczych transakcji i/lub zakupów online. Oszustwa tego rodzaju mogą również wymagać od użytkowników uiszczenia pewnych opłat (np. za wysyłkę, rejestrację, abonament, podatek itp.), ponieważ są one rzekomo niezbędne do dostarczenia nagrody. Należy podkreślić, że wszystkie informacje podane w tym oszustwie są fałszywe. Podsumowując, zaufanie oszustwu „You've made the 9.68-billionth search" może spowodować straty finansowe, poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości.

Jednym z głównych sprawców nieuczciwych przekierowań na oszukańcze/zwodnicze witryny i inne podejrzane strony internetowe są PUA. Jednak oprogramowanie w tej klasyfikacji może mieć inne/dodatkowe możliwości. Typy adware generują natrętne reklamy, które są nie tylko natrętne, ale także uważane za niebezpieczne. Porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Co więcej, większość niechcianych aplikacji ma możliwości śledzenia danych. Mogą śledzić aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierać zdobyte z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Zebrane dane są często udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Dlatego obecność PUA na urządzeniach stanowi poważne zagrożenie dla integralności systemu i prywatności użytkowników. Zdecydowanie zaleca się niezwłoczne usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up "You've made the 9.68-billionth search"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Oszustwo twierdzi, że odwiedzający wygrali prezent
Powiązane domeny applicationfreeprivacyphone[.]club
Nazwa wykrycia (applicationfreeprivacyphone[.]club) Fortinet (Phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (applicationfreeprivacyphone[.]club) 172.64.199.13
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy online pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"Gift card giveaway", "Congratulations device user!", "International Official Lottery" i "You've Made The 5-billionth Search" to przykłady oszustw podobnych do „You've made the 9.68-billionth search". W internecie są różne rodzaje programów, a ich cele są również zróżnicowane. Popularne modele oszustw to: fałszywe prezenty, absurdalnie dobre oferty i okazje; ostrzeżenia, że system jest zainfekowany, ostrzeżenia, że kluczowy element oprogramowania jest nieaktualny itd. Niezależnie od tego, co takie oszukańcze witryny, oferują lub czego żądają, ostateczny cel jest ten sam - generowanie przychodów dla stojących za nimi oszustów/cyberprzestępców.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

PUA mogą mieć swoje „oficjalne" strony internetowe do pobrania, które są często promowane przez zwodnicze/oszukańcze witryny. Jednak najczęstszym sposobem dystrybucji tych aplikacji są konfiguratory pobierania/instalacji innych programów. Ta fałszywa technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Pospieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków itp.) zwiększa ryzyko niezamierzonego wpuszczenia dołączonych programów do systemu. Natrętne reklamy również rozpowszechniają PUA. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty, aby je potajemnie pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci wymiany peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania często oferują zwodnicze i/lub dołączone programy, przez co są uważane za niewiarygodne. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, sprawdzić wszystkie dostępne opcje, skorzystać z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają zwyczajnie i nieszkodliwie, jednak przekierowywać na różne podejrzane strony (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem itp.). W przypadku napotkania reklam/przekierowań tego typu, użytkownicy muszą sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie "You've made the 9.68-billionth search":

You've made the 9.68-billionth search!


Congratulations! You are the lucky winner!


Every 10 millionth search is reached worldwide, we will proclaim a winner to send out a thank-you gift.


Please select your lucky prize below and claim it by following the instruction.

Zrzut ekranu drugiej strony wyświetlanej przez oszustwo "You've made the 9.68-billionth search":

druga strona oszustwa You've made the 9.68-billionth search

Tekst prezentowany na tej stronie:

Your Prize:

 

$1,000 Visa Gift Card
Congratulations! You win an $1,000 Visa Gift Card
Verify your information on the next page to continue.


ACCEPT PRIZE

Zrzut ekranu okna pop-up wyświetlanego po kliknięciu przycisku "ACCEPT PRIZE":

Okni pop-up wyświetlane po drugiej stronie oszustwa You've made the 9.68-billionth search

Tekst prezentowany w tym pop-up:

$1,000 Visa Gift Card is ready.
Fill in your contact information on the next page for the $1,000 Visa Gift Card.
***Do not exit this page as you will not be able to come back once you give up the chance.***


CLAIM YOUR PRIZE

Wygląd oszustwa "You've made the 9.68-billionth search" (GIF):

Appearance of You've made the 9.68-billionth search scam

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up "you've made the 9.68-billionth search", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up "you've made the 9.68-billionth search", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up "you've made the 9.68-billionth search", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up "you've made the 9.68-billionth search" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up "you've made the 9.68-billionth search" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18376-youve-made-the-9-68-billionth-search-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up You've made the 9.68-billionth search kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up "You've made the 9.68-billionth search" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.